Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam most kapott új ágyat....

Kisfiam most kapott új ágyat. Nem tud elaludni egyedül. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Eddig rácsos ágya volt, és az a mi szobánkban. Most külön szobája van, amit nagyon szeret, és rendes rács nélküli kiságya. Korábban betettem az ágyába (este is, délután is) és egy 5-10 perc múlva már szépen aludt. Az első pár altatást leszámítva tragédiát csinál az alatatásból. igyekeztünk semmit sem csinálni másképp mint eddig. De ahelyett, hogy jóéjt puszi után elaludna kijárkál a szobájából, és sír, ha visszaviszem akkor is, ha kijövök tőle akkor is, ha egyedül van a szobában akkor is. Ha vele vagyunk, akkor sem alszik el,vagy sír, vagy úgy csinál mint aki megnyugodott, integet, hogy menjünk ki, de amint küszöbön kívül kerülünk felkel, sír és jön ki az ágyából, a szobájából.

Mit tegyek, hogy el tudjon aludni (magától) megint?


2008. aug. 18. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg az új ágy a külön szoba túl nagy változás volt neki, nem is fog menni az ott alvás egyik napról a másokra. érdemes új szokásokat kialakítani, ott maradni vele, mesélni neki vagy együtt kazettáról mesét hallgatni, venni neki alvós állatot, éjjeli fényt bekapcsolni.
2008. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az esti rutin mevan, és addig minden rendben is. Fürdünk, vacsi, mese olvasás - közben megissza az esti tejet, könyv lapozgatás kép nézegetés.Aztán elbúcsúzunk együtt az minden kedvelt tárgytól, Papától és Mamától, két jóéjt puszi, és alvás. Eddig minden stimmel, de az alvás helyett, szépen lefekszik, integet nekem (ahogy eddig is), viszont amint én kilépek mellőle már indul ki az ágyból.

Most (másfél óra járkálás, türelmes mesélés, fogjuk egymás kezét próbálunk aludni, Papa nyakába csimpaszkodunk mintha félnénk stb. után úgy aludt el, hogy mellete ültem a sötét szobában (van éjjeli fény, de kikapcsoltatta), és a kedvenc állataiba karolva és a kezemet fogva alud tel, totális kimerültségben.

Azt sem tudom, hogy ajtó jobb-e, ha nyitva marad, vagy legyen csukva? Mi a helyes, amikor kijön az ágyából, szépen vissza kell küldeni szó erejével, vagy kézenfogva visszavezetni, és kezdeni mindent előről (mese, simogatás, megnyugtatás) vagy legyünk szigorúak vele, és "követeljük meg, hogy feküdjön le???

Szivem szerint türelmességgel próbálnék indítani, de nagyon félek attól, hogy kihasználja a jóindulatunkat, és minden este ilyen hosszú cirkusz lesz.

2008. aug. 18. 21:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is ez volt az új ággyal!Nálunk az volt a gond(igaz körbetámlás ágyikó volt, középen egy kis kilépővel), hogy félt, hogy leesik róla! Addig ugye megvolt a biztonságérzet a rácsoktól most hirtelen semmi! Nálunk az vált be, hogy melléraktam egy széket, hogy biztos ne essen le!
2008. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!