Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos fiam néhány hete...

20 hónapos fiam néhány hete nem hajlandó fürödni, üvölt egyvégtében. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja kezdődött, azelőtt szeretett fürödni. A hajmosást is viszonylag jól tűrte, rövid sírás után jókedvűen játszott tovább a kádban. De most??? Már amikor megyünk a fürdőkád felé, akkor üvölt és abba sem hagyja, amíg meg nem törölgetjük. Hajmosásnál pedig egyenesen hányásig hergeli magát, amit többnyire törölközés közben enged szabadjára az ágyon... Az imént is ezt tette... Egyik napról a másikra változott és semmi nem történt tudomásunk szerint, ami miatt félne a fürdéstől. Mit tehetnék?
2014. dec. 22. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem voltam még ilyen helyzetben, de a zuhanyt próbáltátok már? Lehet, hogy játéknak fogná fel és tetszene neki... de csak tippelek vakon. Egy próbát megérne talán. (az enyém 13 hós, még nem jutottunk el eddig :)).
2014. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat. Próbáltuk igen, és ha ez egyáltalán lehetséges, még hangosabban üvölt. Hiába próbáljuk 1001 dologgal elterelni a figyelmét, új fürdőjátékokat is vettünk neki, semmi eredmény.
2014. dec. 22. 20:46
 3/14 anonim ***** válasza:
Ennyiidosnel akar az is kivalthatja, hogy azt hiszi, hogy o is lefolyik a lefolyon. Turelm, udovel elmulik.
2014. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám azt hogy együtt fürdök vele, aztán ha nem segít akkor elővenném a régi kiskádját és abba fürdetném. Valahogy finoman vissza kellene szoktatni. Amikor fél éves volt a fiam (ülni már tudott) egyszer elborult a vízben, pedig ott voltam mellette. Elég sok vizet nyelt, és nagyon megijedt szegénykém (én meg mégjobban). Ezután ültem be mellé és biztonságban érezte magát, nem volt gond. Ha nem te fürdetted lehet hogy történt olyasmi ami megijesztette.
2014. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm válaszaitokat!

Tegnap is megpróbáltuk, hogy amikor én fürödtem, behozta az apja, de meglátta a vizet a kádban és már iszkolt is kifelé. Fordítva is próbáltuk, hogy pl. gyere mosd meg Apa haját, de akkor is kotort kifelé. Napközben, amikor "száraz" a fürdőkád, kéri, hogy tegyem be, mert játszani szeretne a játékaival (ki vannak sorakoztatva a kád szélére). Nem értem, de már én is üvölteni szeretnék esténként...

2014. dec. 22. 21:06
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló! A kiskád is kilőve, sajnos ugyanúgy üvölt benne, sőt még árvizet is csinál a környékén, mert annyira dühöng. Sosem fürdette más rajtunk kívül, csak azért írtam, hogy tudomásunk szerint, mert nem tudhatjuk, hogy neki mi lehetett rossz élmény, ami nekünk fel sem tűnt.


Kedves 3-as válaszoló! Remélem, hogy tényleg elmúlik mihamarabb ez az időszak, mert így elég stresszesek az esték!

2014. dec. 22. 21:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az segített, hogy a nagytesóval fürdik. Aztán az, hogy én is ott ülök a kád mellett. Nem tudom, mi lesz a következő.
2014. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nem fájhat valamije?

valahol nem csípi a víz?

vagy esetleg új a sampon?


ez nem egyszerű "hisztinek" tűnik..sokkal komolyabbnak

2014. dec. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

*vagy víziszony, fóbia..utána kellene járni

mert ez így kínzás

2014. dec. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Kisgyermekkori víziszony

A kisgyermekek szintén sok mindentől szoronganak, néha reális és néha irreális területeket választhatnak ki a szorongásuk tárgyául. A víztől való félelem valahol a kettő között helyezkedik el, hiszen mély vízben az úszni még nem tudó gyermek valóban elsüllyedhet, és akár meg is fulladhat, de a víz érintésétől való félelem irreális.

Amennyiben történt ilyen rossz tapasztalat a gyermek életében, a veszélyérzete nem meglepő. A továbbiakban abban lehet különbséget tenni, hogy csak óvatosabbá vált-e, és csak húzódozik a hasonló szituációktól, vagy a szorongásos reakciója olyan erős, hogy remegés, verejtékezés, sikoltozás kíséri.

Az utóbbi már fóbiás tünetnek tekinthető, amelyben pánikreakció kíséri a vízhez való közeledést. Ekkor érdemes szakemberhez fordulni, hogy kiderítse a szorongás okát.

A vízfóbia alapját gyakran szociális fóbia képezi, ami azt jelenti, hogy a személy (felnőtt vagy nagyobb gyermek) igyekszik kerülni azokat a helyzeteket, ahol más emberek láthatják, mert attól fél, hogy az adott helyzetben szégyen vagy megaláztatás éri. Ekkor az elkerülő magatartás miatt beszűkülnek azok a helyek, ahol biztonságban érezheti magát. Ilyen tünetekkel rendelkező gyermekeknél gyakran találunk túlságosan kritikus szülőket, akik sokszor mondanak negatív véleményt mindenkiről. Kamaszkorban éppen ezért nem meglepő, ha a strand és az uszoda felkerül a kerülendő helyek listájára.

"

[link]

2014. dec. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!