Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves gyereketek...

3 és fél éves gyereketek mennyi ideig tud egy dologra, játékra, feladatra koncentrálni? Mit játszotok velük, ha fejleszteni szeretnétek őket, és nem csak múlatni az időt?

Figyelt kérdés
Kislányunk 3 és fél éves múlt. Nagyon izgága, nyughatatlan típus. Szinte semmilyen tevékenységhez nincs kitartása. Legszívesebben videózna és ipad-del játszana egész nap. Ezt persze időben bekorlátoztuk, mert szeretnénk, ha értelmes dolgokkal töltené az idejét. Próbálunk vele társasjátékozni, memóriakártyázni, kirakózni, gyurmázni, foglalkoztatókönyvből dolgozni stb. de pár perc után megun mindent,elkezd izegni-mozogni, szabályosan kínlódik. Nem tudom, h ez normális-e vagy ennyi idősen már huzamosabb ideig (20-30 percig)tudnia kéne figyelni.
2015. jan. 1. 21:43
 1/8 sandrachnologic ***** válasza:
100%
3,5 eves fiam van. Ha valami leköti, azzal 1-1,5 órán at is elvan, ez mikor mi. Van amikor Ennyi idon at autózik, de van hogy elunja 5 perc utan es akkor rátalál masra, ami sokaig leköti. Társasjáték, gyurma, memoriajatek, szerepjátékok, lego, olvasas stb. Tv-t Naponta 2x30 percet nézhet, altalaban 10-15 perc utan mar nem érdekli túlzottan, mas alternatív modern (számítógép, laptop, tablet, okostelefon) lehetősége nincs. 😊 nekem mondjuk nagyon nyugis fiú létére, két muanyagdinoval is elvan egy óráig, szerintem ez temperamentum kerdese is, szoval ne kesererdj el. Valamint én azt is észrevettem, hogyha valaki csak kényszerből akar jatszani vagy foglalkozni a fiammal, akkor a gyerek megerzi es 5 perc utan ugy viselkedik, mint a te lanyod. Nem azt mondom, hogy nem szivesen játszotok a gyerekkel vagy ilyesmi, felre ne értsd 😊 csak nalunk ez is előfordul.
2015. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ovono vagyok. Ennyi idosen max 10-15 percre kell tudni lekotni a gyereket. Mire nagycsoportos lesz addigra ez az ido kb 30-35 perc lesz.
2015. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Ugyan ennyi idős a fiam. Ő se nagyon van el semmivel pár percnél tovább. Most kapott egy konyhát, azzal kb 5 percig játszik, főz megterít kész. Már megőrülünk vele itthon, most, hogy nincs ovi annyira nem bír magával.
2015. jan. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! A mi kislányunk folyamatosan igényli a figyelmet, ritka, h elbabázgat vagy színezget magában. Mintha a mesenézésen kívül semmi sem kötné le. Úgy szeretném, ha érdeklődő lenne és nyitott, de nem tudom, h hogyan vegyem rá. Azt gondoltam, h a gyerekek szeretik, ha a szüleik játszanak velük, de a mi lányunknál még nem találtuk meg azt a tevékenységet, amit szívesen csinálna velünk. Érdekes, h ennek ellenére folyamatosan azt várja, h szórakoztassuk vmivel, mert magától nincs el.
2015. jan. 1. 23:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor indulj ki a mesenézésből. Vedd ölbe, beszélgessetek közben a szereplőkről (külső, jellemzők, tulajdonságok), a történetről, utána beszéljétek meg a fontos eseményeket, mi jött mi után, stb. Lehet közben rajzolni, gyurmázni is (főleg a meséhez kapcsolódva). Vagy ugyanazt a mesét könyvben megnézegetni.

Ezen egyébként ne aggódj, sokféle gyerek van, majd tolódik az idő.

2015. jan. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sandrachnologic ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Nekem nem jar a fiam oviba, sajnos orvosi javaslatra, igy egesz nap én vagyok vele, du. A ferjem, néha nagyik.


Esetleg konyvtarba próbáltad mar vinni? Azt szoktak szeretni, sok könyv, jatekok, lehet olvasni neki, mikozben jatszik vagy rajzol, meg ha csak oar percre is. Nem tudom hol laktok, de valahol bizti van a közelben gyerekkonyvtar. 😊


Meg lehet hogy ha ilyen izgagabb tipus akkor valami nagymozgasos játék kene neki, pl falra szerelhető celbasobo tábla kis puha lasztikkal, twister társasjáték (mar tuti megértené a szabályokat) stb.

2015. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Azt elfelejtettem írni, hogy a meseolvasás érdekli, és igényli is. Mindennap olvasok neki, ezzel nincs gond. Csak szeretném, ha ezen kívül mással is el tudná foglalni magát.
2015. jan. 2. 13:49
 8/8 sandrachnologic ***** válasza:

Megint az egyes vagyok.


Szerintem ez jo kiindulási alap. A kedvenc meséit el is babozhatjatok akar (fakanalbabokat par szaz foeintbol keszithettek). 😊 illetve lehet róluk sokat beszélgetni, szinezni stb, hatha megjön a kedve valamihez! Esetleg a kedvenc meseihez kirakot venni.

Ha szereti az olvasást akkor a konyvtarat is imádna. 😊

2015. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!