Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak borzasztó...

Mit csináljak borzasztó válogatós lányommal?

Figyelt kérdés

4 éves lányom soha nem volt egy mohó az evésben, de legalább mindent megevett, megkóstolt.

Az utóbbi egy évben csak a húslevest, paradicsomlevest, tejbegrízt és a bolognait hajlandó megenni. Mást meg sem kóstol. Volt már hogy kiéheztettem az sem vált be. Együtt vásároltunk hátha akkor megjön a kedve, de semmi. Semmit nem kóstol meg mindenre van valami megjegyzése. Általában 2 félét főzök, mivel én vega vagyok az apja meg csak húst hússal, mégsem jó neki semmi.

Az oviban semmit nem eszik meg, reggeltől délutánig képes éhezni. Az óvónő állandóan panaszkodik, hogy nem tud beleeröltetni semmit. Én itthon nem eröltetem, de már annyira idegesít ez az egész. Mit csináljak vele?


2014. dec. 18. 18:15
 1/5 anonim válasza:
Próbáljatok együtt főzni, hátha megjön a kedve a kóstoláshoz.
2014. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-valahogy együtt ennék vele, szigorú időpont rendszerben (tehát két evés között nem is kóstoltatgatnám semmivel)

-úgy beszélnék az evésről, úgy étkeznénk, mint amikor öltözni kell, tehát tudja hogy ez nem egy "hobby", hanem egy határozott, elvárt dolog, ilyen az emberi test

-mesélnék neki a szervezet működéséről, kizárólag vizuálisan, rajzolva, stb

- soha nem erőltetném, ha nem kéri, nem mutatnék semmit, hogy később ne éljen vele vissza hogy ezzel felbosszanthat, vagy bármiféle reakciót kivált.

-bíznék abban, hogy a gyermek bízik a szülei döntésében, és ha anya tudja hogy ez jó, akkor valóban jó, soha nem mutatnék bizonytalanságot, hogy kérdezek, ajánlgatok, nem bizonytalanítanám el.

2014. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*meg kapna babát amihez van előke, kistál, cumsüveg..
2014. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is 4 éves és ő is csak 5-6 féle ételt hajlandó megenni. Én már nem idegesítem magam rajta. Azt főzöm neki, amit hajlandó megenni. Nem vitázunk kaján, nem erőltetek semmit. Nem szeretném elvenni a kedvét az evéstől. Időről időre kínálok neki új dolgokat, de persze nem kóstol meg semmit. Viszont vannak olyan ételek, amit szere, pedig kifejezetten különleges ízűek. Pl, olívabogyó, hal.

Esetleg nem lehet megbeszélni az oviban, hogy te viszel neki ebédet, hogy ne éhezzen egész nap?

Egy 4 évest már nem lehet befolyásolni babával, meg kiskanállal.

Az unokaöcsém konkrétan virslin, kakaón és krémtúrón nőtt fel. Semmi mást nem evett évekig. Ma mégis 20 éves, box-ol és 5 ember helyett eszik, kb bármit.

Egy másik ismerősöm lánya évekig sajtos tejfölös tésztát evett, semmi mást. Ma már nem válogatós, kamaszlány.

2014. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szrd le, és add azt neki, amit megeszik. Ennyi. Kínálgathatod is, hátha..., de szerintem tök esélytelen.


Az óvónő ne is erőltessen, a kislányod döntése, hogy nem eszik, ez van. Majd hazaért oviból és pótolja.


Öcsém volt ilyen, kb. 5-félét evett, de kamaszkorában meg már a hűtőt felzabálta.

2014. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!