Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esti alvás 3 es fél evesemmel...

Esti alvás 3 es fél evesemmel katasztrófa! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sosem volt nagy alvó, két eves korától nem alszik délután. Azt nagy nehezen sikerült elérni hogy az oviba aludjon ebéd után ami tok jó, viszont azóta kriminalis az esti alvás is! Már mindenhogy próbáltam, szépen-csúnyán, türelmesen- türelmetlenül. De most már nagyon ideges vagyok... Negyed 8kor kel, az oviba elvileg elfárad, ha nem esik az eső, ovi után biciklizunk. Itthon még játszik, majd fél 8kor kezdődik az esti "rituálé". Fél9kor van úgy ágyba, hogy akkor már aludhatna, de nem teszi! Egy, de van hogy másfél óráig is fent van még miután megvolt a jó éjt puszi! A sötét szobában suttog, forgolódik, játszik a takarójaval stb. Én már többször elalszok és állandóan felkelek ezekre! Annyira dühös vagyok most már! Reggel meg alig birom kelteni mert fáradt! Mit tehetnék?
2014. dec. 10. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Dugd be a füled füldugóval.ez szerintem bem olyan katasztrófahelyzet,te vagy türelmetlen és fáradt.
2014. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

semmi gond a gyerekeddel. van egy alvásigény mennyiség. mivel alszik megint délután, ezért éjjel annyival kevesebbet alszik, hisz nem tud többet, nincs szüksége rá.

ne f8kor kezdjétek el az esti rituálét hanem később, így később is kerül ágyba és kevesebbet kell a sötétben unatkoznia :)

enyém 3-4 éves kora között f10kor aludt el. most már nem alszik el az oviban, így f9kor fekszik, és 1 órán belül elalszik, attól függ mennyire fáradt.

2014. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

vacsira ha cukrosakat, vagy édeseket eszik az felpörgeti őket, a kakaó ha esetleg azt hiszik, az koffeint is tartalmaz, ezeket kerülni kell du-i órákban


valamint a kimerültségtől is lehet olyan, hogy nem tud elaludni, tudni kellene egy ennyi idős alvásszükségleteit, ki lehet próbálni hogy fél 7-kor rituálé, fél 8-kor ágy, hátha 8-kor már csend lesz :)


akimerültebb gyerekek alapból a rossz alvók amúgy.

2014. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzaszolast. Remélem te is aterzed majd ezt a helyzetet
2014. dec. 10. 22:32
 5/11 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm
2014. dec. 10. 22:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván azért nem alszik, mert nem tud. Ha te ezért dühös vagy, az nem az ő hibája. Nehogy már azért haragudj rá, mert nem tud aludni. Örülj, hogy a szobájában van viszonylag nyugodtan, és nem hisztizik.
2014. dec. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tehát kb. este 10-től reggel negyed 8-ig alszik? És amíg nem tud elaludni, addig egyedül elvan? Szerintem tedd össze a két kezed. Nincs itt semmi katasztrófa.
2014. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fektesd le 30-40 perccel később!
2014. dec. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

semmi baja a ygeremeknek. te akarod hogy aludjon ö viszont mentálisan nem fáradt nem akar aludni

Probléma?

nem

feketes le 9 kor ennyi igazodj hozzá életkori sajátosság fog ez még változni

2014. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok.köszi.már átéreztem.az én lányom majdnem 2éves koráig hajnal 5kor kelt.és nem volt el magában.ezért gondolom,h az h egyedül elvan legalább nem nyüstöl téged.ha bedugod a füled,nem ébredsz fel rá.
2014. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!