Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányos anyukák, ti mikor...

Kislányos anyukák, ti mikor lakkoztátok ki először a lányotok körmét?

Figyelt kérdés
Én falnak tudnék menni, amikor már az ovisok is lakkos körömmel mászkálnak, de ahogy körülnézek, kezdek rájönni hogy én vagyok "begyöpösödött" :( Szinte nincs olyan ismerősöm, aki ne engedné már a 4-5 éves gyereknek is.
2015. jan. 3. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 5-os. Velunk is tortent hasonló, elég ciki volt. Az új vedono nyáron eljött hozzánk bemutatkozni, a férjem is otthon volt, es úgy mutatkozott be a vedononek, hogy csillogó kékre volt festve a lábkörme. Persze levágta egyből, hogy a lanyom kreatív volt, nem kellett sokat magyarázkodni.

A kérdésre válaszolva, engem nem zavar. A lanyom már 2-3 evesen átesett a körömlakk lazon, akkor állandóan azt akarta hogy fessem ki neki. Mostanaban csak neha kéri, a nagylány unokatesoja szépen kilakkozza neki, de oviba sosincs rajta, mindig lemossuk. Ritkán használva nem hiszem hogy ártana egy gyereknek, ellenben a sminket, a gyereksminknek árult szarokat is utálom, mert az biztos nem tesz jót az érzékeny gyerekbornek. Kaptunk ilyesmit ajándékba, megengedtem hogy használja egyszer, aztán észrevétlenül eltüntettem.

2015. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
7\11es. Hány éves gyereked van? Az én lányomnak a Füle sincs kifúrva, mégsem hasonlítom össze a kettőt.
2015. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves, még nem volt lakkozva.

Amikor én lakkozok, akkor mondom neki hogy ehhez még kicsi. Pont olyannak látom, mint a rúzst, hajfestést, sminket, arcmaszkot stb. Majd ha nagyobb lesz, kiélheti magát :-)

2015. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 4,5 éves. 2 éve volt első és egyben utolsó alkalommal kilakkozva körme, az enyémet nézegeti, hogy milyen szép és neki mikor. Megbeszélük, akkor ha majd gimis lesz. A monster high babákat is ezt beszéltük meg:)

Fülbevalója nincs, nem is tervezem még, gyerek parfümöt kapott karácsonyra, de csak a ruhájára fújjuk és azért ez csak valami illatosított víz:)

2015. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Csenge225 válasza:
100%
Húgom 6 éves és mivel nekem kivan lakkozva(12 vagyok) ezért anya néha neki is kilakkozza
2015. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
A kislányok szépségét, kisugárzását igenis ki kell hangsúlyozni!
2015. jan. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
Utulsó! Egy 3-6 éves kislány szépségét nem kell kihangsúlyozni, pláne nem lakkal. Egy ekkora gyerek minden körítés nélkül is szép. Neked van egyáltalán gyereked? Kétlem.
2015. jan. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
én óvónéni vagyok-nem tartom magam maradinak-de mindig megkértem,hogy az oviban mossák le a körmüket(ill otthon,hogy ne úgy jöjjenek).szerintem egy3-4-5 éves kislánynak nem való-(pláne kisfiúnak)-mert ilyet is láttam.korainak tartom.
2015. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Márpedig az a trend, hogy a szépségüket kihangsúlyozzuk! Azért öltöztetjük őket csini rucikba.
2015. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

az én lányom 4-5 éves kora között nagyon csúfosan rágta a körmét. akkor azt találtuk ki, hogy vettem egy ilyen vitaminos körömáplót, aminek igazából csak fénye volt, színe nem. azzal kifestettem neki minden reggel! ő büszke volt, hogy csillog-villog és nem rágta, én meg örültem, mert elhagyta a rossz szokást és reményeim szerint károsanyagmentesen értük el. Hetekig használtuk egyébként, nem ment egyik napról a másikra.. az oviban külön megbeszéltem az óvónőkkel, hogy mi a helyzet, nem bánták, a kis barátnők is elfogadták, hogy "így tudjuk meggyógyítani a körmeit" és nem a divatozás az elődleges cél. Nem is volt belőle probléma.

Amikor végleg elhagytuk a vitaminos lakkot, gond nélkül elfogadta, hogy nem, színeset nem teszünk rá.

most 6,5 éves és néha kéri hogy kenjünk rá neki fény-lakkot - ő így hívja-, pl barátaink esküvőjén, mama szülinapi ünnepségén, karácsonyi bulira stb. Néhány havonta egyszer szerintem belefér, ez a fényes bevonat amúgy is beszívódik a köröm szerkezetébe néhány óra alatt, illetve a gyakori kézmosás leoldja. Nem hiszem, hogy ő ettől plázacica lesz vagy hasonló, az arany középút nálunk bevált

2015. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!