Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mikor és hogyan...

Gyermeked mikor és hogyan tanult meg egyedül elaludni? Mikortól aludta át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Magától ment a dolog vagy meg kellett tanítani rá? kérem, hogy azok írjanak, akiknél egy egy éves kor körül vagy akár jóval később következett be.


csak kíváncsi lennék, van-e remény, hogy a 10 hónaposom valaha is képes lesz rá, hogy a kínzása nélkül (értsd: hagyni kell sírni, mert másképp nem tanul meg aludni) valaha is képes lesz-e ébredés nélkül végig aludni az éjszakákat. amúgy meglehetősen rossz alvó, kicsi az alvásigénye és ráadásul cicin alszik el.

írjatok minél többen! :-)


2011. szept. 4. 21:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék :-)

Az enyém 20 hónapos, 16 hónapos koráig cicin aludt el, a mai napig úgy alszik el, hogy vagy az apja, vagy én ringatom el, néhanapján havonta egyszer sikerül, hogy a délutáni alvásnál kidől, akkor nem kellünk mi, vagy a kocsiban alszik el, mindig próbálunk úgy időzíteni ha megyünk valahová, hogy elaludjon az autóban, így elmarad a a ringatás.

A cicin való elalvásról tényleg csak szörnyű sírás árán lehet leszoktatni, és akkor is csak úgy, hogy volt-nincs cici, olyat nem lehet, hogy most még kap aztán meg mégsem.

Az éjszakákat 7 napból jó ha 2-szer átalussza, van hogy felkel éjjel akkor elég ha megsimogatom a hátát, de van hogy akkor is ringatni kell.

Több emberrel ( tapasztalt anyukával, védőnővel) is beszéltem erről az alvási szokásról, mindenkinek az a véleménye, hogy csak pár nap türelem kell és hagyni kellene sírni, és magától el illetve visszaalszik.

Ha van hozzá türelmed, hogy akár még este 11-12 közti időszakot kivárd, hogy kidőljön, akkor megpróbálhatod, én még inkább elringatom, így emberi időben 9-10 körül le tudom tenni és sikerül reggel 6-ig aludni, akkor boldog vagyok :-)

2011. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom,aki 5 éves most már egyedül alszik el pár hónapja.Sokáig köztünk aludt,úgy 2 és fél éves koráig,de akkor már terhes voltam másodikkal.mivel úgy terveztem,hogy őt is az ágyban,fekve fogom szoptatni,ezért a nagyot még az előtt akartam a másik szobába rakni mielőtt megszületett volna. Persze nem ment,ezért ő az apjával az egyik szobában,én a picivel a másikban.Ez az állapot 4és fél éves koráig volt,akkor kapott egy ágyat és azon már egyedül aludt el. A pici 2 éves,de mellé még le kell feküdni,de ki lehet jönni a szobából ha elaludt.
2011. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Oóóóóóóó, írjatok még! :-)

csak a babakocsiról eszembe jutott, hogy bő három hónapja már abban sem hajlandó aludnia fiam, mert a világ sokkal érdekesebb. kocsiban még elalszik, de csak hosszú úton, ami fél óránál tovább tart és maximum 30-40 percet. egyébként 8-negyed 9 körül fektetem le és kábé 6-negyed 7-ig alszik, de közben kétszer, háromszor legalább felkel. ma úgy látom különösen rossz éjszakánk lesz, mert már idáig felkelt kétszer 8 óta. :-((((((

napközben még kétszer alszik. kétszer fél órát, max. 40 percet. volt egy pár hét, hogy hagyta visszaaltatni magát. már nem hagyja. abban a pár hétben a ringatás is tetszett neki, de egyébként utál ölben lenni, korlátozva érzi magát vagy nem tudom (feszesek az izmai). ma kipróbáltam, hogy déleőtt nem fektetem le, mert nem volt hajlandó elaudni (mint később kiderült, kaki miatt, de akkor már késő lett volna lefektetni), így ebéd utána aludt csak egyet, de így még rosszabb volt :-((((((( nyűgös volt egész nap a felborult napirend miatt. bár én már azt is sikerként könyvelem ám el, hogy lett egyáltalán napirendünk :-)))

2011. szept. 4. 21:53
 4/17 anonim ***** válasza:

