Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tálaljátok a Mikulást...

Hogyan tálaljátok a Mikulást 1,5 év körüli kisgyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Valahogy kellene neki róla mesélni,de nem hiszem,h. csak úgy megértené miről is hablatyolok. talán,ha lenne róla valami könyv (esetleg,ha tudtok ajánlani ilyet,megköszönném!). vagy hogyan "készítsem fel" a télapó érkezésére? Jó lenne,ha értené,miért kap édességet,gyümölcsöket. vagy még nagyon korai? nem fogja megérteni?

2014. nov. 25. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Még nem fogja megérteni, valóban nagyon korai. Nekem is pont karácsonykor volt másfél éves a kisfiam, de nem értette meg (pedig egyébként nagyon okos és kifejezetten érdeklődő gyerek). Tavaly 2,5 évesen már érdekelte, még a csizmáját is kitisztítottuk közösen, olvastunk Mikulásról szóló könyveket (ezt a másfél évesnek is jó ötlet), most 3,5 éves lesz, és úgy látom már egész jól érti, hogy miről van szó. Persze készülhettek rá, de ne érjen téged csalódásként ha még nem érdekli, egy év múlva már sokkal jobban fogja érteni és jobban is érdekli majd :)
2014. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén mi nem nagyon tartottuk akkor a mikulást.

Persze a téli cipőben volt csoki mikulás, meglepődött mikor megtaláta :) pici ajándék is volt mellette. De nem meséltem neki nagyon semmit. Mikor mentünk vásárolni meg találkozott Mikulással, le is szólított minket :) csak nézett a gyerek.

Most hogy már 2,5 éves már jobban mesélek majd róla neki.

2014. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én tavaly meséltem róla az unokahugomnak, akkor másfél év körül volt, de nem igazán hatotta meg. Persze a mikulásos ajándékoknek örült. Szerintem is jövőre fogja már jobban érteni. :)
2014. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!