Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek gond, ha túl...

Szerintetek gond, ha túl szófogadó a 4 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden, de érthetően: szokott ökörködni, hisztizni, bohóckodni, nem enni, fröcskölni, de ha szólok, hogy pakoljon össze, egyből összepakol. Ha kérem, hogy vegye a cipőjét, 10-ből 8 esetben egyből veszi. Attól félek, nehogy elnyomjon magában valamit és belül meg feszültség legyen benne... Látom rajta, hogy akkor érzi jól magát, ha "megfelelhet" az elvárásaimnak, de normális ez ennyi idősen? Nehogy félreértsetek, nem dicsekvés a kérdés, inkább lelkizős para!

2013. ápr. 4. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Örülj neki, hogy ilyen. Nem nyom el magában semmit. Akkor kellene paráznod, ha soha nem bohóckodna, nem nevetne, csak ülne egy helyben.

Jól nevelt gyerek.

2013. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én olyan gyerek voltam, mint a kislányod. nem mondom, h feltétlenül bajt jelez, az se, h kihat az életére, mert végül nagyon tűzrólpattant felnőtt lett belőlem és igencsak felvágták a nyelvemet. de ha visszagondolok a gyerekkori önmagamra (én voltam a jótanuló, akivel soha nincs gond, aki mindent elsőre megért és meg is csinál, aki nem hisztizik semmiért, akivel bármiről el lehet beszélgetni, aki szerény és szimpatikus), szerintem ebben a tükröződött valami túlzott szorongás és félelem...
2013. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Lehet ez lelki gond is de szerintem csak ügyesen van nevelve. Beszélgess vele erről(nálunk a legjobb időszak az esti meseolvasás előtt van ketten az ágyban, pedig nekem az öcsémről van szó:) kérdezgesd, hogy nincs e valami baj az oviban, vagy szeretne e valami olyasmit csinálni, amit eddig nem? Először lehet hogy nem meri majd elmondani a gondolatait, de ahogy egyre többet beszélsz vele ilyenről, el fogja mondani a vágyait és ebből le tudod szűrni, hogy el van e nyomva vagy nem.


Egy óvónőnek tanuló :)

2013. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. :) Egyszerűen az okozott örömet, ha megfelelhettem Anyuéknak. Nem emlékszem, hogy ezzel bármit is elnyomtam volna magamban, ilyen volt a természetem, és kész.

És ez nem nevelés kérdése, mert az öcsémmel például nagyon megszenvedtek, pedig ugyanúgy voltunk nevelve.

2013. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egyéb jel, akkor nincs gond.
2013. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is ez a helyzet az 5 eves lanykammal.Sztem ez nagyban genetika, az h jol van nevelve sztem annyiban butasag h a tobbi rosszalkodos 4-5 evest meg mind rosszul nevelik?Amire figyelj sztem h valoszinu oriasi llelke van es nagyon lelkis lehet.Az enyem ilyen.Sot a batyam is ilyen fajta.
2013. ápr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Jaj de nehéz szülőnek lenni, az ember folyton retteg, hogy elront valamit...
2013. ápr. 6. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!