Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Molesztálás az oviban. Mit...

Molesztálás az oviban. Mit tehetek még a lányomért?

Figyelt kérdés

3,5 éves kislányom múlt héten elmesélte vacsora közben, hogy az oviban Zs. (kb 4 éves, csoporttársa, fiú) az öltözőben kipatentolta a nadrágját, lehúzta a bugyiját és széthúzta a nuniját. Ő próbálta ellökni, de a fiú nagyobb nála, és így időbe telt, mire elmenekült. Az ovónéni nem tulajdonított különösebb jelentőséget neki, amikor másnap megemlítettem a dolgot. Jeleztem az ovóda vezetőnek, aki szintén elég közömbös volt. Elmentem az ovódát fenntartó alapítvány vezetőihez, akik nem is tudtak az esetről.

Tegnapi napon a gyereket az óvodából eltanácsolták, az elbocsájtó szép üzenetben megfelelő orvosok telefonszámával.


Ez így egészen kerek, a jövőre vonatkozóan. De hogyan kezeljem a kislányom oldaláról. Természetesen ezer százalékig mellette állok, és éreztetem vele, hogy megvédem. Beszélgettünk elég sokat, megbeszéltük, hogy bármikor máskor ilyen történne, szabad harapni-rúgni-csípni-ütni-vágni-karomolni, bármit amivel ki tud szabadulni. Elsőre úgy tűnt, hogy minden rendben, nem viselte meg nagyon.... De hétvégén többször bepisilt nappal (2 éve szobatiszta), éjjel nemhogy a saját ágyában nem hajlandó aludni, de velem is iszonyú nyugtalanul alszik, nem hajlandó fényes nappal egyedül átmenni egy másik szobába játékért egyedül. Nagyon örülök, hogy vagyunk olyan kapcsolatban, hogy elmondta és ezt a kapcsolatot ápoljuk is tovább.


Kicsit hosszú lett, bocsi. A kérdés az, hogy

- mit tudok tenni, hogy oldódjon?

- kell-e szakemberhez fordulnom vele? Ha igen, tudnátok jót ajánlani?

- érdemes-e családvédelemnél panaszt tenni a szülők ellen?



2014. máj. 13. 13:30
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
37%
Úristen! Ez hátborzongató. Nekem még pici a gyermekem, úgyhogy tanáccsal nem szolgálhatok, de melletted állok, és gratulálok, hogy ennyire megbízik benned a kislányod. Csodálatos lehet a kapcsolatotok. Én lehet, hogy elmennék a családsegítőbe, kikérném egy ilyen szakmai kérdésekben jártas ember tanácsát. Ez a fiú más közösségekben is ugyanígy veszélyt fog jelenteni a kislányokra. A szüleit lehet, hogy fel kellene keresned hivatalos úton.
2014. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
37%

Mindenképpen vidd el orvoshoz, akkor is ha úgy látod, hogy semmi baja! Azt javaslom tegyél ki egy másik kérdést, ahol konkrétan gyermekpszichológust keresel a városotokban.


Majd ő elmondja, hogy mit tegyél, beszéltesd-e róla vagy sem, addig szerintem ne hozd fel ha ő nem teszi.


Én a helyedben mindenhol panaszt tennék, és a szülőkre is. Annak a kisfiúnak is az az érdeke, hogy normális legyen.

2014. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nagyon aggódsz kérdezz meg egy pszichológust, mit javasol.
2014. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
60%
Nekem olyan fura ez a történet. Szerintem kicsit felfújod. Ezt nem is lehet molesztálásnak nevezni, hiszen az elkövető négy éves!!! Nem is tudja, mit csinál!!! Nem lehet felelősségre vonni. Ezért kirúgatni egy óvodás gyereket... Komolyan, attól, hogy feltehetőleg dulakodva széthúzta egy vele egykorú gyerek a nuniját, lehet valami baja egy kislánynak? Nem is értem, hiába nagyobb nála a fiú, azért hogyhogy nem tudta ebben megakadályozni. Homályos az egész, nem derül ki például, hogy a kislány állt vagy feküdt, ha feküdt akkor hogyhogy nem rúgott, ha állt akkor meg mégis mennyire lehetett széthúzni.... Nemtom, nálunk a gyerekek rendszeresen mutogatják egymásnak, kinek amije van, náluk teljesen mások a toleranciahatárok. És egy 3,5 évesnek rendszerint nincs is steméremérzete, szégyenlőssége még.
2014. máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg a kisfiú kíváncsi volt, és nem hiszem hogy tudta, hogy rosszat tesz. Ezért meghurcoltatni egy gyereket azért nem kéne!


Már szólt mindenkinek, szerencsétlen kíváncsi gyereket ki is rúgták, gondolom a szülők tudják miért, nem elég ennyi neki? Azért ne kapjatok vérszemet, gyerekekről van szó!

2014. máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Úgy reagál mindenki, meg a kérdező is úgy sztesszel, mintha egy felnőtt megrontott volna egy kisgyereket.
2014. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
44%
Érdekes, a többi 4 éves miért nem csinál ilyet? Én, mint 14 éve óvodában dolgozó ember, soha nem hallottam ennyire konkrét esetet. Mutogatják egymásnak, nevetnek rajta, és itt vége is. Egy 4 éves pontosan tudja, hogy mit jelent az, hogy a másiknak már rossz, ellenkezik. Normális körülmények között nevelkedő gyerek ilyet nem csinál, az biztos.
2014. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 ivilicious ***** válasza:
54%
ez azért durva. nekem anya annyit mondott,hogy védjem meg magam,aztán a végén mindenkit péppé vertem :D
2014. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, te egy elfogult, névtelenül író anyuka írásából ilyen messzemenő következtetéseket vonsz le?

Normális vagy, hogy egy 4 évesre ilyeneket mondasz?

2014. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
73%
utolsó előtti
2014. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!