Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most mit tehetek, hogy végre...

Most mit tehetek, hogy végre megnyugodjon?

Figyelt kérdés
Most 2 éves a kislányom. Régen nagyon szerette nézni a meséket és néha már az agyamra is ment amikor nem akart lefeküdni mert a televíziót akarta nézni.Persze arra mindég vigyáztam, hogy az agresszív japán animéket ne nézze. Idén ha jól emlékszem kora tavasszal a tévében leadták a János Vitéz rajzfilm változatát. Én a konyhában voltam és hirtelen a gyerek bőgve szaladt a lábamhoz. Odarángatott engem a televizió elé melyben egy nagy fekete szörny lábai között kutyák rohangáltak. Rögtön ki is kapcsoltam. A lányom szipogva ki is jelentette, hogy soha ne kapcsoljam be mert fél, hogy a szörny kimászik a készülékből. Eleinte még örültem is, hogy végre majd talál más hasznosabb elfoglaltságot de baj lett a vége. A gyerek mint ha paranoiás lenne. Mostmár mindég meg is akar bizonyosodni, hogy ki van húzva a készülék az áramból. Újabban lefekvés előtt még arra is megkéri az apját, hogy addig vigye ki az előszobába a készüléket és takarja le egy rongyal. Amikor én nézem a műsorokat vagy a férjem a focit akkor pedig nem hajlandó a szobába lenni. Kérdezem én miért csinálja ezt de csak azt hajtogatja fél, hogy a szörny kimászik a tévéből.

2014. nov. 25. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem ajánlatos 2 évesnek tv-t nézni. Nagyon sajnálom a kislányt. Dobjátok ki a tv-t és kész!
2014. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy darabig ne nézzetek tévét, tüntessétek el. Ennyit megér a kislányod nyugalma.
2014. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Javaslatom TV helyett: esti összebújás, simogatás és meseolvasás.
2014. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy gyerek ilyen fiatalon még nem érti meg a valóság és a TV közti különbséget. Neki minden egyaránt ugyanolyan elképzelhető és igaz. Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy amit látott, az nem valóság, hanem színészek, akik játszanak, és, hogy nem lakik senki sem a TV-ben, azok csak képek.

Nyugtasd meg, hogy ti megvéditek őt.

TV-t nézni eleve úgy ajánlatos, ha a gyerek mellé le tud ülni egy szülő is, hogy megbeszéljék a látottakat. Én most egyelőre hanyagolnám, hogy erőltessétek, de nem is kezelném úgy a TV-t mint egy szörnyet, ne erősítsétek meg benne ennyire a félelmeit.

2014. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha most 2 éves, akkor kora tavasszal másfél éves volt.

Egy másfél éves még nem tudja ilyen részletesen elmagyarázni mitől ijedt meg, itt valami nem stimmel a kérdéssel...

Másrészről valóban ne nézzen ennyi mesét/tv-t egy 2 éves.

2014. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

tehát ez 1,5 éves korában volt... nem csoda...

nem is értelek, hogy ha egy 1,5 éves tv-t akkor nézni akkor egész nap tv-t néz! borzasztó! úgy látszik kemény leckét kaptál, hogy te neveld a gyereked és ne egy doboz

2014. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy darabig ne nézzetek tv-t.Meg próbáld meg elmagyarázni neki (már ha megérti), hogy ez csak mese ilyen nincs a valóságban. Elalvás előtt mesélj neki könyvből, hogy lássa a képeket.

Azért nem akar a tv-vel egy szobában lenni, mert azt hiszi valóság, és kijönnek belőle a szörnyek.

Mellesleg a hálószobába nem is ajánlatos tv -t, számítógépet rakni.

2014. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most veszem észre az elütést. 3 éves most. Január 29.-én lessz 4 tehát akkor ha pontosítani akarok már több mint 3 . Köszönöm, hogy figyelmeztettek. Kár, hogy nincs ezen az oldalon szerkesztés opció.
2014. nov. 25. 13:34
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
kamu a kérdés
2014. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!