Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kevesebbnek érzem magam a 2...

Kevesebbnek érzem magam a 2 vagy több gyerekes anyukáknál, más is van így?

Figyelt kérdés
Nem tehetek róla, de valahogy úgy érzem ők jobbak. Én sem energiailag, sem türelmileg nem érzem, hogy két gyerekkel elbírnék:( És nem szeretem ezt a tudatot:( Az is biztos benne van, hogy nem túl jó a kapcsolatunka férjemmel, és kicsit "irigylem" aki úgy van a férjével, hogy másik gyereket is szívesen vállalnak.Zavaros, tudom, amit írok, de nehéz megfogalmazni...

2014. nov. 30. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Abszolút megértelek. Én szerintem még a szülést se bírnám ki (rosszul bírom a fájdalmat, pusztán azért), nemhogy a babakocsi cipelését, vagy a gyerekek állandó felügyeletét. Pedig én is szeretnék egy olyan anyuka lenni, aki teljes életet él és nem érzi magát kevesebbnek.


19/F

2014. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Juhász Kitti2 válasza:
6%
ha nem érzed úgy, hogy elbírnál velük, akkor add őket árvának még mielőtt túl szoros érzelmi kapcsolat alakulna ki köztetek - én is ezt tettem 2x - semmit nem bántam meg
2014. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Pedig lehet, sokkal hogy jobban, torodobben nevelned, mint a tobbi, akire irigy vagy. Ne mondd addig amig nem probaltad.


Akiknek meg olyan jonak latszik a hazassaga az emberek elott, azoknak a legrosszabb a szinfalak mogott.


Lehet, hogy ok meg teged irigyelnek...

2014. nov. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló!felháborító vagy!itt nem cicákról van szó,hanem gyerekekről...minek írsz,ha csak ennyire futja.bocsánat kérdező.segíteni nem nagyon tudok,csakez most felidegesített.szerintem ha így érzel,az nem baj.inkább nevelj fel egyet türelemmel,mint 2-őt idegbetegként.vannak emberek akik csak egy gyerekre vannak kalibrálva...
2014. dec. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy kevesebb az 1 gyerek is gyerek ,és ne írigyeld 2-3 gyerekeseket,nekem 3 gyerekem van ami azt jelenti hogy 3 gyerek tud az agyamra menni néha ,
2014. dec. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mennyi idős a gyereked, sem azt, hogy mennyire nehéz vele.

Nekem az első igazi többemberes kölyköcske volt, és 3 éves koráig ugyanúgy éreztem, mint te. Aztán valami megváltozott, és én, a tipikus egy gyerekes nagycsaládossá váltam, 5 gyerekem van. Sok idő kellett, a gyerekek 21, 17, 16, 5 és 3 évesek.

Ha még kicsi a csemetéd, te is változhatsz, lehet, hogy a mostani gondolataid a legbelső vágyaidat takarják, mert tudat alatt szeretnél még babát.


De ha nem, az sem baj, egy gyerekkel sem vagy kevesebb, mint mások, mert a lényeg az, hogy annyit vállalj, ahányat szeretetben fel tudsz nevelni, és ahány mellett nem kell elveszítened önmagadat.

2014. dec. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5 éves a kisfiam, én pedig 37 éves vagyok. Nagyon jól látod, hogy az a belső vívódásom oka, hogy valójában két gyereket szerettem volna, de csak elméletben, gyakorlatban alig vonszolom magam. Gondolom inkább lelki okai vannak. Szóval eltelt az idő, és írtam, hogy a házasságunk sem túl jó. A gyerekem tündéri, bár sokat kivesznek belőlem a hisztik, de semmiképp nem ő az oka ennek a dolognak! Egyébként szerényen élünk, de azért megvan amire szükségünk van, mégsem tudnék vállalni még egy gyereket. És így 40-hez közelítve, még ha változnék is, ez már nem is lesz esélyem.
2014. dec. 1. 09:52
 8/14 anonim ***** válasza:

Pont ugyanúgy érzek, mint te. Az én lányom 2 éves lesz, én meg 39 vagyok. A szívem mélyén remélem, hogy lesz testvére, de valószínű hogy nem vállalok még egyet. És ennek nem a korom az akadálya, hanem hogy nem bírnék el még egy gyerekkel az ördögfióka kislányom mellett.

Segítségem nincs (szüleim nem élnek, a férjem meg alig van itthon a munkája miatt). :-(

2014. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor te igazán érted miről beszélek... Csak nálam még ennyi konkrétum sincs, hogy rosszaság a gyerek. Csak egyszerűen én vagyok papírkutya:( Gondolom a rossz házasság elviszi az energiáim, nemhogy töltene. Pedig szépen együtt vagyunk, nem mondhatok rosszat a férjemre, nagyon jó apa, csak mint férfi és nő távolodtunk el, és ebben teljesen leépülök, pedig én tele lennék tervekkel, és vágyakkal...
2014. dec. 1. 13:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem baj,hogy így érzel, sőt, jó hogy ezt felismerted magadban, és nem vállaltál 2. babát,csak azért mert "kell". Mindenkinek más a kapacitása, ezzel semmi baj az ég világon,ez így jó, jobb hogy egy gyerek teljes értékű anyukája vagy, minthogy 2 gyerek idegbeteg anyja, aki azt nézi mikor tudja őket lepasszolni.

A másik,szerintem kezdj el foglalkozni a férjeddel való kapcsolatoddal!Azt írod jó apa,csak mint nő és férfi távolodtok el egymástól.Csinálj meglepi estét mikorra hazajön,ha lehet vidd át nagyszülőkhöz a gyereket és készíts vacsit, gyertya, aztán film, vagy csak beszélgetés,mondd el neki mi bánt!!Vagy menjetek el valahova kajálni,öltözz fel szépen,stb. Fel lehet élénkíteni a kezdeti tüzet,csak tenni kell érte!hidd el,ha helyreállna ez a rész az életetekben,akkor sokkal kiegyensúlyozottabb lennél :) hajrá :)

2014. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!