8 hetes korától aludta át az éjszakát ha nem volt semmi nyűgje (éhség, fogzás, hasfájás, stb)


10 hónaposan úgy döntött nem kér többet cicit, akkor kezdtük el, hogy betettem az ágyába a tápijával és elaludt :D

előtte cici után melléfeküdtem és úgy csináltam mint ha aludtam volna :)

2011. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20 korától aludta át az éjszakát, addig 1-2x cicizett éjjel is. 1,5 éves korától cici után ki bírtam jönni, puszi neki, és elbeszélgette magát. 2 éves korától bölcsis lett, azóta megint altatom. Mesét olvasok, és addig bent kell lennem vele amíg el nem alszik. 2,5 éves most.
2011. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. 25 hós koráig cicizett este lefekvéskor.
2011. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lányom egész jó alvó.


DE nálunk is van mindig probléma. Most 11 hós.


2 hós koráig könnyen elaludt és csak 1x kelt éjszaka. Majd 2-5 hós koráig szuperül aludt, habár tejcin aludt el, de éjszaka sem kelt soha sem.


Aztán jött egy nehéz fázis az elalvás ment, de éjszaka sokszort kelt, vagy órákat is fent volt.


Ahogy írtam az elalvással mindig minden rendben volt, bárhol akár buliba is vittük magunkkal a babakocsiba aludt aztán a kiságyában tovább.


most viszont 3 napja nagyon nehezen alszik el, nem alszik be a tejcin és valami nagy változás van nála kb másfél óra mire elalszik.


DE olvastam egy könyvet és valamennyire az szerint csinálom, így reménykedem hogy lesz jobb is az elalvás, vagy vissza áll ahogy volt.


A könyv szerint a gyerekeknek 2-4 nap kell meddigre megszoknak valamit.

Vagy is ha egyik éjszaka ringattam mert felébred akkor másik nap inkább órákat álltam, öltem, feküdtem a kiságy mellett de nem vettem ki, így 3-ik napon már újbólátaludta az éjszakát.


Most hogy ezek a nehéz napok vannak, is ott vagyok vele de küzdés az egész, nem engedek, nem veszem ki az ágyból jástzani egyszerüen ott vagyok vele, de nem engedek neki. Sirdogál is közben (ha kimegyek ordít), de ott vagyok mellette.

ma már egyszerübb volt csak negyed órát nyüglödött.


Amire figyelj, hogy elég álmos legyen, legyen friss levegö a szobájában, ne legyen se éhes se szomjas, ne legyen átazott pelenka, és kaka benne. ne szorítsa a ruha, a hömérséklet legyen kellemes, ne legyen túlöltöztetve de ne is fázzon, a világitás is megfelelö legyen, és kényelmes ágy.

Ezek után ahogy szoktad szoptatás, tápszer vagy csak simán befeketeted az ágyba majd mellé ülsz. ha kell fogod a kezét, kell simogatod. lehet akár órákig is tart, de szerintem 1 hét után már egyszerübb lesz.


de ahogy írtam mindig válotznak a kisgyerekek, de én nem engedek neki, ha tudom hogy minden igénye ki van elégítve.

2011. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

19 hós a kisfiam. Nálunk nappal úgy alszik, szinte mindennap, hogy elmegyünk babakocsival sétálni és akkor alszik el. Volt, hogy nem mindig szerette, de mostmár megszokta, ez kb. 1 éve megy így mindennap. Bár mostanában volt, hogy a gyerekdalokat nézte reggel és elaludt rajta, nem bírta kivárni, hogy induljunk, szóval ott sem voltam a szobában. Sokáig kézben aludt el. Legalább 7 hós volt, hogy este megitta tápszert és az ölemben aludt el. Aztán pár hónapra rá, a kanapén melléfeküdtem, egy pár alkalommal fel kellett vele állni, de aztán ezt is megszokta. Kb. félóra alatt aludt el, de sokszor nagy pörgésben volt, de sosem engedtem le már ilyenkor. Most kb. 2 hete az ágyában alszik el. Megissza az ágyában a tápszert, a kislámpáját is lekapcsolom, pici simi és mondom neki, hogy megvárom, amíg elalszik. Nem rég szokotattam le az éjszakai evésről is kb. 1 hónapja. Van, hogy nem találja a cumiját, ezért kell majd minden éjjel átmenni.

