Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg így kell reagálnia...

Tényleg így kell reagálnia egy óvónéninek, ha egy 3 éves gyerek nem tud egyedül öltözni? A Ti hasonló korú gyereketek már teljesen önállóan öltözködik?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 és fél éves, szeptember óta ovis. Az utóbbi egy-két hónapban kezdte ő is és több gyerek is mondogatni, hogy az óvónéni néha utálatoskodik. Ma azzal jött haza, hogy az óvónéni nagyon utálatosan mondta, hogy persze, mert az XY nem tud egyedül öltözni. A lánykám konkrétan nem tudta egyedül felvenni a kabátját. Vegyes csoport, néhány pici van, nem hiszem, hogy ugyanazt kéne elvárni tőlük, mint a nagyoktól. Nagyon megalázva érezte magát a kislányom. Szerintetek túlreagálom?
2014. jan. 7. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Túlreagálod, nyilván egymást utánozták is mindenki elkezdte a nem tud öltözni mesét.
2014. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű: Az óvónéni konkrétan az én lányomra jegyezte meg fennhangon, utálatosan, hogy ő nem tud öltözni. Vajon minden 3 éves ügyesen veszi egyedül a kabátját? Persze, hogy nem tud úgy, mint az 5-6 évesek!
2014. jan. 7. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem elvárás 3 évesen az egyedül öltözés, ha jól emlékszem, akkor az egészségügyi kiskönyvben is említik a 4 vagy 5 éves státuszvizsgálatnál (de erre nem esküszöm meg).

Beszélj kedvesen, de határozottan az óvónővel. Szerintem nem reagálod túl.


Csak egy példa, nálunk hagyják egyedül öltözködni a gyerekeket (szintén vegyes csoport), és kifejezettem szólt az óvónőnk, hogy ne tegyük szóvá a gyereknek, ha fordítva van rajta a pulóver vagy nadrág, stb., mert azt kell nézni, hogy azt ő, egyedül vette fel, és neki az sikerélmény. Nem szabad megszidni. Természetesen segítenek az öltözködésnél.

2014. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Óvónőként én csak azt rovom fel a gyerekeknek, ha meg sem próbálnak valamit csinálni öltözéskor, csak ülnek és várják a megváltást. Azt sem bánom, ha a póló ujjába dugja a fejét, úgyis megigazítom...de próbálkozzon, ne csak üljön.

Sok szülő úgy öltözteti a gyereket, hogy utóbbi csak bámulja a falat. És amikor szeretnénk kideríteni, hogy melyik az Ő pulcsija, csak rángatja a vállát, hogy fogalma sincs melyik az Ő ruhája. Na ez baj. 3 évesen is.

De a kabát ujjába nehéz belebújni, pláne a másodikba. :)

Nincs gond a lányoddal, ha próbálkozik, de nem sikerült még az nem baj.

2014. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

lehet ösztönzésnek szánta. enyémnél pl. ez a stílus jön be, ha utálatosan mondom neki, hogy persze, nem is tudod... na akkor megpróbálja mert hát csak azért is megmutatja :) ha megkérem akkor csak közli, hogy nem tudja, pedig igen :)


én el tudom képzelni, hogy csak bepróbálkozott ezzel az óvónő, nem hinném, hogy ez durva dolog lenne, valahogy meg kell tanítani neki felvenni a kabátot.

és persze, nem kell elvárni, hogy tudja, de ha mindig ezt mondjuk akkor 5 évesen se fogja tudni ;)

2014. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak!
2014. jan. 8. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

tudom régi kérdés, de meg kel jegyeznem, hogy hülyét kapok, amikor óvodai bunkózás, ami ráadásul a gyereket éri, csak legyintenek, hogy ugyan túlreagálod.

Könyörgöm, az a szegény gyerek az óvodában van majdnem egész nap, miért ne járna ki neki az ugyanolyan bánásmód, mintha velem lenne? ha én nem bunkózok vele, az óvónéni miért teheti?

Én soha nem mondanám a gyerekemnek, hogy úgyse tudsz ezt vagy azt csinálni, pláne nem a háta mögött, az óvónéni miért mondhatja? Egyébként meg ezt verbális bántalmazásnak hívják ám. Csak nem vesszük komolyan sajnos, pedig az.

2015. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!