Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok szokás a rokongyerekek...

Nálatok szokás a rokongyerekeknek is ajándékot venni minden alkalomkor? (mikulás, karácsony, névnap, születésnap stb. )

Figyelt kérdés
Sógornőméknek (párom nővéréék) van 2 gyereke,az egyik 5 éves a másik 2. Párom és az én oldalamról is csak ők a kisgyerekes család egyenlőre. Páromék is és mi is hárman vagyunk testvérek. Jelenleg mivel nincs több kisgyerek a rokonságban ,sógornőmék gyerekei elvannak halmozva ajándékokkal ( anyósómék,másik nagyszülő, párom bátyjáék, mi stb). Ezzel nincs is baj, csak úgy veszem észre hogy ők rendesen el is várják ezt hogy minden körülöttük forogjon, és ugymond egy "ajándékozási verseny" is kezd kialakulni. Mi most költöztünk össze párommal 2 hónapja, ez lesz az első közös karácsonyunk is úgymond. Amíg otthon laktunk mindketten, nyilván több pénzünk maradt nem volt gond az ajándékozásokból , de így mostmár meg kell gondolnunk mire költünk be kell osztani a pénzt,félretenni stb. Karácsonyra is már elkezdtünk félretenni hogy azért egymást megtudjuk ajándékozni. Ráadásul a december nálunk egy olyan hónap hogy anyósom születésnapja is akkor van ( aki olyan hogy előre bejelenti mit szeretne kapni). Én nem tartom ezt jó ötletnek hogy ennyire elkéne kapatni sógornőmék gyerekeit. Mikulásra is pénzt kérnek kb 4000 ft-ot, és akkor a nevünkben átadják a gyerekeknek a csomagot. Tavaly például 8 csomagjuk volt külön külön a gyerekeknek ,mert mindenki "mikulásától" kapnak ajándékot. A karácsony pedig még csak ezután jön. Most viszont nekünk nem lesz úgy pénzünk így hónap elején erre, meg is mondtam páromnak , de erre ő azt mondta hogy akkor szól nővééréknek hogy vegyék meg a nevünkben a csomagokat és majd később odaadjuk a pénzt. Mert náluk ez szokás és megfognak sértődni. Nem vagyok irigy és nem sajnálom tőlük de úgy gondolom hogy előbb utóbb bővűlni fog a család, párom bátyjáék, az én testvéreim , és a mi részünkről is, szeretnénk gyereket majd. Akkor viszont x számú gyereknek mindnek kell venni ajándékot majd egyszerre, vagy akkor meg már csak a kivételezés lesz. Nyilván a saját gyerekemet fogom előtérbe helyezni, de nem is várnám el hogy most akkor mindenki költekezzen ,hiszen mindenkinek a saját gyereke a legfontosabb. Kövezzetek meg ha akartok de szerintem ez már túlzás.
2014. nov. 29. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen. A testvérek gyerekeinek adunk ajándékot szülinapra, névnapra, Karácsonyra és Mikulásra. Sőt egy csokit, vagy Kinder tojást sokszor alkalom nélkül is viszünk.
2014. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell nagy ajándékot venni nekik, mikulásra pl csak 1-2 csokit, és ennyi elég is. Karácsonyra se kell, csak valami kis apróságot. Bunkóság nem adni semmit, főleg ha ennyire összetartó a család. Majd később ha nektek is lesz gyereketek, ők is fognak ugyanúgy venni neki ajándékot. Vannak családok, akiknél ez nrm divat, és vannak akiknél igen. Te egy ilyet fogtál ki, ezért alkalmazkodni kell.
2014. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is elég összetartó a család, de pl Mikulásra, névnapra csak szülőktől kaptunk ajándékot. Mikulásra 4000 Ft?! Minek?

A karácsonyt és a szülinapokat megértem, de ha ennyire ragaszkodnak a mikuláshoz, névnaphoz is, akkor vegyetek valami kis csokit.

