Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumiról leszoktatás - drasztik...

Cumiról leszoktatás - drasztikusan, vagy fokozatosan? - egyáltalán kell elvenni?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, én szívem szerint azt mondanám, hogy majd leteszik maguktól, ha már nem kell... valahogy így érzem, ahogy több esetben igazolta magát, hogy felesleges erőltetni bármit is ( későn kezdett mászni, rohangáltunk orvoshoz, mert mindenki ezzel stresszelt, majd 2 hét alatt behozta a lemaradást, vagy a szobatisztaság is így volt, sokan beszóltak miatta, mert majd 3 évesen még pelusos volt, és egy nap nem kérte, onnantól szobatiszta....) Két kislányom van, 2 és 3,5 évesek... mindketten nagyon ragaszkodnak a cumihoz, és ugye már sokszor megkapják, hogy + ilyen nagy kislány már ne cumizzon" , emiatt is dilemmázom mi legyen? úgy érzem, nagyon megviselné őket, ha egyik napról a másikra nem lenne... a nagyobbik ovit kezdett, azóta még jobban cumizik, nagyon megviselte... ( ovi előtt tervben volt már, hogy elveszem, de akkor az óvónők kérték, ne tegyem). Kinek mi volt a jó? Egyáltalán nagyon szörnyű az az elképzelés, hogy úgy is leteszik, ha nincs rá szükségük?
2015. jan. 3. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

1 éves múlt a lányom, amikor elvettem tőle nappalra a cumit. Kemény 3 napunk volt. Bár, visszagondolva csak az első nap volt kegyetlen, amíg kereste. Utána egész jól megszokta.

Azért döntöttem az elvétel mellett, mert már a plüss gombáját is cumizásra használta. Ez pedig már nem igazán egészséges szerintem. Mondjuk ebben a védőnőm is osztotta a nézetem.

Éjszakára a 3. életévét betöltően lett elvéve. Akkor már elég idős volt ahhoz, hogy mesével felfogja, hogy az ajándékmanó elviszi a cumiját és hoz neki helyette ajándékokat. Ezt a születésnapjával kötöttük össze. Ebben a korban még nem igazán érzékelik, hogy miért kapják a sok ajándékot, tortát .. tudják, hogy születésnapjuk van, lényegében, hogy miről szól, de mélyebben nem látnak még bele.

Nem volt semmi probléma, első éjszaka kereste, de neki van egy tutyija, amit varrtam neki és azzal vigasztalódott.


A pelenkát nappalra 2 év, 3 hónaposan hagyta el, ahogy a bölcsibe bekerült. Még előtte nyáron próbálkoztam, de sikertelenül, majd a bölcsibe varázsütésre elhagyta a pelenkát.

Éjszakára pedig most karácsonykor vitte el az ajándékmanó szintén a jól bevált "trükkel".


A mostani védőnőm egyébként azt mondta, hogy az ő fia felnőtt fogkrémmel akart fogat mosni, majd mikor bevette a cumit alvásnál, kiköpte és közölte, hogy rossz íze van, nem kell neki.


Bölcsiben nálunk lehetett cumit használni/bevinni, oviban már tilos és nem is engedélyezik.

2015. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az kislányom magától tette le, nem sokkal oviba kerülés után. Közölte, hogy ő már nagy és mától nem cumizik, majd kidobta a kukába. Néhányszor még kereste lefekvés előtt, de emlékeztettem, hogy már elvitték a kukás bácsik, így aztán megölelt valami plüsst és elaludt.

Tehát elképzelhető, hogy veletek is megtörténik. :-)

2015. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy jobb, ha hagyjuk, hogy a saját tempójukban történjenek meg ezek a dolgok. Ugyanezeket tapasztaltam, mint te, később mászott, járt, én pedig pánikoltam, de nagyon gyorsan behozta a lemaradást. Még nem egész 3 éves, elalváshoz kell neki a cumi, és én nem is akarom erőszakkal elvenni tőle. A napközbeni cumizásról finoman, óvatosan leszoktunk, azzal nem is volt igazán probléma, de elaludni nem nagyon tud nélküle. Szerintem hagyd, had cumizzon, ha erre van szüksége, ha napközben is állandóan a szájában lóg, akkor arról megpróbálhatod lebeszélni, de ha mondjuk neki is csak alváshoz kell, akkor abba nem avatkoznék bele. Lehet, hogy ha elvennéd a cumit, rászokna az ujjszopásra, ami problémásabb, mint a cumizás.
2015. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már elég nagyok, okosak, úgyhogy szerintem tudsz hatni rájuk. Az én fiam még nem volt 2,5 éves amikor abbahagyta, pedig nagy cumis volt. Erőszakkal nem akartam elvenni, mert előtte született a tesója, ami kicsit azért szerintem megviselte. Sokszor mondtam neki, hogy olyan "büdös" már az a cumika, én nem venném a számba stb. Aztán egyszer odajött, mondta, hogy: "Anya, büdös a cumika" és kidobta a kukába. Mivel ő dobta ki, nem is kereste, tudta, hogy hová lett. Kapott helyette egy játékot, megbeszéltük, hogy ezentúl az ő feladata lesz fürdetni, lefektetni stb., ezzel is eltereltük a figyelmét az esti lefekvésnél a cumiról.


