Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves kislányom kikészít!...

4,5 éves kislányom kikészít! HOgy neveljem, hogy szófogadó legyen?

Figyelt kérdés

HA nem az van, amit ő akar jön a hiszti, a harapás. Parancsolgat, fenyeget, zsarol. Ő szabja a feltétleket. Pl: mondom - gyere, kincsem, pancsi idő van. válasz - csak ha kapcsolsz mesét. De előtte nézeett vagy 6 mesét.

Nincs tekintélyem, nincs a szavamnak súlya.



2014. nov. 23. 08:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor legyen súlya! Nálunk például ilyenkor azt mondom: ha nem jössz most fürdeni, akkor csak zuhanyra lesz idő. Vagy akkor nem lesz idő esti mese olvasására. A lényeg, hogy ok-okozati összefüggés legyen a büntetéssel. Elég egyszer-kétszer betartani, utána már jobban szót fogadnak. És azt, hogy engem bántsanak, soha nem hagyom. A zsarolásnak meg egyszerűen ne engedj! Nem kapcsolsz mesét, ha hisztizik, ha nem. Csak következetesen!
2014. nov. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ki a főnök, o vagy te?? Nehogy mar a befőtt rakja el a nagymamát! Ha mondasz valamit akkor az úgy is legyen, ha nem akkor legyenek következményei! Es mindig maradj következetes!
2014. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
72%

Nekem nincs gyerekem de az unokatesóm is ilyen. Annyi különbséggel hogy ő 8 éves volt amikor nálunk "nyaralt" egy hétig. Nagyon makacs, lusta, parancsolgatós volt. Tudni kell, hogy anyu és én is erős egyéniségek vagyunk tehát ha nem az van amit mi mondunk akkor kitör a 3. világháború.

Megvolt fázva a kislány és hát sok zsepit használt. Azzal semmi gond nem volt, viszont azzal igen, hogy szanaszét hagyta. Palacsintán, prószán és a nutellás kenyeren kívül nem evett meg semmit. Anyu a 3. nap megunta a palacsintát én nem is eszem meg, napi 3 üveg nutellát vettünk ami ügyebár 800x3. Szépen leültünk vele és elmagyaráztuk neki, hogy nem otthon van.


Nem szabad vele ordibálni, mert akkor megszokja és később még annyira sem lesz tekintélyed a gyerek felett.


Nem jön fürdeni? Oké akkor nem jön.-> Nincs mese, nincs játék, nincs semmit amíg nem jön fürdeni.


Parancsolgat? Szoktasd rá, hogy a "kérek szépen" és a "légy szíves" szavacska is elhagyja a száját méghozzá úgy, hogy akár mit kér nem fogsz neki adni addig amíg nem mondja az előbb felsorolt kötő szavacskákat.


Fenyeget? Zsarol? Zárd be a szobába. Elég egy 20 percre is. Persze játék és tv nélkül.


Ha meg hisztizik és bömböl úgy szintén zárd be a szobába. Majd megnyugszik. Ilyenkor tényleg hagyni kell had tombolja magát ki, aztán amikor megnyugszik beszélgess el vele. Ha elkezdni megint még +20 perc szoba fogság.


Ne engedj neki. Éreztesd vele, hogy TE vagy az anyja, TE vagy a főnök. Nehogy már nyúl vigye a puskát.

2014. nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért ő szabja a feltételeket? Úgy látom, semmi tekintélyed nincs! Meg kell fogni, és belerakni a kádba! Nem baj, ha ordít, majd rájön, hogy nincs értelme, ha következetesen kitartasz. Így mi lesz később? Belegondoltál? " Adj egy 20000-est, mert megcsaplak!" Ez lesz 15 év múlva??!!!
2014. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon nehéz vele, a nap minden mozzanata egy harc vele, kezdve a reggeli öltözködéstől, az esti pancsiig. Elég belekönyörögni a vízbe, aztán elég kiszedni, mert akkor már nem akar kiszállni. Tudni kell azt, hogy apuka egy hetes váltással dolgozik. A pihenő hetén sokat vannak együtt és apuka szerint ő a főnök és a kislány azt csinálja, amit ő mond. De látom, hogy nem így van. persze nála nincs hiszti, vagy csak ritkán. Mert mindent ráhagy. És buliznak. Pl. Ülök a szmítógép előtt csinálom a munkám, ők játszanak a szőnyegen. Délelőtt van, mondom még nincs a gyerek haja megfésülve. Erra apa. Kislányom nem zavar a hajad? Nem csüng a szemedbe? GYEREK: nem APA. Szeretnéd, hogy megfésüljem? GYEREK: NEM.