Beszélhetnétek is velük, hogy most költöztetek össze, nem tudtok ennyi pénzt kiadni, ha rendesek, megértik.

2014. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

igen :) nekem öröm, hogy boldogok... :)

mi megállapodtunk amikor jöttek a gyerekek, hogy innentől csak nekik veszünk, egymásnak nem. egyébként se tudtunk már nagyon mit venni egymásnak, persze a nagyszülők kapnak valami apróságot, általában az összes unokájukról pl. albumot, fotós hőgömböt...

és azt is megbeszéltük, hogy egymás gyerekének 2.000.- a limit, bár ezt most tervezem emeltetni picit mert 10 éve még tök jó ajándékokat lehetett ennyiért venni, most már nem igazán. szóval lehet időn már 3.000.- lesz ez az összeg. mikulás, húsvét meg tényleg csak 1-1 csoki.

egyébként az az évi 10.000.-/gyerek összesen szerintem nem sok, de nyilván ha már 10E körül menne az unokahugom ajándéka, én se örülnék neki, hisz a sajátomnak veszek annyiért :)

2014. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én értem, nem is arról van szó,hogy nem vennék semmit de ők a pénzösszeget is megmondják hogy mennyit kérnek, és hogy majd ők megveszik a gyerekeknek. Sima mikuláscsomagért fejenként kb 2000 ft-ot kérnek el. Mondván hogy hát ennyiből már tudnak valami normálisabban venni.Szerintem ez pofátlanság. Én például most saját kezüleg egy hógömböt szerettem volna csinálni a nagyobbiknak mert tavaly mikor a páromnak csináltam nagyon tetszett neki, de erre az ötletemre csak húzták a szájukat hogy inkább egyszerübb ha megveszik a csomagot.
2014. nov. 29. 14:12
 6/17 anonim ***** válasza:
Karácsonyra és szülinapra kapnak a család gyerekei ajándékot. 2-3 ezerért.
2014. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok.

Egyetértek veled, szerintem is pofátlanság a fejenként 2000 ft egy kis mikuláscsomagért. Mondd meg nekik, hogy te szívesen adsz nekik ajándékot, de olyat, ami nektek is megfizethető és ha az nem kell (pl. a hógömb), akkor lehet rinyálni. Állj a sarkadra!

2014. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Ezt elsősorban a párodnak kellene eldönteni és intézni. Még nem is vagy a felesége, csak 2 hónapja éltek együtt és már fel akarod borítani a családi szokásaikat. Egyébként nekem sem szimpatikus pl. hogy pénzt kérnek Mikulásra.
2014. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ajándékozni szerintem is jó, de ilyen formában több vele a feszültség, mint amennyi örömöt okoz. Mikulásra gyümölcs-csoki nálunk pont elég, ez a hógömb nagyon jó ötlet, de pl. szerintem nekem ez már karácsonyi ajándék kategóriába tartozna.

Ők veszik meg, és ők is adják át, ti csak fizetitek? Mert ennek meg így végképp semmi értelme. Egy gyerek számára is fontos az ajándék eszmei értéke, hogy emléke legyen róla, tudja, hogy ezt éppen kitől és mikor kapta. Nálunk gyerekkoromban úgy volt, hogy ha mentünk épp az adott rokonhoz, akkor ideadta a csomagot. Teljesen jó volt így, most a saját gyerekünkkel is így van. Az egyik nagyszülőpár föladja postán, mert velük nagyon ritkán tudunk találkozni, de azt sem mi kértük.

2014. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk még nincsenek unokatesók, de egy keresztlányunk van, Neki minden ünnep alkalmával veszünk valami ajándékot, ugyanígy a fiunk is kap a keresztszüleitől minden alkalomra valamit. Persze, nem kell nagy dologra gondolni, kis apróságokat szoktunk ajándékozni.
2014. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!