Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szomorú, hogy már szinte...

Nem szomorú, hogy már szinte senki nem vesz "hagyományos" játékokat a gyerekeknek? Például a karácsonyi ajándékkeresős kérdésekben rendre ugyanazok a divatos cuccok fordulnak elő.

Figyelt kérdés

Gondolok arra például, hogy nagyon népszerű és nagyon-nagyon drága geomag cuccokat kap egy csomó csemete. Mikor a régi babylon építő is hasonlót tud, sokkal olcsóbb is, de sose látom, hogy valaki ezt javasolná. A lényeg pedig ugyanaz, térben lehet építkezni. Vagy tüskeépítőt, hagyományos építőkockát is szinte ciki venni, csak a lego illetve a duplo "jó" (bár tényleg jók). Egyszerű - semmit nem tudó - kisautót se nagyon kapnak a kisfiúk. Olyat, ami nem távirányítós, nem világít stb. Olyat, amivel játszani kell, amivel el kell képzelni a dolgokat. De ugyanezt írhatnám lányos játékokra, babákra is. Míg az én gyerekkoromban megvarrtuk a barbira a ruhákat, most komlett ruhatárral árulják, csak rá kell adni a babára. Csak szerintem rossz az irány amerre haladunk?!

Persze sok új játék van ami nekem is tetszik és szívesen megveszem a gyerekeimnek, csak sajnálom hogy a régi jó játékok feledésbe merülnek.


2014. nov. 13. 11:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves gyerekem lerágja a lakkot meg a festéket a fa építőkockákról amikor jön a foga. Hiába környezetbarát meg mit tudom én milyen festék, akkor se hiszem, hogy ez jót tesz neki. A Duplot eddig még nem tudta szétrágni, úgyhogy én azt hagyom neki elöl. Amúgy anyukám megtartotta az összes játékunkat, még megvannak azok az építőkockák is amiket édesapám készített, de azokon meg már főleg ki tudja milyen festék van...

Térben Legoval is lehet építeni.

Én úgy vagyok vele, hogy csak egyfajta építőjátékot veszek de abból aztán tényleg tudjon mindent csinálni, legyen kombinálható.

Annyi pénzem nincs, hogy 20 fajtából vegyek több dobozzal, mert általában egy kis doboz valamit elég hamar megun a gyerek.

2014. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

Én sem vagyok oda az új őrületekért:(!


Viszont nagy örömömre akciós az "Élve fogd el!" társasjáték a Müllerbe,amit 10 éve vadászok,amióta megszületett az első fiam.Így most a kisebbik azt kapja,a nagyobbik Monopoly Magyarországot,mert az a szíve vágya


Babylont kaptak pár éve a nagymamától,gyakran előkerül...

2014. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Piszokjó a lego meg a geomag, de a hagyományos fajátékok is. Engem mondjuk az idegesít, ha anyuka megveszi az ezredik fp tanuló akármit is a gyereknek, pedig mindegyik ugyanazokat mondja. Szerintem van egészséges egyensúly a játékokban is. Jó a tüskés építő is, meg a babylon is. Lehet veszünk mi is, az orvosi táska mellé :-)
2014. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
Lanyomnak van babilonja, pötyis kirakoja, ellenben van geomagja es legoja is. Mindegyikkel jatszik, hol ezzel, hol azzal. De igazad van, jópár év múlva azt érjük el ezzel, hogy az agyunkat szinte alig kell majd használni. Számolni mar most nem kell, lassan írni sem, a legvégén mar gondolkodni sem kell majd.
2014. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is van régi és új játék is. Én azt látom, hogy pont olyan jól eljátszanak mindegyikkel. A gyerekek kreatívak. A szerintem fantáziátlan kész játékot képesek teljesen másra használni, mint az eredeti funkció.

"Szörnyűség" de az enyémek is tableteznek, viszont ha megunják, elmennek kockából várat építeni, só-liszt gyurmázni, festeni, rajzolni.

Akkor szomorú a haladási irány, ha nincs ott a szülő, hogy leüljön, és újat mutasson a gyereknek. Nincs baj az új játékokkal sem, vannak köztük nagyon jók, ahogy szerintem nem cikik a régi klasszikus játékok sem.

Azt viszont leszögezném, hogy a mi gyerekeink egy nagyon más, sokkal gyorsabban fejlődő világban nőnek fel, és ebben kell majd boldogulniuk. Erre is fel kell készíteni őket.

2014. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
Mi fa építőkockát akarunk venni kisfiunknak karácsonyra. A múltkor betévedtem egy játékboltba és rákérdeztem, hogy van-e, hány db-os, milyen árban, stb., erre az eladó majdnem szívinfarktust kapott, hogy mit keresek? mi az? Ajánlott mindenféle hiper szuper játékot, de mondtam kösz nem, a fa építő kell, ja meg a tüsi (tüskés építő), nem is ismerte azt se.
2014. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

babylon épitő,se rossz de más mint a geomag ,rendes épitőkocka is más mint a lego ,legot összekapcsolhatod ,bármelyik legoval ,mig sima épitokockát csak egymásra rakhatod ,nem illeszheted össze és legó minden korosztályé még az egy éves is játszhat a duploval,nálunk hot wheels autok vanak ,azokal játszanak,

én kedves kérdező jobban szeretem a legot,duplot,lego creatort,

2014. nov. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal nincs baj,ha barbi babákhoz van kiegészítő stb. De az a legrosszabb ha ovis vagy annál kisebb korú gyerekeknek tabletet,számítógépes játékot,okostelefont,laptopot stb vesznek,a lehető legrosszabbat teszik ezzel.De az is igaz,hogy a világ fejlődik(technikai kütyükre gondolok,mert sajnos másban inkább romlik),változik,és a hagyományos dolgok régi dolgok eltűnnek,ugyanúgy ahogy anyukámnak volt egy medvéje nagyon érdes szőrrel amit ha mozgattál brummogó hangot adott,nekem már nem volt olyanom ellenben puha plüss medvém igen. Szeretem az úgymond hagyományos játékot,fa vonat,fa kocka,kisautók,de nekem a dublo,legó is hagyományos ahogy a barbi az interaktív pisilős babák stb. már nekem is voltak.
2014. nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!