Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a kislányommal,...

Mit csináljak a kislányommal, hogy aludjon én ne kimászkáljon?

Figyelt kérdés
2,5 éves és most is még mindig fenn van! Állandóan jön ki, kb 1 órája ezt játszuk én meg nem eszek, nem tv-zek, mert akkor ő is akarna! Ötleteket kérek! Van egy kicsi is, aki 8 óta alszik én meg utána órákig küzdök a naggyal. Van, hogy mellé fekszem, de akkor én is elalszom és 11-12 fele kelek ki mellőle, már semmihez sincs kedvem. Próbáltuk, hogy nézhet velünk este mesét, de ezzel csak állandósítanánk a problémát. Gondolom, ahhoz még kicsi, hogy nappal ne aludjon. Már megőrjít, most bezártam és onnan dumál, illetve rángatja a kilincset. :-( Nagyon nem vagyok egy türelmes és olyan dühös vagyok, hogy lassan megpofozom.
2014. nov. 15. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elég kitartó vagy pár nap alatt csak megunja :) Addig meg én szó nélkül vinném vissza, nem mondanék semmit csak visszatenném az ágyába. De kipróbálhatjátok mi lenne ha délután kevesebbet vagy nem aludna, esetleg nem fárad ki eléggé napközben, vacsira mit kap amúgy?nem pörgeti fel esetleg?
2014. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Bezártad? Nincs türelmed? Minek neked gyerek basszus??? Komolyan felidegesitettél, ez hihetetlen. . Nem kicsi ahhoz, hogy ne aludjon délután. De ha álmos, akkor altatni kell délután is. Oda kell mellé feküdni és megvárni, amég elalszik...
2014. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A super nanny módszer a legjobb szerintem. Legyen rituálé az alvás előtt, mese, kis idő, amikor csak rá koncentrálsz. Lefektetés után, mikor először kijön, közölni kell kedvesen, de határozottan, hogy alvás idő van, nem kelhet fel, és visszatenni az ágyba. Ne érezze büntetésnek, haragnak, csak határozottságnak. Utána már nem szabad folyamatos beszélgetésekbe bonyolódni vele, kiabálni, stb. csak türelmesen visszavinni az ágyba, szó nélkül, ahányszor felkel.(ajtót nem zárnám rá) Első éjszaka lehet 1-6 óra is így megy el. Van olyan gyerek, aki két nap után megérti az üzenetet, és van olyan, akinek egy hét is rámegy, ha akaratosabb. Szóval sok türelem kell hozzá,és következetesség, mert ha pár napra rá engedsz, vége... de ha következetes vagy, megéri, és hosszú távú

eredményt hoz.


Video supernanny módszerről:

[link]


Mikor kel délután? Ha túl későn, akkor lehet, nem is álmos még este, érdemes akkor kicsit hamarabb lefektetni napközben pl.

2014. nov. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Úgy biztos nem lesz nyugodt,ha bezárod kulcsra az ajtaját...tudom,h ingerült vagy,de kérlek ilyet még egyszer ne csinálj,kegyetlenség.Napközben hánytól hányig alszik.Nálam egyértelműen az vált be,h csak másfél órát hagyom.muszáj felkelteni,mert különben este nem alszik.
2014. nov. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Lehet, hogy nem derült ki, de ez nem csak ma van így. A gond az, hogy nem álmos, mert régebben 10-11-12-től aludt 2 órát. Most viszont már ebéd után 1-2-től. Eddig még nem bírtam magam rászánni, hogy felébresszem, hogy kevesebbet aludjon nappal, mert eddig ahányszor valamiért keltegettem, nagyon morcos volt. :-) 9-kor már ásítozik, de ahogy lefekvés van, mégsem álmos. Mesélek neki, mellé bújok, eléneklem a Paffot, elmondom az Öreg néne őzikéjét és utána jövök ki. Megmondtam, hogy, ha nem álmos, akkor nem gond, beszélgessen a plüsseivel (szokott reggelente vagy este is), csak ne jöjjön ki.

Lehet, hogy másnak nincs szüksége néhány nyugodt, gyerekmentes, csendes órára a nap végén, akár a férjével, akár egyedül, de nekem kéne. Vagy mert még vasalni, mosogatni egyebeket kell, vagy csak olvasnék, tv-t néznék. A kicsi 5 hónapos, eleinte minden nap egész du fenn volt, este 11-ig. Akkor a nagy 9-kor aludt. Most a kicsi alszik, a nagy nem.

