Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis köhögéssel vinnétek...

Kis köhögéssel vinnétek orvoshoz 2 évest?

Figyelt kérdés

3-4 napja folyik az orra, de nem vészes, még szívni sem kell neki. Köhög is, hurutosan, nem szárazan, naponta kb 3-5 alkalommal, nem sokat. Jól alszik, jól eszik, nem lázas, teljesen jó a kedve.

Orrfolyásra nasivint spriccelek néha a nózijába. Erre a kis köhögésre kell valami szerintetek? Vagy vigyem orvoshoz?

Köszönöm szépen a válaszokat.


2010. dec. 14. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Kislányom szintén 2 éves, hetek óta köhög (állandó orrfolyás, köhögés = bölcsis betegség :P), én elvittem, de csak prospan szirupot ajánlott a doktornénik (kicsit javult, de még nem múlt el, 4. napja szedjük - 1 hétig kell). (Én azért szoktam köhögéssel elvinni, hogy meghallgassa, hogy a tüdeje tiszta-e, stb.)


Jobbulást!

2010. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ennyivel én nem vinném, mert még többet összeszedhet a váróban a betegek közt.

Adjál még neki c vitamint.

2010. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindig viszem. Egyszer mandulagyulladása volt (ugyan 1 évesen) és én nem vettem észre, nem volt levert, semmi jele nem volt, csak nyálzott. Mindenki azt mondta h a foga, aztán meg antibiotikumig jutottunk. Én nem várok.
2010. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném. A köhögés nyilván a náthától van, ami visszafolyik neki, tehát én szívnám.

Ha nincs láz, akkor nem komoly.

Amint változás vagy láz van, el lehet vinni.

Én személy szerint nem szeretem a váróban tartózkodást, mi szedtünk már ott össze betegséget, és pont egy két évesnek nehéz elmagyarázni, hogy üljön a fenekén a váróban, és ne forduljon oda a gyerekekhez, stb.


Jobbulást!

2010. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném. Múlt hétfőn bevittem a 2 gyerekemet kötőhártya gyulladással, a 3 éves fiam össze is szedett valamit, szerdán mehettünk vissza lázzal, orrfolyással, köhögéssel. Antibiotikumot kapott. :-(
2010. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk lehet időpontot kérni a doktornéninél, én mindig kérek, addigra beesünk, és nem kell várni. Amíg meg pici volt, mindig lehívtam a doktornénit.


Nekem általában megnyugtató, ha látja orvos.

2010. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 2 hete tiszta takony, péntek óta köhög is, de inkább csak reggel, hurutosan. A takony színe fehéres, nincs besűrűsödve, és láz sem volt. De ennél tovább nem várok (délután visszük), így is irtó felelőtlennek érzem magam. (Azért nem vittem eddig, mert már egyszer volt egy 2 hétig tartó megfázás, ami el is múlt itthoni kúrával, mert a doki azt mondta, hogy 2 hétig is eltarthat egy ilyen, ha nincs semmi komoly, nem ír fel antibiotikumot).

REmélem nem lesz semmi gond!!!! :S

Szóval a helyedben elvinném, de inkább csak péntek-hétfő fele.

2010. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap felhívtam az orvost, azt mondta, felesleges levinni, úgysem tud vele semmit csinálni. Szívjam az orrát, adjam neki a vitamint és a nasivint. Azért köhög, mert hátrafolyik a taknyi.

Van egy 1 hónapos babám is, azért nem mentem volna le szívesen a betegek közé. Nálunk nem lehet időpontot foglalni sajnos.

Köszönöm a válaszokat.

2010. dec. 15. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!