Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, ti mit szól (ná) tok...

Szülők, ti mit szól (ná) tok egy fiú/férfi gyerekvigyázóhoz, "dadához"?

Figyelt kérdés

Volt már, hogy a "dada", a gyerekvigyázó, akit felkértetek, férfi/fiú volt? Mi a tapasztalatotok, véleményetek?

Ha még nem történt ilyen, alkalmaznátok fiú/férfi "dadát" a gyereketek mellé? Mit gondoltok erről? Jó? Nem jó? Miért?


2014. okt. 31. 04:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy én nagyon szívesen vigyáznék gyerekekre. Nem vagyok sem óvó-, sem tanítóbácsi, tanár végzettségem sincs, de tudok és szeretek főzni (nem műanyagot, mert magamra rendszeresen szoktam), takarítani is tudok, mosogatni is, igazából bármilyen házimunka megy. És elég kreatívnak meg roppant türelmesnek ismerem magam, szerintem remekül kijönnék egy kisgyerekkel, egy csomó kreatív játékötletem van... Csak most elbizonytalanodtam, ki a fenének kellene egy srác dadának. Pedig szerintem menne.
2014. okt. 31. 04:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Fozes, mosogatas Magyarorszagon nem a bebiszitter feladata. Nem is hiszem, higy barki alkalmazna, plane vegzettseg nelkul, a csaladodon es kozeli ismeroseiden kivul
2014. okt. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bejáró"nő"nek inkább. Tapasztalat nélkül nem bíznék rád gyereket. Sajnálom. És ennek semmi köze a nemedhez. Örülnék egy képzett férfi bébiszitternek, őszintén és komolyan mondom. De tudás nélkül nem. Gyereket nevelni nem abból áll, hogy játsszunk. Történhetnek váratlan események, lehet beteg, történhet baleset, lehetnek igényei, stb. Nem csak 1-2 óra babázásról van szó.
2014. okt. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

csak gyerekvigyázásra miért ne ...

mert h néha jó lenne elszabadulni kicsit :-)


a háztartás megoldom magam arra nem kellene ember nekem :-)

2014. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha lenne tapasztalatod, valamilyen referenciád vagy ismerősöm/barátom ajánlana- vagy egyszer-kétszer az elején láthatnám, hogy hogyan dolgozol a gyermekemmel, akkor nekem pl. semmi bajom nem lenne azzal, hogy férfi vagy.

Túl fiatalra, tapasztalat nélkülire akkor sem bíznám a kisgyermekemet, ha lány lenne.


Nekem háztartásvezetésre nem lenne szükségem, ne keverd össze a kettőt- nem babakorú kisgyerkenél meg az etetés az gyakorlatilag az étel megmelegítéséből vagy egy alma felvágásából áll esetleg.


A gyermekfelügyelet részéhez: én pl. elvált kisgyermekes anyuka vagyok, így pl. külön örülnék, ha egy megbízható, tapasztalt férfi gyermekvigyázó néha focizna, kosarazna, "szerelgetne", szóval csupa fiús dolgot csinálna a kisfiammal- de akár még egy kalandpark stb. is jó ötlet lenne.

Én lehet, hogy a helyedben

- szereznék valamilyen szakirányú egyszerűbb képesítést (akár alapvető életmentő eü tanfolyam, pár hónapos au pair, vagy OKJ-s gyermekgondozó stb.)

- családban, ismerősi körben szereznék tapasztalatot (akkor jobban látod, hogy melyik az a korosztály, akivel a legjobban megérteted magad, bár én inkább mondom a járni tudó kicsikre fókuszálnék a helyedben, úgy 1,5-2 éves kortól ovis-kisiskolás korig)


Külön jó lehet, ha van jogsid és esetleg pl. vállalsz olyan munkát is, hogy egy ovist pl. elvinni az ovi után sportfoglalkozásra vagy egyéb elfoglaltságra, ha hajlandó vagy nemcsak házhoz menni, hanem esetleg te tudod fogadni valahol a kicsiket- magadnál stb. vagy hajlandó vagy pl. szabadidős programra elvinni (pl. játszóház, kalandpark, kirándulás stb.)

Én pl. kifejezetten nem szeretném olyan gyermekfekügyelőre bízni az ovisomat, aki jön és egész nap otthon vannak, mert annak bizony tévézés meg unatkozás a vége.


Árban is jól végig kell gondolnod, mert a legszuperebb magánoviban, magánbölcsiben is már SZAKKÉPZETT személyzettel napi 5-6 eFt.ért kap a kicsi teljes ellátást, gyermekközösséget és programokat is. Így én pl. ezért a budapesti viszonylatban elkért 1.500 Ft-okat zsebbe elég hajmeresztőnek találom, de ez csak az én véleményem.


Hajrá :)

2014. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha teheted végezz el egy kisgyermekgondozói OKJ-t.

Az én fiam 2 évesen családi napközibe "kényszerült",mert munkalehetőség adódott. A gondozó férfi volt és a gyerekek imádták. 2. nap a fiam volt az aki kézen fogott és kikísért az ajtóhoz,hogy "Na,húzzak már onnan" nézéssel! :)

2014. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugaton sok kisfiút egyedül nevelő anyuka alkalmaz férfi babysittert, hogy a gyereknek meglegyen az apaminta. De szerintem ez eléggé bizalmi munka, női babysittert is legtöbbször ismerősök/rokonok ajánlanak. Én is azt ajánlom, hogy végezz el egy OKJ-t és akkor bölcsiben vagy családi napköziben szerezz tapasztalatot és ott majd megismersz elég szülőt, hogy kialakuljon a bizalom.
2014. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sok frusztrált, elvált és gyermekét egyedül nevelő óvónéni mellett valóságos felüdülés lehet egy gyereknek egy férfi bébiszitter!!!

Különösen, ha van érzéked a gyerekekhez.

2014. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez a tanfolyam/OKJ dolog jónak hangzik! :) (Azt megértem, hogy hirtelenjött vadidegenekben nem bízik valaki, hát én sem bíznék.)
2014. nov. 4. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!