Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan hatalmas problém...

Tényleg olyan hatalmas probléma, hogy szeptember végén 3 éves kisfiam még pelenkás éjszakára?

Figyelt kérdés
Egy kedves rokon eléggé durván beszólt érte.
2011. aug. 7. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne idegesítsd magad szerintem, nekem szeptember közepén lesz 3 éves, de még nappalra is pelenkás. Néha szól hogy kell neki pisilni, néha nem. Nem erőltetem.
2011. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

3 éves és fiú is... szerintem nem.

Rokon ne pofázzon bele, amúgy ha nincs ott éjszakára, el is lehet titkolni előle.

2011. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én nem látok benne semmi kivetnivalót. Nappalra is csak 3 hónapja nincs pelenkája. Nem erőltettem neki semmit, megvártam amíg megérik rá. Ő akkor érett meg erre. Éjszakára még Ő kéri.
2011. aug. 7. 12:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Decemberben lesz 3 éves a lányom, és semmi hajlandóságot nem mutat a bilizésre. 1,5 éves a kisebbik, ő már ráül, még nem kéredzkedik, talán a nagyobbat is könnyebb lesz így bilire-wcre szoktatnunk.
2011. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
állítólag az idegrendszerük nem érett még rá,hogy jelezze a vizelési ingert.
2011. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Márciusban volt 3 éves, de éjjelre még kell a pelenka. És, mi van akkor? Tavaly nyáron lett nappalra szobatiszta, idén év elejétől nem kell a délutáni alváshoz pelus. Az éjszakai majd kialakul. Egy biztos, én nem fogom éjjelente felkelteni hogy pisiljen. Majd ha eljön az ideje, akkor eljön.

A fiúk ezen a téren (is) eleve lassabban "fejlődnek". Nem kell semmit erőltetni, és főleg nem szabad a nagyokos rokont meghallani.

2011. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, örülök, hogy más is így látja. Felkeltegetni én sem fogom. Egyrészt mert nem tartom jó dolognak ezt a fajta leszoktatást, másrészt pedig örülök annak, hogy végre tudok aludni, mert a kisebbik gyerkőc 1 hete alussza át az éjszakákat.
2011. aug. 7. 15:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Kislányom 1 hét múlva 3 éves és éjszaka hol kér pelust hol nem, hol be pisil hol nem.

De nappalra teljesen szobatiszta.Ha elalszik délben,ami nagyon ritka ,akkor sem pisil be.

De kezdődik nem soká az ovi és azért jó lenne ha már éjszaka sem pisilne be.

2011. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én csak az ovi miatt félek ettől, okt.-ben lesz 3. A leendő óvónők igen nagy problémát csinálnak belőle sajnos. Jó, valahol megértem hogy 30 gyerek mellett nincs idejük folyton pelusozni, átöltöztetni valakit. Csak hát nehéz így határidőre produkáltatni a gyereket, ha egyszer még nem érett rá... Na mindegy, ez van :(
2011. aug. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha éjjelre kell csak pelenka, az nem baj! 5 éves korig nem baj, ha éjjel bepisil.
2011. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!