Játszanak tovább. Erre én méregbe gurulok és vagy dühöngve, de írok tovább, gyerek marad borzosan. Vagy felállok és elkezdem erőltetni a fésülést. Persze én vagyok a sárkány. vagy sikerül megfésülnöm vagy nem.

2014. nov. 23. 10:17
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Na, akkor apukát is gondolkodás nélkül hátba vágnám....Ritkán van otthon, és akkor elkapatja, te meg kínlódj vele a többi napokon. A papa fejében is rendet kellene tenni. Én az enyémet is állandóan nyüstölöm, ha én azt mondom, h nem, akkor az úgy van jól. Ő nem mondjon igent, mert letépem a fejét....
2014. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ovis a lányod? Mert ha igen, és apa két hetente hétvégén van csak otthon, akkor szerintem nem olyan gáz, hogy aznap csak délben fésülködik. És az se baj, ha apánál mások a szabályok mint nálad, csak ne bíráljátok egymást felül! A gyerek meg tudja különböztetni, hogy kinél mit lehet.

Próbáld meg elérni, hogy ne veszítsd el a türelmedet és nyugalmadat. Ez nagyon-nagyon nehéz, de használ! Ha anyuka ideges, az átragad a gyerekre. Én három dackorszakos gyerekemmel vagyok itthon, vannak nagyon nehéz napok, de néha sikerül úgy felkelnem, hogy "ma egész nap jókedvem lesz, és nyugodt maradok", akkor ez is átragad a gyerekekre, könnyebb velük olyankor szót érteni.

2014. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szia. Igazuk van az elottem szoloknak. Ha azt mondtad furcsi, akkro furcsi van es ne hagyd, hogy felteteleket szabjon. A legkedvesebb jatekait (ha tv akkorazt) Tiltsd meg neki, ha nem jon es nehogy vissza add neki, ha mar azt mondtad nem lesz tv ha nem jossz pl 5 ig szamolok, ha nem jossz nics tv. Es ki fogja varni az 5 ot hogy mi tortenik es mond meg neki, hogy ok akkor most nincs tv ma mar. Aztan ha jon is furodni aznap mar nehogy vissza add a tv-t, mert nem jott mikor kerted es ez a vegeredmeny. Mond meg neki, hogy jonni kell ha anya hiv. Ha vissza adod neki utana, akkor csak azt jegyzi meg ha elobb utobb lefurdik ugyis vissza kapja,amit elvettel es akkor megint azt csinal amit akar. Ha mondasz neki valamit azt vidd vegig es ragaszkodj hozza, igy fogja megtanulni, hogy az van amit te modasz. Ha kell mond neki, ha mar nagyon nem bir magaval, hogy rogton mesz aludni furcsi utan, mese nelkul. Enyemek utaljak. ilyenkor mar pattannak is fel, de ahoz az kell, hogy ha ezt beigerted, akkor le is fektesd mese nelkul rogton. Par nap mulva mar pattan mikor hivod. Persze mondani fogja, hogy utallak stb, de ne engedd, hogy rosszul erintsen, mert azzal is csak erzelmileg zsarol. Egy gyerek sosem utalja az anyukajat. En tudom az en anyukam szornyen viselkedik velem sajnos a mai napig is es megis imadom a mai napig is. (pl kozli velem, hogy sosem akart lanyt, nagyon meg tud bantani) Na nem ez volt a tema. Sok sikert!
2014. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Egy egész hetet van itthon apa, és a gyerek nem jár oviba, kivettük, mert szinte mindig beteg volt, az orvos tanácsolta, hogy inkább legyen itthon.
2014. nov. 23. 13:10
 10/22 A kérdező kommentje:
Meg még az van, hogy hétvégente mikor itthon vagyok vele egész nap, mármint a gyerekkel. Egyébként nagyszülőkkel élünk. Mikor dolgozok anyukám vigyáz rá. Szóval visszatérve mondandómra, mikor itthon vagyok rám van kattanva a gyerek,nem tehetem ki a lábam a házból mert ordít visít, mondom neki akkor gyere velem, öltözzünk fel és menjünk együtt. Pl, kutyának enni adni vagy pincéből zöldséget felhozni. Azt mondja nem, nem akar és én se menjek. Na most ha én mégis kimegyek akkor vagy ordít, vagy kirohan utánam mezítláb, sapi dzseki nélkül. Ezért már ki sem megyek. Tudom, hogy nem jó így, de komolyan mondom már az idegeim ki vannak.
2014. nov. 23. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!