Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba-mama szobában 24 órán...

A baba-mama szobában 24 órán keresztül velem lehet a babám? Szülés előtt mennyivel jön ki a védőnő házhoz?

Figyelt kérdés

én Kisvárdán fogok szülni és azt hallottam hogy ott 10 óra körül elviszik a babát,de akkor miért baba-mama szoba ha elviszik tőlem.én azt szeretném ha egész nap velem lenne.


32 hkm


2011. ápr. 29. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert többféle babaszoba létezik. Nálunk éjszakára is veled maradhat, de a barátnőm innen 30 km-re szült, ott is elviszik éjszakára. Kórháza válogatja.
2011. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

azért baba-mama szoba,mert egésznap veled van a pici-amúgy csak 3 óránként vinnék ki neked szoptatásra.

Szerintem az jó,ha este elviszik legalább egy kicsit tudsz pihenni.

2011. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem se bánd, hogy este elviszik, legalább tudsz pihenni

én olyan helyen voltam, hogy nem vitték el egyáltalán, egyfolytában velünk volt, én császáros voltam, még megmozdulni se tudtam már hozták szoptatni, nem tudtam egyedül felülni az ágyon, de otthagyták, azt sem tudtam mit csináljak vele, na és éjszaka is ott volt minden baba, szóval gyakorlatilag 1 percet nem tudtunk aludni 4 nap alatt, mert mindig sírt vkinek a babája,

2011. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!lehet hogy jobban fogok tudni piheni de az is lehet hogy folyton arra fogok gondolni hogy mi van a babámmal,ha hallani fogom hogy sír valamelyik baba azt fogom hinni hogy az enyém sír,még ha nem is:)remélem értitek mire gondolok:)
2011. ápr. 29. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:

ezen ne aggódj! mert ha nagyon sír akkor beviszik hozzád!

nekik se érdekük,hogy egész éjjel sírjanak a babák.

2011. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is baba barát kórházban szültem, császárral. (Miskolc, Megyei). Ott úgy működött, hogy már az őrzőben is velem lehetett a fiam (este született, így reggel behozták, pár órát ott volt velem, aztán elvitték kicsit, hagytak aludni, majd megint kihozták délutánra).

Mikor átkerültem a rendes kórterembe, akkor aznap este már nem hozták ki, mert aludt, így én is tudtam pihenni. De reggel már ott álltam az ajtóban, hogy mikor hozzák már.

Onnantól csak reggel 5kor vitték el őket fürdetni, 7-1/2 8 körül hozták vissza őket. Éjszakára sem vitték el, de nem is volt bántam, mert igaz, hogy az első együtt töltött éjszakát végigüvöltötte (éhes volt), de másnapra annyi tejem lett, hogy nem győztem fejni. Na, meg mikor mellettem volt, nem is éreztem semmi fájdalmat, egy hős amazonnak éreztem magam, aki bármire képes. Gyorsan fel is gyógyultam, 1 hét után már senki sem mondta meg rólam, hogy császárral szültem.


Ha lehetőség van rá, akkor ne add be, max. az első éjszaka, ha nagyon kimerült vagy.

2011. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a további válaszokat!nagyon szeretném ha velem lenne egész nap,remélem én is egy amazonnak fogom érezni magam és akkor nem lesz baj:D
2011. ápr. 29. 16:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elvileg jogod van ahhoz, hogy állandóan veled legyen a babád, akár bababarát a kórház, akár nem, szóval ha nem akarod, nem adod oda éjszaka sem. Nem fogják elvenni erőszakkal.

Én pl nem tudtam volna nyugton lenni azzal a tudattal, hogy egy másik helyiségben egy dobozban fekszik, egyedül van és sír. Ott aludt velem (rajtam) a kórházi ágyon, lényegében folyton a cicimen lógott, semmi gond nem volt.

2011. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!ezt nem tudtam,azt hittem köteles vagyok oda adni őt,de szerencsére nem,és szerintem nem is fogom.az a biztos ha velem van:)
2011. máj. 1. 11:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Második kérdésedre válaszolva: a védőnő és a gyerekorvos a hazaérkezésetek után pár nappal megy ki házhoz, legalábbis nálunk együtt jöttek ki 3 napra rá.


Sok örömöt és kitartást a babához!

2011. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!