Egyébként én még ovis koromban is cumiztam otthon, és egyszer csak letettem, nem emlékszem, hogy trauma lett volna, lehet nálatok is így lesz.

2015. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 15 hónaposan gond nélkül szoktattam le a lányomat a cumiról. Egyszer-kétszer nehezebben aludt el, ringatni kellett és kész, ennyi. Nem akartam nagyobb korára halasztani ezt a műveletet, mert nem láttam értelmét, és nekem ez így be is vált. A nagyoknak, ha cumiznak, sokan beszólnak, rombolva ezzel az önbizalmukat, plusz látják anyukán is a kellemetlen érzést, az elbizonytalanodást, a kínos mosolyt, ami "őmiattuk" van, sokkal jobban megszilárdul bennük a "függőség", nehezebben is teszik ezért le ("leteszik" - nem ugyanaz a szó, mint amit a cigiről való leszokásra használnak? ami szintén egy orális inger?) a gyerekek is csúfolhatják, a fogaik is deformálódhatnak. Kisbaba korban még oké, de később problémái lehetnek belőle. Én az életben nem nézek ferdén egy cumizó gyerekre, akárhány éves (na jó 10 évesen már fura lenne), de a sajátomat nem tenném ki a fentieknek.
2015. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, amiket leírtál, azok miatt gondolkodtam én is el... mondjuk nekem nem kínos, de látom rajtuk, hogy őket rosszul érintik a beszólások, és egyből rám néznek ilyenkor segítségért...
2015. jan. 3. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem anno édesanyám a szép szótól az egyszerű 'elveszem'-ig mindennel megpróbált leszoktatni. Voltam vagy 3 éves, ha nem több, és még mindig a cumi lógott a számból. Aztán egyszercsak egy este, mikor hazaért, megkérdeztem apát, hogy miért kattog ezen a cumi dolgon anya ennyit. Azt mondta, azért, mert fél, hogy csúnya leszek.

Na, abban a másodpercben köptem ki úgy a cumit, hogy többet a közelébe nem mentem...:D


Vagy megpróbálsz velük erről a maguk szintjén beszélgetni, vagy megvárod, hogy bekattanjon nekik valami, és hagyják a viharba..:)

2015. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat rágódtam, mert az én fiam 4 (!) éves, és estére még mindig nagyon ragaszkodik a cumihoz. Napközben már 1 éve nem kéri, de éjszakára igen. Ő is tudja, hogy ez már "ciki", mert szégyenli magát miatta. Próbálkoztam már mindennel ("te már nagyfiú vagy, csúnya lesz a fogad, nem való, vigye el a kutya-cica, tedd ki a Mikulásnak az ablakba stb"), de csak azt értem el szegénynél, hogy a szégyenérzete szinte már szorongássá vált...na én, itt adtam föl egy ideig. Ahogy a szobatisztaságot sem erőltettem, és gyönyörűen megért rá akkor, mikor ő érezte jónak, úgy hagyom még egy kicsit, hogy hátha ő fogja elhagyni. Nem akarom erőszakkal elvenni, mert valamiért még tényleg szüksége van rá esténként. Annyi megállapodást kötöttem vele, hogy a mostani cumija az utolsó. Ha tönkremegy, elveszti, akkor nem lesz másik. Erről sokat beszélünk, tehát felkészítem rá. Más kérdés, hogy majd akkor hogy fogja megélni mindezt.

Van kistesó, 2 éves, ő is csak este cumizik, de ő sokszor el is feledkezik róla, nála ez könnyebb lesz. Ő inkább azért cumizik, mert a nagy is kap este, és valahol a nagy is azért nem akar leszokni, mert akkor a pici miért kap... Úgy tervezem, ha a a nagyobb fiam elhasználja az utolsó cumit, a picitől is elveszem.

2015. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!