Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanulta meg a gyereketek...

Mikor tanulta meg a gyereketek egymásra rakni a kockákat, építő játékokat? Le van maradva a fiam, ha csak 14 hónaposan tudja ezt?

Figyelt kérdés
Ismerősünknek ugyanannyi idős a fia mint a mi fiunk. Beszélgettünk, hogy mit tudnak, én örömmel újságoltam, hogy végre épít tornyot, erre az ismerősöm azt mondta, hogy az ő fia már 7 hónapos csinálta ezt, és szerinte beszélni kellene a gyerekorvossal, mert tuti kéz-szem koordinációs problémája van, azért van lemaradva. Én azt gondoltam, hogy még bőven időben van. Ha nem is a legügyesebb gyerek, de nem is probléma ez. Nálatok hogy volt ez?
2014. dec. 19. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem ne aggód túl, mert minden gyerek más és más. kb 2-2,5 éves korukra érik utol egymást.

persze az sokat számít, ha pl közösségbe jár, vagy a nagyobb tesótól eltanulhat bármit is.


de hogy példát is írjak: az én fiamat egyáltalán nem köti le az építőkocka, és talán 2 éves lehetett, mire végre 10 percig is eljátszott vele. néha előveszi, de csak a kupit növeli :)

2014. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A lányom hét hónapos, még nem is kúszik, próbálom elképzelni, hogy egy hét hónapos milyen pózban tud egyáltalán kockákat pakolni úgy, hogy ő maga ne boruljon rá :)
2014. dec. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első beíró félig-meddig jót írt, csakhogy nem 2-3 évesen, hanem alapvetően kb 4 évesen érik be egymást az alapvető fejlődési téren (nyilván nem testmagasságban, súlyban, mert az végképp egyéni). Teljesen egészségesek esetén elmondható, h van, aki előbb lesz szobatiszta, más meg előbb kezd el beszélni, stb. A SORREND, ami változó. Ezért hiábavaló a tipikus szülői attitűd, 4 éves kor alatt aggodalmaskodni, hogy a szomszéd gyerek már ezt tudja, az enyém meg csak... a tied meg csak más téren előbb tudott mást, mint a szomszédé. És nyilván nem olyanokról állítom, akikről előbb-utóbb kiderül, h sajnos fogyatékkal élnek.


TOVÁBBIAK:

eddig ott egy beírás született, mégpedig az enyém,

dec 20 , 13:§6 :

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Szóval bőven van időtök...

2014. dec. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok,

a SORREND alatt azt értem, h bár a sorrend egyénen belül részben kötött: "tól ig" tart adott képesség fejlődése, ha egészséges. De hogy mennyi ez a "tól ig", az változó egyénenként, és ez okozza, h KÉT, EGÉSZSÉGES KISGYERMEK EGYMÁSHOZ KÉPEST máshol tart.

2014. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt elírtam, bocsi, javítva:

a szomszéd gyerek már ezt tudja, az TIED meg csak... a TIED meg csak más téren előbb tudott mást, mint a szomszédé.

2014. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!