Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3 éves kisfiam kakilási...

A 3 éves kisfiam kakilási gondokkal küzd. Másnál is vannak gondok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A kisfiamnak közel egy éve olyan szorulása képződött, hogy kórházba beöntéssel jött már csak ki a széklet. Akkor ott javasolták, hogy adjuk neki a Laevolak szirupot folyamatosan. Kapta is eddig, úgy nem volt gond, odafigyeltem a rostban gazdag étkezésre is.

Most 1 hónapja olyan gondunk van, hogy állandóan kakis a segge, alsója. Adok rá tisztát, 1 óra múlva már olyan. Sőt a fürdést se bírja ki, a vízbe is.

Mi lehet ennek az oka, felfázás? Mert ez így nem normális,a gyerekorvoshoz nem akarom vinni, miatta fajult a szorulás is addig , hogy kórház lett a vége, mindig félrekezelte a kisfiamat. Valami természetes gyógymódot nem tudtok? Gyógyteát vagy homeós-szert?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 3. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapott mostanában antibiotikumot?

Adj neki Normaflore-t,a fiamnak használt.(Neki ab-tól ment tönkre a gyomra.)

2010. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Konzultálj a védőnővel milyen orvosok jöhetnek még szóba. nem zár jól a záróizma, ez világos. Pisilésnél szokták azt a módszert a lkalmazni, hogy ráül wcre bilire és addig tartsa vissza míg 5ig 3 ig számol. Próbáljátok ki. Alternatív mód is csak akkor hatásos ha dokik véleményét is ki kéred. Esetleg ha pesti vagy heimpálba jók a dokik. egy beszélgetéssel nem vesztesz . nem kell a gyereket mindenféle vizsgálatra vinni, elég ha csak elmondod mi a szitu.
2010. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Lehet, hogy sokáig tartogatja, és a pukikkal jön ki mindig egy pici? Akkor lehetséges, hogy a záróizmával van valami gond! Vagy nem történt valamilyen nagy változás a környezetében? Lelki oka is lehet.

Ha nem bízol a gyermekorvosotokban, akkor esetleg gasztroenterológusnál meg lehetne nézetni, van sok dokinak magánrendelése is, hamar be lehet jutni. Ne hagyd annyiban, mert ez nem normális dolog.

Én is a gyereknek a Laveolacot adtam, de nem mertem sokáig. Helyette: karamellizáltam cukrot és egy egész pici tejjel felhígítottam. Édes szirup lett így belőle, imádta a kicsi. Naponta néhány kanállal kapott, de neki jót tett a frissen facsart narancslé is, a rostjaival együtt, nem leszűrve! És sok-sok folyadék.


Remélem, hogy segítettem. :)

2010. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, valamit lépni fogunk, orvost kell keresnünk. Sajnos vidékiek vagyunk és nehéz egy jó és megbízható gyermekorvost találni.
2010. febr. 3. 13:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baja a gyereknek! Ismerős a probléma, nálunk is volt ilyen.

Egyszerűen visszatartja a széklelet! Annyira visszatartja, hogy akár 1 hétig sem kakil. Kell neki, de nem akar (nálunk még a lábát is keresztbe tette, úgy szorította, tartotta vissza). Annyira visszatartja, amennyire csak tudja, de a test már alig bárja, ezért egy kicsit kienged", önkéntelenül is a nadrágjába. Nálunk folyamatosan cserélni kellett a nadrágját.

Nem emlékszel rá, mikor és hogyan kezdődött? Nem erőltettétek nagyon a szobatisztaságot? Vagy ez a beöntés emléke miatt? Nálunk ez volt a gond. Majd leálltunk erről a témáról, aztán el kezdett magától szépen kakilni. Most ott járunk, hogy kéri a pelust, abba kakil, de legalább kakil. Majd lassan eljutunk a vécéhez is, de nem erőltetjük, nehogy visszaessünk. Egyébként lassan 3,5 éves.

2010. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De sajnos erőltetve volt, főleg a páromat akasztotta ki, hogy a gyerek már megint "büdös", bárhová mentünk, kellemetlen mert kakiszaga van mindig. Az apja pedig elkezdte büntetni, ....ha megint bekakálsz nem kapsz ezt...meg azt, meg nem megyünk sehova...stb.

Olyan tehetetlennek érzem magam, nem tudom mi lenne a helyes megoldás. Nem szeretném esetleg felesleges orvosi vizsgálatoknak kitenni, mert nehezen bírta a korházi tartózkodást is. De ez az állapot se jó, pl. mert ez a híg széklet állandóan kicsípi a seggét, én meg nem tudom óránként cserélgetni az alsóját.

2010. febr. 3. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Rohadt gyorsan keress egy megbízható, lelkiismeretes gasztorenterológust, ha kell magánt, fizesd meg, a gyermeked élete a tét!!

