Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasonló "probléma"? Nem...

Hasonló "probléma"? Nem ragaszkodik a kisfiam.

Figyelt kérdés

Azért tettem zárójelbe,mert biztos jönnek majd olyan válaszok,hogy ez ilyenkor még természetes,meg hogy majd meg fog változni...

De első gyermekkel nincs még ebben a dologban tapasztalatom és a környezetünkben pont ellenkező habitusú és természetű gyerekek vannak.

Szóval 25 hónapos a kisfiam és nem ragaszkodik semmihez.Értem ez alatt,hogy látom a hasonló korú gyerekeket (sőt még fiatalabbakat is),van valamijük, ami nélkül "nem tudnak létezni".Lásd alvós párna vagy bármilyen kendő vagy plüss állat,amit mindenhova magával kell cipelnie.Na az én kisfiam nem igényli.

Ha játszik gyerekekkel és elveszik a játékát,nem kel ki magából,Nincs olyan,hogy "nem adom,az enyém";hagyja és keres mást.

Sőt nagyon bizalmas,barátkozós;nem tudom leírni másképp nem fél senkitől,ha bárki idegen csak rámosolyog,ő már azonnal "haverkodik" (felnőttekkel).Ezért nagyon féltem.És hiába próbálom elmagyarázni neki,hogy nem kell mindenkivel barátkozni (idegenek),nem látom,hogy felfogná az értelmét annak,hogy baj lesz,vagy rossz...Mintha nem értené a fogalom lényegét,pedig jobban már nem tudom magyarázni.Egyébként nagyon értelmes,okos kisfiú.

És egyáltalán nem az a "fenékbe bújós" típus (mondjuk ez nem baj),de szinte ahogy szokták mondani:a ló túloldala.Őt csak akkor lehet felvenni,megölelni,amikor ő szeretné,meg amikor már nagyon fáradt.Egyébként bújós a maga módján,mert egy nap százszor is odarohan hozzám,átöleli a lábam és mondja,hogy szeretlek! :)

Hétfőn kezdjük a bölcsit,és nekem emiatt folyamatos gyomorgörcsöm van.Egyébként is parázós anyuka vagyok, erővel tartom vissza magam néha,hogy "túlóvjam" őt (ez persze csak engem készít ki).

Szóval mit mondtok?Voltatok ilyen helyzetben,megváltozik ez?

Bocs ha hosszúra sikerült.


2011. júl. 31. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 31 hónapos, és ő sem ragaszkodott soha tárgyakhoz. :) Nincs alvós plüsse, párnája, takarója, szóval nyugi. Van 3 kedvenc babája, azokkal sokat játszik, de nem izgatja, ha nem találja őket :) Én meg örülök, mert így, ha elveszik valamelyik tárgya (mint már példa is volt rá), nem volt érte nagy sírás-rívás.


Mondjuk ő most kezd valamit érezni abból, hogy szept.ben bölcsi kezdés (majdnem 3 éves lesz akkor)... és mostanában tőlem nem nagyon lehet elszakítani... :(( Pedig eddig olyan jól elvolt nagyival, keresztanyuval, stb...

2011. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A plüsshöz vagy valamihez ragaszkodás ill. nem ragaszkodás nem gond ,mert nekem a 2 lánykámnak van alváshoz plüsse, a tesóm fiának sohasem volt. A nagy lányom talpraesett kiharcolta mindig hogyha valamelyik játékkal ő akart játszani,a kisebbik meg olyan mint a te fiad hogy ha elvették tőle akkor odébb állt . Szóval ez így volt míg nem ment oviba ott rájött hogy amivel játszani szeretne azért néha "küzdenie kell". Meg fog változni mindenképp biztosan rossz dolgokat is tanulni fog,de jót fog tenni neki a közösség.
2011. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyiik gyerekemnek sem volt ill a kicsinek (28 hónapos) nics se rongya, se hurcibálós plüss-e se semmi ilyen.


Monduk ők megharcolnak dolgaikért rendesen:-)))


A fiam is nyitott volt kicsinek mindekire, 1mp alatt elkezdett beszélgetni bárkivel,nagyon könnyen barátkozik.

2011. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 fiam van és 1 lányom, a fiúknak egyáltalán nem volt ilyen ragaszkodós korszakuk, a 3 éves lányomnak pedig igen, van egy agyonmosott mosdókesztyű, amit mindenhova vinni kell, különben kitör a balhé. Háát..szerintem örülj neki, hogy nincs ilyen problémád, meg hogy nyitott, barátságos, könnyebb élete lesz a közösségben.
2011. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül engem csak az aggasztana, hogy nem irigykedik semmilyen szinten, ellenkezés nélkül kivehetnek bármit a kezéből. Majd a böliben szerintem megváltozik a dolog, de ha nem kérhetsz tanácsot a gondozónőktől.

Amúgy az én lányomnak sincs hurcolós takarója, alvós állatkája, én ennek örülök is, hisz ő ezek nélkül is megtalálja az érzelmi biztonságát. És őt sem lehet megölelni, csak ha ő akarja, pusziról meg szó se lehet, nemhogy még ő adjon puszit, az meg teljesen kizárt. Elalváskor szokott viszont simogatni és kéri is a simit. Vagy ha megüti magát. 2,5 lesz aug-ban.

2011. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. 3 éves kora előtt nem sokkal alakult ki a "kötődés" egy tehénkéhez "Borcsához", utána kapott még egy tehenet, az egy jó nagy állat :) azt meg úgy nevezte el, hogy "sárkány". Szóval ez a kettő most a mindene, mindenhová hurcolja. Ettől függetlenül nem biztos, hogy a Te gyerkőcöd fog ragaszkodni valamihez, de az is lehet, hogy később ugyanúgy kialakul, mint az én lányomnál.

Az én lányom is odaadja a játékait, nálunk inkább az van, hogy az idegenektől tart, nem meri mondani, hogy nem adom. Nekünk bezzeg nem adja, meg elveszi, ami nálunk van. :)

Az, hogy idegenekkel nem barátkozunk, szerintem egy ilyen idős gyereknek nem mond semmit, nem érti, hogy miért mondod.... Ő még ahhoz kicsi. Persze, mondani kell folyamatosan, de ami még fontosabb, figyelni, mert még magától simán elmenne bárkivel. Emlékszem én is voltam úgy, hogy simán elmentem kézen fogva egy utcabeli bácsival (egyébént nem volt rossz az öreg), anyuék úgy rohantak utánam.... Az én lányom ilyen téren nem hasonlít, mert mindenkivel bizalmatlan, meg se mukkan, kezet sem nyújt, semmit nem csinál, hanem a lábam mögé bújik. :)

2011. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!