Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet ezeket a téli...

Hogy lehet ezeket a téli hideg napokat kibírni, hogy a gyerekeknek is jó legyen?

Figyelt kérdés
az én fiaim szinte csak akkor jók ha kint lehetnek.a lakásban meg folyton mindent szétszednek,széthordanak,szétpakolnak.ha kitakarítok 5 perc után kosz van,kaja mindenhol(pedig nem engedem meg nekik,de mégis...),néha fel se tudom fogni....játszani nincs türelmük,mert 2 perc után felállnak ott hagyják a játékokat szétszórva ,kérem őket,hogy pakoljunk össze,de nem segítenek.bármit játszanánk ugye mint írtam 2 perc után megunják,hiszti van,hogy ők nem tudnak rajzolni,nem megy a gyurmázás(2 nap alatt eltűnik az összes,azt sem tudom hová :S ),stb.egyszerüen szinte semmi nincs amivel el lehetne foglalni őket itt bent a lakásban.imádnak kint lenni,de ha hozzáér a kezükhöz a hó akkor meg sírás van,hogy megfagy a keze jöjjünk be,de ha bejövünk akkor az a baj.ha kesztyűt adok rájuk akkor sem tart a kint lét 10 percnél tovább,ugyan az a kifogás,hogy ők fáznak,fázik a kezük,de ha bejövünk,akkor meg romhalmazt csinálnak a lakásból.egyébként 2 éves és 4 éves fiuk.már kezd elfogyni a türelmem,bármit csinálok nem jó,csak sírás van.mit lehet ilyenkor télidőben csinálni ilyen kicsi gyerekekkel?ti mit tudtok csinálni?miket lehet csinálni,ha ők semmivel nem képesek eljátszani se nélkülünk,sem velünk?
2010. jan. 31. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szánkózás, hóember építés.

Most bőven van miből! :)

2010. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát dettó...pedig nekem csak 1 db 2és fél éves van a háztartásban meg egy 3 hónapos. Persze baromi nehéz összehozni hogy épp egyszerre lehessen őket kivinni, és ugyanez van amit te írsz, idebent nem bírok vele egyszerűen egész nap(napközben egyáltalán nem alszik már...)odakint meg sír hogy fázik, kesztyűben nem lehet labdázni rendesen, de ha leveszem 5 perc múlva azért üvölt..

Mi most vettünk egy beltéri csúszdát illetve egy ugráló labdát használtan a teszveszen, valamenynire leköti, lévén hogy beltéri mozgáslehetőséget ad neki. Illetve van bent feltéve neki hinta is ha nagyon dinnye akkor oda is kicsit beültetem...

Nekem most ezek jöttek be ideig óráig, de úgy várom már a tavaszt hogy nem is igaz.

Neked nehezebb lehet mert kettőt kellene lekötni..

2010. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nehéz ám. :) nekem 13 hós van, és megőrülünk benn egész nap.

amit neked javaslok otthonra: pakold el ajátékok nagy részét. nekünk ez bevált, addig őis csak szétszórta, most már, hogy csak pár db van, jobban megbecsüli. tedd el a gyurmát, ha nem szeretik, nem kötelező. ha nyafognak, ne törődj velük, akkor mondd azt , hogy jó, elmegyünk sétálni, mondjuk x időt, de nem akarom hallani 2 perc múlva, hogy fáztok. elmehettek közben a boltba is, azzal is megy az idő. ne engedd , hogy romhalmaz legyen. az enyém még mindent szétpakol, de már kezdem neki tanítani, hogy mi az, hogy "tegyük vissza a helyére". adott esetben, ha nagyon drasztikus megoldás kell, rakj el előlük minden játékot, és mondd meg, hogy majd ha megtanultok bánni velük, visszakapjátok. ennyi idősen már ezt meg kell hogy értésk, hogy a lakás nem csatatér. bocs, ha hosszú voltam. :)

2010. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!