Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányok is "rosszak"?

A lányok is "rosszak"?

Figyelt kérdés

Néha úgy elkeseredek amiért fiam van. Kislányt szerettem volna (több gyerekünk nem lehet). Imádom és nagyon jó gyerek is alapjában véve... de vannak nehéz napok. Ilyenkor meg rámtör az érzés, hogy egy lánnyal biztos könnyebb lenne. Tudom, hogy ez butaság, de mégis előjön benne ez. Aztán meg lelkiismeretfurdalásom lesz, hiszen imádnivaló, okos, humoros gyerekem van. Csak amikor nehezen kezelem valamiért a helyzetet, nem tudok elvonatkoztatni.

Elmúlik ez a fura érzés valaha?


2014. dec. 31. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy pszichológus segítene?


A fiúk és a lányok teljesen egyformák, egyik nem sem rosszabb vagy jobb, mint a másik. Lányok is hisztiznek, ne aggódj!

2014. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem harom batyam van es anyum mindig aztmondta kitettem a harom fiuval es hogy o meg meglett volna 4 fiuval inkabb. 26L Josagban rosszasagban tenyleg nincs kulonbseg. Sot az inkabb jellem. Van csendes kisfiu is es van nagyszaju, visszabeszelos rossz kisalany is. En az voltam. Ki tudja miert! De a szam meg mindig nagy. :)
2014. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem két lányom van,és imádom őket,de rendszeresen "kiidegelnek" :D
2014. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia,nekem egy 4 éves lányom van,aki túltesz az 5 éves kisfiú unokatesóján:-) zsiványságban,elevenségben,dumában.Szóval igen a lányok is lehetnek rosszak-:-)
2014. dec. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 aHermann ***** válasza:

Szia!

Bár nálunk a nagyok is még kicsik, de állítom, hogy a lányunk rosszabb a fiunknál. A fiunk 4 éves, a leányzó bő 2. Már most aggódok, miket fog művelni később (akár kamaszként). Ugyanúgy neveljük őket, a csajszira mégis állandóan figyelni kell. Elég akaratos, öntudatos természete van, de nyafogni is remekül tud. Olyan ötletei vannak már most (simán beviszi a bátyját a málnásba), hogy a hajunkat tépjük néha.

A fiunk hozzá képest a nyugalom mintapéldánya.

2015. jan. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen ,lányom néha kitesz még egy fiut,tud hisztizni és kiabálni ugrálni,simán lefárasztja 2 idősebb bátyát is .
2015. jan. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Úgy tűnik tényleg vérmérséklet kérdése a dolog. A kamaszkortól is félek, de nyilván a lányok se szentek... sőt értük több okból is aggódni kell. Talán ha most "jól" nevelem nem lesz gond.

2015. jan. 1. 11:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, nehogy a gyerek megerezze. Fiut szerettem volna,lanyunk lett most nem adnam oda semmiert. Rossz, igazi kisordog sokat van buntiszekbe is a bolcsibe,ha valami kopesag van tuti benne van :)Akaratos,hisztis,makacs (pont mint en,valoszinu a fiam is ilyen lenne) de ugyanakkor a legokosabb,leggyonyorubb kis teremtes a vilagon.Ha jol neveled mindegy milyen nemu gyerek, lasd meg az apro dolgokat a kolleganom pl mindig mondja jo hogy fia van mert neki nem kell felteni a sminkcuccait :)-nekem folyton eltunnek...
2015. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem a gyerek nemén múlik, hogy milyen a habitusa. Nekem egy öcsém van, és anyukám is, apukám is állítja, hogy velem sokkal nehezebb dolguk volt, én sokkal akaratosabb gyerek voltam, öcsém meg szép csendben kivárta a sorát mindig. Oviban, suliban is én voltam a verekedősebb. Ezen kívül baromi sértődős is voltam. Öcsémmel fele ennyi gond sem volt.

Ha már mindenképpen valahogy tipizálni kellene a dolgot, akkor inkább azt mondanám, hogy az egykék, illetve az elsőszülöttek okoznak több fejfájást a szülőknek, de ez sincs kőbe vésve.

2015. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!