Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők: Szerintetek a cigirágó...

Szülők: Szerintetek a cigirágó nincs káros hatással a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A minap megláttam a boltban ezt a fajta rágót és az jutott eszembe, hogy pontosan olyan csomagolásban van, mint a valódi cigaretták, ráadásul a papírja is úgy néz ki, még kis barna "filtere" is van. A trafik törvény bevezetésével ugye tiltják, hogy a gyerek közel kerüljön a dohányvoltokhoz, nem mehet be, nem lehet nyitva az ajtó, be sem láthatnak kiskorúak, közben pedig úgy érzem ezzel a termékkel ösztönzik a dohányzásra, a felnőtteket akarják utánozni. Azt játsszák a rágóval, hogy cigiznek, úgy tartják a kezükben, sőt mesélte egy idősebb bácsi, hogy az unokája megakarta gyújtani a cigirágót. Nem agitálni akarok, csak a véleményeteket kérdezem.
2014. nov. 2. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Imadtam altalanos iskolas koromban, igazi cigit meg egyszer szivtam eletemben es rajottem h budos es szar :-). Nem fugg ossze a ketto. A cigirago vicces a gyerekeknek a fogan kivul nem art neki!
2014. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem szeretem ezt, ahogy a játékpisztolyokat és társaikat sem. Van, ami nem játék. A káros szenvedélyek és az emberölés nem játék. Mindenkinek mások az elvei (és van, akinek nincsenek egyáltalán), de nekünk ezek nem férnek bele.
2014. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A cigirágó nem új, már az én gyerekkoromban is volt (31 vagyok). Soha életemben nem cigiztem, nem is fogok, de néha vettünk egy-egy cigirágót. A ropival állandóan azt imitáltuk, hogy cigizünk, szerintem a mai gyerekek is ugyanezt csinálják. Nem tudhatod előre, hogy a gyereked dohányozni fog e vagy sem, függetlenül attól, hogy mit lát és tapasztal. Apám mindig is rettenetesen utálta a cigit, ezért próbált minket is cigiellenesre nevelni. 4-en vagyunk tesók, én a második vagyok, 2-2 év van közöttünk, kivéve a legkisebb tesónkat, ő és én közte 11 év van. Mindnyájan cigiellenes nevelést kaptunk, azért sokat imitáltuk a cigizést. Apám ezt utálta:D Nővérem és öcsém dohányoznak, húgom csak bulik alkalmával. Én soha nem cigiztem.

Szerintem a cigirágó nem ártalmas ilyen téren.

2014. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. Igazad van, egyelőre nem árt, úgy értettem, hogy később sem? Nem motiválja őket az igazi kipróbálására? Csak mert ennyire beszabályozták a cigaretta árusítást, közben meg ez is egy motivációféle nem?

Ha kisautóval játszik a gyerek, közben arról ábrándozik, hogy ha nagy lesz, majd ilyen autót fog vezetni, csak igazit. Vagy a kislány a játék mérleggel játszik és közben arra gondol, hogy ha nagy lesz, zöldségárus lesz.

2014. nov. 2. 10:04
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

mi is imádtuk gyerekként

de egyikünk sem dohányzik .-)


a gyerekeim is szeretik jó játék

de nem hinném h cigizni fognak rosszul vannak a cigifüsttől

2014. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is a 2. válaszoló elveit vallom, de természetesen mindenkinek megy a zöld kéz, mert minden vélemény és tapasztalat hasznos. :-)
2014. nov. 2. 10:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is folyton cigirágóval "cigiztünk", soha egy szálat nem szívtam még el. Szerintem ez nem káros, a szülői és környezeti minta hat igazán. Tök mindegy bemehet-e a cigiboltba, ha a szülőjét látja dohányozni.
2014. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nincs baj a cigiragoval, inkább azt tartom a legnagyobb baromsagnak es megjatszasnak, hogy igy védik a gyerekeket a dohanyboltoktol, nehogy meglássanak egy doboz cigit is. Pedig egy dohányzó családban úgyis latja a gyerek a cigit, meg az utcán is. Miért hiszik azt, hogy ezzel majd kevesebb gyerekből lesz dohányzó felnőtt? Egy gyerek, egy kamasz annál kíváncsibb minél jobban tiltanak valamit, minél jobban nem juthat hozza. Lásd a drogoknal is.

Nem azt mondom, hogy bárki hozzájusson a cigihez, de feleslegesnek tartom igy fekete üveggel ellátni a dohanyboltokat, mint valami kuplerajt.

2014. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ropievés közben a hidegben párát fújtam, cigirágóztam anno, az egész családom bagós, de én cigiellenes vagyok... és trafikban dolgozok :D
2014. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja és játékpisztolyom se volt, de rabló-pandúrozás közben kis botokat használtunk.


A hadászat utánozása gyerekként nem újkeletű, megmerem kockáztatni, evolúciós okai vannak.

Mint az állatoknál, mikor kölykök, egymással birkóznak, harcolnak.

Régen fakardokkal küzdöttek a gyerekek, háborúsdit játszottak, most a fakardot leváltotta a pisztoly, meg a modernebb játékok, de ebben nem hiszem, hogy rémeket kell látni.

2014. nov. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!