Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves kisgyerek miért forgoló...

8 éves kisgyerek miért forgolódik még 1-1,5 órát az ágyban? Mit tegyek, hogy elaludjon?

Figyelt kérdés

Kész csoda, ha 1 órán belül elalszik. Mindig is így volt ez ovis korában is. Akkor betudtam annak, hogy nem elég fáradt.

De most hogy már 2. osztályos, jár más foglalkozásokra is hetente 4szer és mégis olyan estére mintha nem is lenne álmos, nagyon rossz ez így, reggelente nagyon rosszul kel, úgy kel könyörögni neki :-(Nem csoda, hogy nem tud felkelni, hisz későn alszik el. Lefekszik este 9kor, olvasunk egy fél órát és van, hogy 11kor elmegyek az ajtaja előtt és még mozgolódik. Próbáltam már, hogy 8kor ment el aludni, akkor is képes volt 10ig - fél 11ig ébren lenni, sose alszik el időben. értelmes kislány beszéltem vele erről, hogy miért nem alszik el, zavarja-e valami, de nem tudja megmondani.Próbáltam már citromfűteát is, az se segített, nem hiszem, hogy ez így normális lenne, pláne, hogy az ő és az én napom el van rontva a reggeli civakodással, hogy keljen fel(25-30 percig is kel ébreszteni).Kérem aki találkozott ilyennel, ossza meg velem tanácsát, minden pozitív, segítőszándékú hozzászólást köszönök!



2014. nov. 20. 08:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam levendula illóolajat is, elvileg alvássegítő, de nem vettem észre az miatt se változást. Valami ilyesmit is ajánlhattok, hátha bejönne/segítene
2014. nov. 20. 08:37
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
esetleg nem eszik-iszik olyat késő délután ami felpörgeti? gondolok itt csokira-kólára... talán még egy késő délutáni séta a friss levegőn? tudom ilyenkor már nehéz kimozdulni hisz korán sötét van, de hátha segítene...
2014. nov. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
esetleg próbálkozzatok a sedatif pc-vel, homeos bogyó és már egészen pici gyerekek is kaphatják, édes, közvetlen lefekvés után kell elszopogatni kettőt, hátha segít :)
2014. nov. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozások alatt mit értesz? Sportol valamit? Mert szerintem mielőtt akármivel szedálod, ahogy itt ajánlják, nem ártana átmozgatni, rendesen. Valami aktívabb sporttevékenység szerintem nem ártana. Főleg, ha reggel van, pl. úszás. Az egész napját helyreteszi.
2014. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Most, hogy írod, sokszor kakaót iszik, de nem közvetlenül a lefekvéskor, hanem mikor haza érünk(kb 17-17:30) addigra elég éhes, a vacsora még idő mire elkészül, és akkor készítek neki egy szendvicset, vagy gyorsan elkészíthető kis ennivalót, hogy bírja a vacsoráig, és akkor mellé szeret inni kakaót vagy tejet. Lehetséges, hogy ez lenne a ludas?Előfordul, hogy az egyik iskolán kívüli foglalkozásra később kell mennie, akkor van hogy 18óra mikor haza jövünk, és akkor iszik néha kakaót. Szegénykém nagyon kifog borulni, de kipróbálom, hogy nem ihat kakaót 5 óra után már.Köszönöm a tippedet!
2014. nov. 20. 08:58
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egy ekkora gyereknél nem árthat ennyire egy pohár kakaó. Felesleges megvonni tőle. Az elektromos dolgok: számítógép, tv, telefonozás jobban felpörgetik alvás előtt. Próbáld meg, hogy bújjon időben ágyba, olvasson egy kicsit, az általában elálmosít. Szerintem nem akkora tragédia, ha nem alszik el rögtön. Legalább pihen a sötétben. Egyre jobban rástresszeltek, egyre nehezebb lesz.
2014. nov. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Gondoltam már arra, hogy valami mozgásos foglalkozásra kellene járnia, de ő annyira nem az a típus :)

Hegedüli jár heti 2x és ez mellett szolfézsra szintén heti kétszer kell mennie. Nagyon szeret ezekre járni, de már nem férne bele az idejébe valami 3. foglalkozás is, és nem is örülnék neki, ha még kevesebbet lenne itthon.Hegedülni nagyon szeret, a szolfézs meg kötelező a műv. suliban, ha hegedüli akar.

2014. nov. 20. 09:09
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kèson, nehezet vacsoràzik ès amiatt nem bìr elaludni?
2014. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
De egész nap ül? Ül a suliban, ül szolfézson és ül a hegedűvel a kezében? Most komolyan... 8 évesen ennyire nem mozog? Nem csak az alvás, de az egészséges életmód miatt is fontos, legalább heti 2 sport (és most ne legyünk nevetségesek, hogy felhozzuk a sulis tesiórát, mert azt röhejes mozgásnak nevezni). Ez a gyerek egész nap ül, egész héten ül.
2014. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ritkán tv-zik hétköznap. A számítógépet meg nem sokat nyomkodja, max egy órát, és akkor se vérengzős játékkal játszik, hanem állatkással, babással. Azért engedem neki, mert 4ig mindennap ott van a suliba, utána megyünk foglalkozásokra, amiket igaz, hogy szeret, de mégis terhelik őt, ezek után engedem neki hogy itthon már úgy kapcsolódjon ki,ahogy szeretne, ha gépezni szeretne akkor játsszon, ha olvasni szeretne olvasson, ha együtt játszani, akkor együtt játszunk. ezzel szerintem nincs baj.
2014. nov. 20. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!