Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos fiam néhány hete...

20 hónapos fiam néhány hete nem hajlandó fürödni, üvölt egyvégtében. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja kezdődött, azelőtt szeretett fürödni. A hajmosást is viszonylag jól tűrte, rövid sírás után jókedvűen játszott tovább a kádban. De most??? Már amikor megyünk a fürdőkád felé, akkor üvölt és abba sem hagyja, amíg meg nem törölgetjük. Hajmosásnál pedig egyenesen hányásig hergeli magát, amit többnyire törölközés közben enged szabadjára az ágyon... Az imént is ezt tette... Egyik napról a másikra változott és semmi nem történt tudomásunk szerint, ami miatt félne a fürdéstől. Mit tehetnék?
2014. dec. 22. 20:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A foga fáj, mert az utolsó szemfoga eléggé megkínozza. De persze kenegetjük neki és más téren nem veszünk észre ekkora változást.

Nem tudom, hogy a víziszony kategóriába mi tartozik, de felöltözve kifejezetten szeret pacsálni (tálban, mosogatóban, kinti cserepekben, pocsolyában stb.), és a csapokat is imádja nyitogatni.

2014. dec. 23. 05:03
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk dettó ez volt. Egyik napról a másikra, először nem akart a kiskádba ülni (előtte imádta),utána már annyira sírt, hogy mindig gyorsan lezuhanyoztattam, két hónapig biztos sírt így is, majd fokozatosan csökkent, most már imád zuhanyozni, a hajmosást is tűri pedig üvöltött előtte.

Mindig megdícsértem, a zuhanyrózsát a kezébe adtam, volt, hogy valami játékot is adtam pancsi közben.

El fog múlni, nagyon idegesítő, én sem szerettem a fürdetést ekkor, de túléltük!

:)

2014. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 2,5 éves lesz a kislányom
2014. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is válaszodat!

Ma továbbgondoltuk, hogy ha felöltözve szeret pacsálni, akkor próbáljuk meg! Belekéredzkedett dél körül a kádba, elkezdett játszani a játékaival, mi pedig fél percenként engedtünk bele egy kis meleg vizet. Annyira belejött, hogy már ő is engedte a vizet, tettünk bele habfürdőt is. Persze minden ruhája tiszta víz lett, de egyenként, óvatosan le tudtam venni róla, és a végén pucéran, örömmel játszott a félig telt kádban, úgy kellett kivenni, mert már hűlt a víz. Nem tudom, hogy az esti fürdetés - amikor már fáradt - hogyan fog alakulni, pláne a hajmosás, de ez jelentős haladás :-)))

Köszönöm és Boldog Karácsonyt kívánok Nektek!

2014. dec. 23. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!