Tegnap kb 11-kor aludhatott végre el, reggel fél 9-nél is tovább aludt. Ma ezért nem fektettem le napközben, így majd korán alszik, de szerintem holnap visszaáll minden.

Azért gondolom, hogy még kicsi, hogy nappal ne aludjon, mert elég sokat alszik nappal, illetve még az oviban is alszanak a gyerekek.

Tegnapelőtt is ez volt, de akkor jobban bírtam idegileg.

2014. nov. 16. 16:43
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok.tudom,h fárasztó :) csak annyit kértem,ne azzal büntesd,h bezárod.Az ebéd utáni alvást tényleg ne iktasd ki,az kell.de az alvás időtartamát viszont csökkentsd le.az oviban is (legalábbis nálunk)másfél órát alszanak.tudom,h morcos lesz tőle,de egy hét alatt átáll és nem lesz gond.
2014. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Reggel ne hagyd fél 9-ig aludni!

7-fél8 fele kelljen max 8-kor!Délelött legyen séta,mozgás,levegőzés,hogy lefáradjon!Déli alvás előtt már ne legyen pörgős játék,ugrálás,szaladgálásFél12-kor ebéd 12-kor megnézhet 1-2 rövid mesét fél1-kor kisérd be a szobájába és a legjobb lenne ha 1-kor már aludna!

3 k örül keltsd,délután szintén legyen levegőzés,mozgás!Ettől este 9-re már aludnia kéne!

Az én 4,5 évesem alszik nappal 1,5 órát sztem még egy 2,5 évesnek kellene kb 2 órát aludni nappal!


nem eszik valamilyen gyógyszert??Nekem mindkét fiamat bizonyos gyógyszerek felpörgetik!(pl:lándzsás utifű)


vagy nem iszik,eszik lefekvés előtt valami cukrosat,kakaósat??Ezek is nagyon feltudják tuningolni!

Azért az,hogy egy 2,5 éves 11-kor még fönt van,nagyon nem jó!

2014. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Pff nem tudom mit gondoltál, mikor gyereket vállaltál... Minden majd úgy fog menni, ahogy elgondoltad? Kell pár nyugodt perc? Két gyerek mellett? Vettél volna inkább kutyát, azt ki lehet zárni... És legalább nem a gyermekedet kínoznád... Ostoba...
2014. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat is. Most az elmúlt napokban felváltva, hol aludt nappal, hol nem. Viszont akárhogy nézem kell még neki a nappali alvás, mert estére már nagyon fáradt. Ma felkeltettem 1,5 óra alvás után, bár eleinte dühösen közölte velem, hogy soha ne ébresszem fel és ő még alszik, de aztán csak felkelt. :-) 1-fél 3-ig aludt. Már fél 8 felé közölte, hogy álmos, gondoltam nem lesz gond, de aztán csak nem bírt magával. Viszont így legalább már fél 10-re befejezte a mászkálást.

Akik szerint nem kéne nekem gyerek:

1. Nem szoktam meg ezt tőle, sosem volt gond az alvással.

2. 4-5 hónapos kora óta egyedül alszik el az ágyában, fura, hogy egy ekkora gyereket "altatnom" kell.

3. Amíg a kicsi fenn volt 11-ig, akkor is ügyesen elaludt egyedül, mostanában változott meg, kb 1 hónapja.

4. Attól, mert anya vagyok, még nem vagyok robot, kell a lazítás, a pihenés, mert akkor ilyen türelmetlen leszek, az nem jó se neki, se nekem.

5. Az éjfél előtti alvás a legfontosabb, úgyhogy 9 körül már jó lenne, ha aludna.

6. A férjem, amikor néha itthon van este, szeretne velem is lenni és én is vele, gyerekek nélkül.

Remélem javul majd a helyzet!

2014. nov. 19. 22:21
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

1. 2. A gyerekek is változnak, ahogy a felnöttek is. Lehet több figyelmet igényelne. A okot kell s nem bezárni.


4. Oké nem vagy robot, de a gyerek ezzel jár. Az én 4 évesem is felkell éjjel többszőr. Attol még nem vagyok idegbeteg.


5. Igen jó lenne, ha aludna de ezt egy 2,5 évesnek nem tudod megmagyarázni. Megkell keresni az okát.


6. Ez tetszik a legjobban. De te megoldod, hisz zárható az ajtó, nem?

2014. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!