Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, hogyan...

Kisgyerekes anyukák, hogyan készültök fel az ünnepekre, ha ott van veletek az óvodáskorú kisgyereketek?

Figyelt kérdés
Ma és holnap szabit vettem ki,hogy elkezdjek felkészülni az ünnepekre.Takarítás,ajándékok becsomizása,süti sütés,előkészületek stb.Ezt olyan szépen elterveztem,de szokták mondani EMBER TERVEZ ISTEN VÉGEZ.Ugyanis ma reggel hívtak az oviból,hogy csőtörés miatt ma és holnap az ovi zárva lesz.Most itt ülök a káosz közepén és semmire nem haladok.A gyerekem itt sír,mert nem érek rá foglalkozni vele.Tépem a hajamat már!
2014. dec. 18. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Apa, nagyi nem tud segíteni?
2014. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ovis már nem olyan kicsi be lehet vonni a sütésbe.

aztán ültesd le kicsit játszani, esetleg mesét nézni addig tudsz takarítani.

Ajándék csomagolás pedig az esti lefekvés után.

Nyugi és Boldog Karácsonyt!

2014. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2 ovisom van, és egy másfél évesem. Betegek, tehát itthon vannak.

-A takarítás alatt elfoglalják magukat (puzzle, együtt szerepjátékoznak, rajzolnak, stb kreatívak)

-Együtt sütünk, vagy a konyhában lévő kiskonyhájukban "dolgoznak".

-Az ajándékokat akkor csomagolom, ha alszanak.

-Az előkészületekben segítenek korukhoz képest.

Nyugi. Lehet, hogy azért is sír, mert te feszült vagy. Adj neki feladatot.

2014. dec. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma volt utoljára ovi. 4 műszakban dolgozunk párommal felváltva. Én 23-án délutános leszek, éjfél körül érek haza. Így minden 24-ére marad. Sütés főzés.

Ajándékok már be vannak csomagolva, mikor a gyerkőc oviban volt, addig becsomagoltam mindent, ma vettük meg az utolsó darabot, de még mielőtt mentem érte, azt is becsomagoltam és eldugtam. Így az már kipipálva. Ma de. oviból hazafelé bevásárlás megtörtént, így már 1-2 hozzávalón kívül nem kell semmi.

A fát is tegnap hazahoztuk.

24-én hajnalba kelek, gyorsan odakészítem a főznivalót (most a töltött káposztán kívül csak sütős dolgokat csinálok). Sütik is egyszerűek lesznek, csak összegyúrom vagy összekeverem, be a sütőbe és kész...

Ma éjszakára megyek, holnap gyerek itthon, szerencsére apja itthon. Így takarítják a gyerekszobát, konyhát együtt... Portörlésben verhetetlen a gyerek... :D

2014. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos senki nincs a közelben ,akit meg tudnék kérni.Se egy testvér akivel legalább el lenne.Csüng rajtam mint gyümölcs a fán,és most is gyorsan tudok csak ide írni,mert itt tépi sírva a ruhámat.Egyszerűen nem tudok így semmit se csinálni.Társasozni vagy táncolni szeretne,meg rajzolni.Mondtam neki,hogy süssünk együtt sütit,de ő nem akar.Az a baj,hogy én is most nagyon feszült vagyok,mert szalad az egész lakás.Úgyhogy lehet nem lesz karácsonyra semmi csak rendelünk pizzát meg veszek beiglit a sarki közértbe,az ajándékok meg el lesznek valami papír ajándéktáskába azt jól van.:-/
2014. dec. 18. 17:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csomagolj éjszaka, amikor alszik.


Főzz, készíts egyszerű ételeket: húsleves, halászlé, rántott hal, cigánypecsenye, sült krumpli, kókuszgolyó, gyümölcskenyér.

2014. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez lesz.Átváltok éjszakai műszakra.Köszi az ötletet.Az egyszerű ételeket is csak ha alszik, akkor tudom elkészíteni. Kávé és energiaital lesz holnap majd ami ébren tart. Amúgy jót táncoltunk, és játszottunk.:-)
2014. dec. 18. 18:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lazts. Főtzz magadnak egy teát és beszéld meg a gyerekkel, hogy most pl kártyázol vele egyet, utána hagyjon dolgozni. Ha olyan fázishoz érsz, hogy tud segíteni, akkor kérdezd meg, van-e kedve. Adj neki feladatot. Készítsen festményt Apának ajándékba, vagy akármit akárkinek :) Adj neki színezőt, matricás könyvet, olyasmit, amit egyedül tud csinálni, és ülted a közeledbe, hogy közben beszélgethessetek. Tegyél be karácsonyi zenét.

Csomagolni majd este ha elaludt.

Próbáld meg apára hárítani, amit lehet (pl. vásárlás).

És ne stresszeld szét magad. Ameddig jutsz, addig jutsz. Különben is a maival együtt még 5 napod van. Az bőven elég a legfontosabbakra. Nem kötelező négyféle süteményt végigenni karácsony alkalmából. Legyél az ünnepre te is kiegyansúlyozott, legyen ünnepi a hangulatod, különben lótúrót nem ér se a tisztaság se a sütemény.

2014. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ugyhogy ajándékokat nem csomagolunk be ,nem csinálok rengeteg kaját előre,sőt előre semilyen ünnepi kaját nem csinálok mert ,nincs szükség rá ,aznap megfözöm a levest ,rántot hust , bejglit veszem amit sütök magam azt akkor aznap sütöm vagy előte valo nap max takaritani meg valamelyik nap 24. előtt . én nem tervezem meg ezeket napra pontosan,ha van időm akkor takaritok ki.lazits ne vedd tul komolyan az ünnepi készülödést mert egy streszes fáradt anya rosszabb mint egy olyan aki ha valami nem készült el akkor sem esik kétségbe ha gyerek játszani akar veled játsz inkább vele ,minden más várhat .mert ha csak leves és egy sima rántott hús lesz köretel az is jó ,ha nincs süti 6 féle csak 1 féle az is jó .
2014. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
pontosan ugy gondolom én is kedves 8 válaszolo mint te .
2014. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!