Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Köhögéssel milyen orvoshoz...

Köhögéssel milyen orvoshoz vinnétek egy 4 éves gyereket?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 00:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Háziorvos.
2014. nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bocs, elfelejtettem írni, hogy azon kívül.

Írtam már ki gy kérdést pár napja. HIába mondtam neki, hogy hányt a gyerek, és fulladozott éjjel, 1 hét után kiírta, hogy hétfőn mehet oviba. Láttam, hogy nics jól, így szóltam az oviban, hogy a héten szerdáig itthon tartom. Erre szombaton már lázas volt, nem ment le neki 38-38.5 alá, fulladozott, ügyeletre mentünk. ( ahol sikeresen lehányt, és olyan gyenge volt, alig állt a lábán.

Kapott gyógyszereket, tegnapig kellett szednie, tegnap voltunk kontrollon házidokinál. Kiírta csütörtöktől oviba. Tegnap és ma délelőtt jól volt, délután már egyre többet köhögött. Most sem alszik, a sok hurut, köhécselés zavarja.... És már várja az ovit, de így nem tudom, elengedem-e...

2014. nov. 19. 01:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Hát akkor egy másik háziorvoshoz. Váltsatok azonnal ha nem vagy megelégedve vele.


Egyszer egy komplett hülye helyettesítette 2 hétig a mi dokinéninket, akitől menekült mindenki. A saját rendelése alatt az ürességtől kongott a váró, másnál meg tömegek voltak. Megnéztem a kiírást, amikor egy normálisabb doki rendelt akkor mentem oda, hogy a doki nénink szabadságon van, úgyis helyettesítik meg le is késtük mert ő délelőtt volt de a gyerek most már nagyon rosszul van/munkából most értem ide, nagymama nem tudta elhozni (mese habbal), megnézné-e.

Esetleg nincs más dokinak ugyanott rendelése más időpontban? Ha felkéred, hogy ezentúl legyen ő a házidokitok, akkor ezt ők elintézik...

2014. nov. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az lesz. Csak sajnos 2 jöhetne szóba, de mindkettő nagyon messze van ( a szombati állapotában egyedül el se tudnám vinni a lányomat), 10 perc séta, 20 perc busz, majd a közelebbi 10 perc séta, a távolabbi 20 perc sétára van..

Ráadásul az egyik valószínűleg nem is fogadna.

Egyébként ha gondolod, holnap leírom privátban, miért akarok váltani.


Most azon gondolkodtam, hogy esetleg fül-orr-gégészetre viszem be...

2014. nov. 19. 02:03
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a jelenleginek annyi betege van, hogy sosem tudta időben befejezni a rendelést, így az itteni másik orvos átment a város túlsó felébe... :(
2014. nov. 19. 02:04
 6/14 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod a fül-orr-gégészetre vinni, de én arra tippelek, hogy csak elküld a háziorvoshoz. Én más miatt vittem egyszer a lányom, megnézte, megállapította hogy nem az "ő területén" van a probléma hanem lejjebb.. a köhögés miatt szerintem tovább fog küldeni, hogy a házidoki meghallgassa a tüdejét..

De ez az én tippem..

2014. nov. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Tegnap és ma délelőtt jól volt, délután már egyre többet köhögött. Most sem alszik, a sok hurut, köhécselés zavarja.."


Eszembe jutott, hogy erre a mi dokinénink mindig azt javasolta, hogy reggel és délben köptető, hogy felszakadjon, de estére köhögéscsillapító, hogy akkor tudjon aludni.

2014. nov. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

és ha ügyeletre vinnéd? van, aki segítsen elvinni a gyermeket? a leírtak alapján még az ügyeletes orvos is többet segítene, mint a háziorvosotok.

és szerintem is válts gyerekdokit, ha tudsz.

2014. nov. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
van külön gyermek-tüdőgyógyász, én oda vinném
2014. nov. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én általános magán gyerekorvoshoz, és ő megmondaná, hogy merre tovább, tudna ajánlani gyerek fül-orr-gégészt/tüdőgyógyászt. (Mondjuk nálunk a második nincs, pedig megyeszékhely vagyunk, csak felnőtt tüdőgyógyász, aki próbál segíteni a gyerekeknek is.)
2014. nov. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!