Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, csak egy elméleti...

Anyukák, csak egy elméleti kérdés! Ti be tudnátok adni a 8 év körüli gyereketeket bentlakásos iskolába? Lenne hozzá erőtök? Csak a hétvégéket töltené otthon a gyerek.

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerencsére nem is kényszerít ilyenre az élet.
2015. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem lenne szívem hozzá! :(
2015. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem, amennyiben van bármi más megoldás.
2015. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem is kegyetlenség ilyen kicsi korban.

Csak elgondolkodtam, hogy Vilmos herceg (az angol királyi családból) az ő apja, Károly, ill. a két nagybátyja is ennyi idősen kerül bentlakásos iskolába, Harry herceg is, sőt, Kate is, Vilmos felesége.

Hogy volt szívük ilyet tenni?

2015. jan. 4. 16:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem .

Én 8 éves koromtól 14 éves koromig diákotthonban laktam,csak a szünetekre jöttem haza(nem intézet volt).Ez 450 kilométerre volt az otthonomtól.

Apám egyedül nevelt,szinte soha nem volt otthon,ha otthon volt,akkor is leginkább a kocsmában időzött.Én jól tanultam,de gyakran elaludtam,így emellett döntött.

Soha nem tennék ilyet a gyerekeimmel.

Mindig van más megoldás...

2015. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem!
2015. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

12-13 éves kor előtt nem. Akkor meg gyerekfüggő, egy részüknél ennyi idősen amúgy is kialakul némi igény a függetlenedésre.


Én 13 évesen mentem kollégiumba, mivel 80 km-re volt a gimnázium a lakhelyemtől. Én választottam ki az iskolát, én dönthettem így és az első 1-2 nap után nem is volt gond. Hétvégenként jártam haza, amúgy meg telefonon bármennyit tudtam a szüleimmel beszélni. Nekem sok önállóságot adott ez, meg egykeként segített kicsit beleszokni az "osztozkodásba", kompromisszumokba.


Azért ilyen relatív távoli iskolát választottunk, mert ennek a tanítási stílusa, felvételi eredményei voltak a környéken a legjobbak. De kiemelem ismét, hogy nem rám kényszerített döntés volt, hanem a megye iskoláit összeszedték a szüleim, az 5-6 legjobbnak véltből pedig én választhattam nyílt napok és egyéb információk alapján.

2015. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Más kultúra. Ennyi. Ezt szokták meg. Ezek többnyire elit iskolák.
2015. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kényszerhelyzetben, ha pl otthon nem tudnék fűteni se rendesen vagy nagyon messzire kellene járnia iskolába vagy ha rossz társaságba keveredne otthon (mondjuk ez inkább nagyobb korban fordulhat elő) vagy otthon valamiért nem lenne biztonságban vagy hasonló. Tehát ha alapvető dolgok miatt neki így lenne jobb. Nyilván én belehalnék, de előfordulhat, hogy valami miatt ez az egyetlen lehetőség.
2015. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja a királyi családban egyáltalán nem biztos, hogy a szülők azok, akikhez legjobban kötődik a gyerek. Ott teljesen már lehet a családi élet. Simán lehet, hogy a dada hiánya jobban fáj a gyereknek, mint az anyjáé, mert utóbbit már megszokta.
2015. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!