Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért "fáj" a 15hónapos...

Miért "fáj" a 15hónapos kislányomnak az alvás? Mit csináljak katasztrófa?! Hagyjam ennyiben, egyszerűen ennyi az alvásigénye?

Figyelt kérdés
Soha nem volt jó alvó,mindég kínlódás volt az el/alvás. Reggel 6kor már fent van,este 9kor alszik el. 1éves korától átálltunk a napi 1alvásra. Dél,1körül alszik el,1-1,5órát. Pár hete egyszerűen nem akar aludni napközben,5percet sem. Délután 3-4óra felé már olyan hisztis,és fáradt hogy ordít,megy neki mindennek. Tőr zúz,rendesen "idegbeteg". Idegileg nagyon kimerítő,nem tudom mit csináljak vele,hogy elaludjon?!
2011. jún. 20. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, hogy altatod? egyébként látszik, hogy ez dacból van, mert szüksége lenne még azért rá-

nekünk volt pár ilyen korszak, amikor nem akart aludni. ő kanapén aludt, nem kiságyban, mellé feküdtem, és ha kellett én bizony le is fogtam, gyengéden, de határozottan. és közben mondtam neki szintén kedvesen, de határozozttan, hogy muszáj aludni, tudod ilyenkor aludni szoktunk, blabla....pár alaklom, és megtanulta, hogy alvás van és slussz. közben persze üvöltött, de hát mshogy nem lehetett rábírni.

2011. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem biztos álmos, ha "idegbeteg". Lehet, hogy melege van, vagy ezek a fránya frontok. Esetleg jön a foga? Próbáld meg elringatni. Babakocsi? Az én kisfiam 7 hónapos és megszokott program, hogy elmegyünk a nagyszülőkhöz babakocsival. Nagy probléma van, ha éppen nem megyünk. Ilyenkor ringatni kell, hogy elaludjon, vagy olyan is volt, hogy magára kellett hagyni a kiságyba.
2011. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem is "erőszakot" kell alkalmaznom. Általában a gyerekkocsiban altatom,hogy közben tologatom. Napközben nem hajlandó a kiságyban aludni,de este ott alszik. De csak miután elaludt mellettem. A nagyágyon nappal szintén nem alszik,hiába fekszem mellé,állandóan feláll és ugrál, Mászik le az ágyról.

Mostanában amúgy is nagyon hisztis lett,nem egyszer leült már a járda közepére,vagy dobálta magát.

Tanácstalan vagyok!

2011. jún. 20. 15:20
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy álmos,látszik rajta! De nem akar aludni! Most is egy 20perce aludt el,reggel 6tól,de déltő csak cirkuszol,én meg kivagyok!

Délelőtt 9től 11ig sétálunk,aztán fél4körül megint lent vagyunk 6ig még sem fárad el.

2011. jún. 20. 15:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem jön a foga? Csak azért kérdezem, mert sok gyerek akkor nyugtalan és rosszalkodik. Nekem a Dentinox-ot ajánlották, mert az enyhe nyugtató hatású is. Ha másból fakad a nyugtalanság, akkor védőnő vagy gyerekorvos tud tanácsot adni.
2011. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hasonló vonalon gondolom végig a dolgot: bár a szervi probléma (valóban jöhet a foga, ahogyan írták) a ritkább ok (az életkori sajátosságokhoz képes), de azt célszerű először kizárni.
2011. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
. . . még valami, egy analógia az előző beírásomra: régebben egyik ovisunkon tapasztaltuk, hogy bizonyos területeken különösen értelmes, fejlett, más téren elmaradásai voltak. Egyszer csak kiderült: túl nagyok a mandulái, emiatt nem hall rendesen, ezért nem tudott már jó ideje megfelelően továbbfejlődni minden téren. (Hiszen pl. a beszédfejlődésre kihat a rendellenes hallás, és arra is, hogy amúgy egyéb jó képességeit kihasználja a játéktevékenységek során, és nem is vett részt mindenben, pedig már 4 éves volt; ha a hallása megfelelő maradt volna, minden bizonnyal nem akadt volna meg fejlődése, ha csak más akadályozó tényező nem jelenik meg.)
2011. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A foga lehet,és használjuk a dentinoxot. Ideig óráig jó,bár szerintem csak beképzelem. Adtam már neki,chamommilát,sedatif pct,nem sok sikerrel. Soha nem volt jó alvó,de ezt már írtam. Kórházi megfigyelésen is voltunk e miatt,4hónapos korában. Akkor tejfehérje allergiára gyanakodtak,de nem találtak semmit.

Alig 10hónapos korától stabilan jár,össze vissza magyaráz,nagyon értelmes. Nem akarok nagyképű lenni,de mindenben meghaladja a korát. Csak aludni nem akar,mintha lemaradna valamiről.

2011. jún. 20. 21:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbálj neki énekelni, hátha beválik. Az én 16 hónapos fiamat az nyugtatja meg, ha valami miatt nem tud elaludni.
2011. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony a fogak igenis nagyon be tudnak kavarni napokig vagy akár hetekig is. Nálunk már hónapok ota megy a hullámvasút, vagy jó kedvüek vagyunk és minden rendben az alvással is vagy egész nap ordít,rosszalkodik, türelmetlen,semmi nem jó és alig alszik. Többször mentem már a gyerekorvoshoz kétségbeesetten hogy mi a baj a gyerekkel, de mindig ugyanaz a válasz: jön a foga. És tényleg mindig kijött egy nehezebb időszak után. Most egyszerre (5!!) foga jön, rettenetes napokon vagyunk túl... kitartás :)


21 hónapos kislány anyukája

2011. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!