Engem anyám pici koromtól hordott orvoshoz emésztési gondok miatt, 18 évesen majdnem meghaltam. A dokinak másfél év volt, de rájött, mi okozza a gondot, és kikezelt másfél év alatt, azóta problémamentes vagyok!! (31 évesen, két baba után)

A levolac tüneti kezelésre jó, folyamatosan szedni nemjó, a szervezet megszokja, nem fog hatni, és főleg: a problémát nem oldja meg!!!

2010. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mint írtam, le kell nyugodnotok, el kell felejteni az egészet! A gyermek azért kakil be, mert mér nem tudja visszatartani, mert ő NEM AKAR kakilni! Nincsen semmi szervi baja, ezt egy gyerekorvos is megmondja, beszélj vele, illetve a védőnővel.

Én sok helye utána néztem, mit lehetne tenni, mindenütt az erőltetést kell abbahagyni. Ha folytatjátok, még rosszabb lesz. Nálunk még az is tetőzte, hogy a család is mindig ezzel jött. Aztán mindenkit leállítottunk.

Hidd el, nem kell kórházba menni, egyszerűen hagyni a gyereket, minden nap 1x megkérdezni, hogy kell-e kakilni. Maga fog szólni, ha már nem érzi az állandó feszültséget a kaki téma körül.

Mi játékosan csináljuk, megkérem, kakiljon nekem egy biciklit. Amikor kakilt, akkor meg megdicsérem, hogy ez legalább egy bicikli és egy motor volt. Van, amikor ő jön, hogy szeretne egy nagy mosógépet kakilni. Tudom, elég bután hangzik, de a gyerek fejével kellett gondolkodunk.

Pedig már gyerek pszichológushoz akartunk menni, annyira szörnyű volt a helyzet!

[link]

2010. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,


ugyanilyen problémánk volt a 3 éves gyerekkel. Még kórházba is kerültünk, mert napok óta nem kakilt. Kapott "pezsgőkúpot", ami a kakit szétmállasztja és ingert csinál, nem hülyéskedek, negyed óráig üvöltött a gyerek, aztán hallatszott a nagy rottyanás, ahogy egy ököl nagyságú kaki távozott mindannyiunk nagy megkönnyebbülésére. Az a tanácsot kaptunk, hogy a kakival max. 2 napot várjunk, a 3. napon menjen a kúp, mert a kicsiknek még nem olyan erősek a hasizmaik, és lehet, hogy két napig nem AKAR kakilni, de a harmadikon már nem is TUD, mert egyszerűen nem tudja kinyomni.


A probléma gyakorlatilag aztán megoldódott magától, egyrészt mert annyira félt a kúptól, hogy inkább ráült a bilire magától, másrészt meg kitaláltam egy mesét a "kaki-manóról", aki borzasztóan szeret néha kinézegetni a popsiból, unja már a benti dolgokat, érdekli a világ és óriási fergeteges utazásokra indul a biliből a WC-csészébe, aztán a csöveken át a szennyvíztelepre, amit baromira élvez. Ez most így röhejes, de a gyerek imádta ezt a sztorit, és hát a kaki-manó kedvébe akart járni, hogy lásson ő is világot...

Ezt egyszer elmeséltem egy pszichológusnak, aki külön lejegyzetelte, hogy milyen jó ötlet így megszemélyesíteni a dolgot, meg is dícsért érte, dagadt a mellem. De főleg azért volt jó, mert a gyerekem elhagyta ezt a rossz szokását. Mert a manók is megérdemelnek egy kis utazást, nem?

2010. febr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legeslegrosszabb, amit tehet egy szülő, hogy büntet és leszid egy ilyen problémával küzdő gyereket.


Véleményem szerint teljesen lelki oka van a székletgondjának. Az én kislányom se akart kakilni, visszatartotta napokig. Ez akkor kezdődött, mikor lekerült a pelus nappalra. Néhány sírós kakilás után inkább hagytam, hogy pelusba kakiljon. Néha mondogattam neki, hogy a bilibe kéne kakilni, mert már nagy stb, de soha nem szidtam meg vagy büntettem a pelusba kakilás miatt. Ő is Laevolacot kapott kb. fél évig. Mert ha egy kicsit keményebb volt a széklete, már visszatartotta. Aztán csodák csodájára egyik napról a másikra belekakilt a bilibe és azóta sincs vele gond. HA nem velünk történt volna meg, el se hinném....


Szóval szerintem teljesen le kellene állni a kaki témával, pelust adni rá a kakiláshoz, vagy szó nélkül lecserélni a kakis bugyit és várni. Szerintem előbb jönne a változás, mint gondoljátok.

Szegény gyerek nem direkt csinálja, nem tehet róla, egyszerűen az agya még nem érett rá, hogy feldolgozza és a helyén kezelje a kaki témát.

Sok sikert és türelmet!

2010. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!