Este 8-tól alszik reggel 6-ig optimális esetben. Nappal 11 körül alszik 1-2,5 órát.

Szerintem fokozatosan kell időről-időre próbálkozni, kicsit szigorúnak lenni. Sírni és sem hagytam soha. Nappal meg egész sokáig rajtunk aludt, imádtuk! Ha a párom itthon van, akkor szokott néha kimaradni a séta és ilyenkor volt a rajtunk alvás is, szerintem még 2-3 hónappal ezelőtt is.

Ehhez a cicizős témához nem tudok hozzászólni, csak 3 hós koráig szopizott. Barátnőm 2,5 évesen szoktatta le a kisfiát, mert már kész volt az éjszakai kelésektől.

2011. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Snapette ***** válasza:
58%

Nekem ugyan még csak négy hónapos a lányom, de egyedül alszik el. Sokszor elalszik cicin evés közben, de utána felveszem bökizni, s akkor felébred egy kicsit, meg mikor teszem be a kiságyába, de sosem ringattam, sosem altattam. Mikor hazajöttünk a kórházból is úgy volt, hogy evés után felvettem pár percre, amíg jött egy nagy böki, oszt letettem, és aludt. Volt, persze, hogy felháborodott, hogy egyedül maradt, és nyűgölt, de akkor kis idő után bementem, megsimogattam, mondtam, hogy aludni kell, babám, de sosem vettem fel, s alszik szépen egyedül.

Előfordul, hogy valami nagy puki nem akar kijönni, s hallom, hogy kínlódik éjjel, nyöszörög, akkor persze felveszem, segítek, hogy hamarabb meglegyen, esetleg eszünk is egy kicsit, de ha kész, teszem vissza, s alszik szépen vissza.

2011. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
kisfiam 1 hete múlt 2 éves.11 hónapos koráig szopott,addig kelt éjjel enni,majd mikor leválasztotta magát volt 1 hét boldogság,mert nem kelt éjjel,de aztán elkezdett ébredezni,inni kért.hát addig nem aludt vissza és sírt míg nem kapott inni.igy rászokott az éjszakai ivászatra.mivel egyedül nem volt hajlandó megtalálni sem a cumit,sem az üvegjét igy felébresztett mindig.kb 2 hónapba tellett míg sikerült rávennem hogy nyúljon oda az üvegjéért(tudta hol van,mert mindig oda raktuk neki).sajnos akkor még velünk aludt egy ágyba.igy ha nem a cumi vagy az üveg kellett akkor engem keresett.igy nagyon keveset aludtam.a férjem nem zavarta,mert én aludtam középen(az ágya az ágyunkhoz volt tolva.2 éves és kb 2 hónapja teljesen külön alszik.egyedül.azelött mindig mellé kellett feküdnöm vagy ülnöm délbe is meg este is,aztán fogtam az ágyát és elvettem a mienk melől.kb 2-3 nap volt míg nyüszögött hogy menjek én is vele,de nem mentem.igaz igy is ott vagyok vele a szobába,de nem fekszem mellé.vagy elfekszem a mi ágyunkon és olvasok,vagy leülök a géphez.igy azóta kb 15 perc alatt elalszik,míg amikor mellette feküdtem 1 óra is beletelt míg elaludt,folyton babrált a kezével,igy mindig éberen tartotta magát.most már elég neki annyit mondanom,hogy gyerünk az ágyba,alvás.lehet nyüszög egy kicsit,de szépen elfekszik.most tanuljuk a betakarózást,mert ő olyan mint én hogy 50 fokban is kell neki takaró,és mindig felébresztett éjjel hogy takarjam be.már nem kelt fel általában,mert magára húzza.egyébként még mindig felkel éjjel inni.általában megébredek rá,mert akkorákat kortyol,hogy felzavar vele.hát most körülbelül itt tartunk 2 évesen.remélem lassan leszokik az éjszakai ivászatról is,mert 1 üveggel bevág reggelig,meg elalváshoz is fél-1 üveggel.szerintem olyan nek,mint a te babádnak a cici,szükséges még akkor is ha nem kéne.
2011. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!