Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányos anyukák, ti mikor...

Kislányos anyukák, ti mikor lakkoztátok ki először a lányotok körmét?

Figyelt kérdés
Én falnak tudnék menni, amikor már az ovisok is lakkos körömmel mászkálnak, de ahogy körülnézek, kezdek rájönni hogy én vagyok "begyöpösödött" :( Szinte nincs olyan ismerősöm, aki ne engedné már a 4-5 éves gyereknek is.
2015. jan. 3. 19:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok anyuka te pedig nem vagy begyöpösödött. Nem normális ,hogy ovisoknak is ki van festve ,mert vegyszeres dolgokról beszélünk.


Ha lenne lányom 13 éves korától engedném neki ,hogy fesse , szín ne lenne megszabva. iskolába is engedném neki. Nem egy lakktól lenne okosabb vagy butább.

2015. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan még nem,és nem is tervezem egy jó darabig,DE!

Szilveszterre lakkoztam a körmöm,erre odajön a 2 éves lányom és kérdezi,hogy anya mit csinálsz?Mondtam neki,hogy kifestem a körmöm,erre ő:nekem is! :D

Akkor kapott egy pöttyöt az egyik körmére,és ennyi volt.

Még órákkal később is mindenkinek azt mutogatta,hogy anya kifestette a körmöm. Édes volt nagyon. :)))))

2015. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ez tényleg aranyos, de amikor a több napos, mind a 10 körmön látható, lekopóban lévő lakk szerintem nem elfogadható.

Egyik ismerősöm aki nagy természetmániás, fejlesztőpedagógus óvónő sminkkészletet vett a gyereknek... Hát én valahogy nagyot csalódtam.

Valahogy én elakadtam a csillámtetkónál, bár az is csak nyaralás alatt :(

2015. jan. 3. 19:15
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
amikor óvodás voltam talán 1x volt a kisujjam kilakkozva(olyan oktból, mint amit a második is írt). amúgy sose voltam nagy lakkozós. 14-5 évesen használtam színes lakkot, volt 17 éves koromtól néha műkörmöm, de már semmi kedvem lakkozni. még alkalmakra se lakkozom ki.
2015. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Múltkor egy statikus havert elhívtunk, hogy a vásárolandó házat nézze meg nekünk. Vele volt a 4 éves kislánya is. A fickó vörösre festett körmökkel jelent meg, lemondóan legyintett a kérdő vigyorunkra: "Ha a kislányod vörösre szeretné festeni a körmödet, akkor vörös körömmel vezetsz át a városon..."

Nálam megkapta az év apja címet :)

2015. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Van egy kislány, akire szoktam vigyázni, 5 éves, ő teljesen odig van a körömfestésért. Mikor jön hozzám megengedi az anyukája, hogy kifessem a körmét, a kicsit teljesen el van ragadtatva, egy órán keresztül válogat a lakkjaim között, hogy milyen színűt akar( nagyon feltűnő színűre nem festem neki, rózsaszín világosabb árnyalataiból választ), utána mindenkinek mutogatja a körmét, látszik, hogy milyen boldog:) Nem tudom mi rossz van ebben.
2015. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom az meg mindenkinek természetes, hogy a csecsemők fülét kilövik, de a körömlakk az már borzalom.

Logika...

2015. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokára. 4,5 éves a kislányom és nem kell neki még lakk, egyáltalán nem lehet összehasonlítani a fülbevalóval.


Egyébként nekünk még középiskolába sem engedték még a halvány rózsaszínű lakkot sem.

2015. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Volt régen ilyen rózsaszín, vízzel lejövős, pár napig tartó lakk. Na olyat kaptam 4-5 évesen, látástól mikulásig festettem vele a körmömet, és nagyon menőnek éreztem magam.

Aztán eltelt 11 olyan év, hogy átlátszó lakk sem járt a körmömön, nem még másmilyen. Nem k.rvultam el, nem lettem kezelhetetlen hisztis kis hercegnő. Ellenben arra pont elég volt, hogy ne anya cuccaiba nyúlkáljak bele folyton - pláne úgy, hogy némelyik sminkcucca elég csúnyán megjárta a kísérletezgetéseimet.

2015. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
Valóban nem hasonlít a lemosható lakk és egy lyuk a testeden...
2015. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!