Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi ez a nagy változás? Hova...

Mi ez a nagy változás? Hova tűnt a szófogadó és kedves kislányom? Kezdek nagyon kiborulni Miatta.

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves múlt. Pár hónapja kezdett hisztizgetni, de egész gyorsan sikerült kezelni a kirohanásokat - sarokban állással, néha vízzel a nyakába (ekkor már földhöz verte magát és csak a víz zökkentette ki). Aztán 2-3hete mintha megvadult volna-napról napra rosszabb. Nem érdekli semmi, nagyon rossz, nem is válaszol, ha kiabálok is a képembe röhög és folytatja-ez persze tovább ingerel és nem tudom mit tegyek. Rendetlen, szemtelen, szófogadatlan-mintha kamasz lenne. Bűnetetés után azonnal kezdi újra, mintha ott se lennénk.Mindig következetesek voltunk, egymást sosem "járattuk le" a gyerek előtt.Párom is ki van emiatt-nem jutunk előre, nem értjük mi történt, mit rontottunk el. A bölcsiben semmi panasz, jól viselkedik-annyit mondtak, hogy mostanában nem azonnal fogad szót hanem esetleg csak második-harmadik szólásra. Mit tegyünk? Egyáltalán mi ez? És miért?
2013. máj. 25. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Dackorszak. Továbbra is maradjatok következetesek, büntessétek (pl nem kap meg valamit, nem lesz ez vagy az, büntiszék, stb, ami szimpatikus nektek és ami bejön a gyereknek is)

Hisztivel nem foglalkozni, kiküldeni.

Kitartás.

2013. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Dacol, éljétek túl.(mind hárman)

2,5éves kiscsaj és 4éves kissrác anyuja

(ha hullani kezd a hajad természetes:))

2013. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizony-bizony, ez a "fantasztikus" dackorszak. Az én kisfiamnál is kb. ennyi idősen jött elő, ugyanazokkal a jelenségekkel, amit írtál. Nálunk az vált be, hogy ha hisztizni kezdett, abszolút nem foglalkoztunk vele, elbeszéltünk a feje fölött, átmentünk egy másik szobába, csináltuk tovább a dolgainkat, ezért ő elég hamar megunta mindig a hisztit, mert látta, hogy úgysem ér el vele semmit. Nekünk még az is segített, hogy a kisfiunk az ilyen hisztik alkalmával néha már olyan komikus volt (hogy a semmiért teljes erejéből toporzékol, ordít, de valami hihetetlen beleéléssel, túljátszva, mint valami kis díva), hogy sokszor ránk jött a nevetés a férjemmel. Na, erre aztán mindig azonnal abbahagyta a sírást, annyira meglepődött rajta, hogy ezt váltotta ki belőlünk.
2013. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, azt kihagytam, hogy ezt azért csinálják a gyerekek, mert ilyenkor feszegetik a határokat, hogy mit szabad, mit nem, tehát annak ellenére, hogy ez egy nem túl kellemes időszak, a gyerekeknek tanulás szempontjából nagyon fontos. Így ismerik meg a saját helyüket a világban. Mindezek miatt nagyon fontos a következetesség, (pl. ha csoki miatt ordít, és nem kap, akkor 2 óra bőgés után se törj meg), tehát ha valamilyen szabályt lefektetsz, akkor ahhoz tartsd magad mindenképp, különben ő is meg fog keveredni.

Plusz info: a bölcsiben az én kisfiammal sem volt baj ilyenkor, csak itthonra, nekünk tartogatta ezeket, de ez normális, hiszen mindenki jobban elfogadja a külső szabályokat (iskolában, munkahelyen stb.) és itthon engedi el magát. Még a felnőttek is:)

2013. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban. Éld túl, ez a megoldás. Egyrészt mindenképp maradj következetes, másrészt nekünk az vált be leginkább, hogy tudomást se vettünk a hisztiről.

A fiam már nehezebb eset, épp a dackorszak közepén vagyunk vele, tegnap este pl. azon ment a hiszti, hogy ő a villám mcqueen-es pulcsijában akart aludni, én meg pizsamát akartam rá adni. Én jót nevettem rajta, majd kompromisszumot kötöttünk: maradhat a pulcsi, alulra pedig fölvesszük a pizsamanadrágot.

Ranschburg szerint a fontos dolgokban legyünk sziklaszilárdak és megingathatatlanok, de mindig mondjuk el, mit miért várunk el a gyerektől, a kevésbé fontosaknál meg jobb a megelőzés. Pl. a fiamnak reggelente már rutinból két pólót, két zoknit stb. nyújtok oda, hogy válasszon, melyiket szeretné fölvenni, így egy balhé lehetőségét máris kiküszöböljük. Ranschburg azt írja, akkor járunk jól, ha a mi akaratunk is érvényesül (tehát nem kérdés, hogy pl. muszáj fölvenni pulóvert, mert hideg van), ugyanakkor a gyereké is (választhat, hogy a kéket vagy a pirosat szeretné-e).

Tapasztalatból tudom, hogy vannak ennél sokkal nehezebb helyzetek, amikor nem adhatunk a gyerkőcnek szabad választást, ilyenkor egyszerűen túl kell élni, nem fölvenni a hisztijét. Mi is ott szoktuk hagyni, átlépünk fölötte, ha földhöz vágja magát és közöljük vele, hogy amint emberhez méltóan képes kommunikálni, beszélhetünk és ennyi. Kiabálás nem használ, ezt tuti, nekünk se jött be. Viszont az igen, amikor elkezdünk a feje fölött másról beszélni, vagy elfordulunk tőle és a tesóival kezdünk foglalkozni, olyan is van, hogy elkezdek énekelni. Ezen igen meg szokott lepődni! :-)

2013. máj. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló, nagyon tetszik, amiket írtál, ezentúl én is bevezetem a gyereknek a választási lehetőséget!
2013. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek hogy megnyugtattatok. Egyrészt, hogy másnál is van így másrészt hogy nem rontottam el semmit-legalábbis ebből nem arra kell gondolnom. Nem gondoltam, hogy a dackorszak már ebben a korban ennyire visszabeszélősen is jelentkezik. Próbáltuk egyébként amiket még írtatok...nem figyelünk Rá, otthagyom, választási lehetőség megadása-pont ahogy írtad- ezt vagy ezt szeretné felvenni :) Ranschburg Jenőt olvasgattam, hallgattam én is :) Volt hogy bevált, volt hogy nem. De ezt az éneklést meg fogom próbálni, bár talán borítékolhatnám, hogy rám fog szólni az abban a pillanatban Méregzsákom, hogy "Ne énekelj!" :) Köszönöm még egyszer! Kitartást Nektek is és jó éjszakát!
2013. máj. 26. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!