Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lisztérzékeny kisgyerekkel ha...

Lisztérzékeny kisgyerekkel ha vendégségbe mentek visztek neki ennivalót?

Figyelt kérdés
Még öt napja kezdtük a diétát és még elég rutintalan vagyok a témában. Jövőhétn megyünk szülinapi zsúrra és nem tudom milyen kaják lesznek meg miből készülnek mert ugyebár az ételízesítő a kechap meg még ki tudja mi minden tartalmaz glutént. Vigyek neki szerintetek itthonról kaját? Még azt is elég nehéz lesz vele megértetni hogy nem ehet a tortából,nagyon szereti. Gondoltam rá sütök gluténmentes pogácsát, persze ha sikerül akkor el is visszük. Mit vigyek még neki?
2015. jan. 2. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyeztess a szülinapos anyukájával és az alapján dönts!
2015. jan. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szólj mindenképp a meghívó anyukának, tudjon róla,i van veletek. Lehet, hogy akkor készül ő, az is lehet, hogy képben van. Mi szoktunk még az oviba is készülni külön szelet tortával a gluténérzékeny csoporttársnak.
2015. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van lisztérzékeny a családban. Mindig csinálok vagy veszek olyat, amit ehet a kisfiú. Anyuka általában szintén hoz, nem mindenki van képben azzal, hogy miben is van glutén.

Van egy pár joker cucc, ami szokott itthon lenni,ha jön. pl. a puffasztott kuki, túrórudi, fagyi, és persze gyümölcsök. Ezekből ehet. Rossz lesz neki megszokni, hogy ő nem mindenből ehet, amiből más is. :-(

2015. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak egy barátnőm révén vagyok érintett a témában. Őszintén megmondom, én mindig jól kikérdezem, mielőtt jön hozzánk, mert mindig félek, nehogy olyat adjak, amiben mégis csak van glutén. Engem például meglepett, hogy a felvágottak nagy részében is van. Beszélj mindenképp az anyukával, de készülj is saját gluténmentes rágcsálnivalóval, amit vihet a fiad. Nekem is rémlik, hogy a kuki gluténmentes, azt általában szeretik a gyerekek is, és olcsó is, vigyen több zacskóval, akkor tudnak enni a többiek is, és nem érzi annyira különcnek magát. Ha tudsz sütni annyi gluténmentes pogácsát, akkor az is jó ötlet, hogy abból vigyetek többet, hogy a többiek is ehessenek.
2015. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sandrachnologic ***** válasza:
Nalunk ugyan nem a lisztre, hanem a tejre es a tojásra allergiás a gyerkőc nagyon durván, mindig mindenhova visszük a sajat kajajat, ha ebedre vagy vacsira vagyunk hivva akkor főtt ételt is. Fel eve dietazunk, meg fogjatok ti is szokni gyorsan! 😊
2015. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak speciális cukrászdák, ahol lehet venni gluténmentes süteményt. Én megkérdezném az anyukát,h milyen lesz a szülinapi torta és vennék egy szelet olyan tortát neki a cukrászdában (gondolom csoki vagy vmi klasszikus lesz, úh van esély ugyanolyanra, gyerekzsúrra nem szoktak különleges ízekkel készülni).
2015. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!