Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire megbízható...

Tényleg ennyire megbízható egy 2 év körüli gyerek?

Figyelt kérdés

Babakocsit toltuk, épp átjöttünk a zebrán, amikor szemből teljes gázzal műanyag motoron hajtotta magát egy 2 év körüli kisfiú. Szülők kb 10 méterre mögötte. A kisfiú kizárólag a motor elé nézett lehajtott fejjel, úgyhogy le is lassítottam, hogy nehogy felcsattanjon a babakocsira.

Elment mellettünk és ugyanazzal a sebességgel neki a zebrának.

Férjem utána ugrott, de a gyerek lefékezett 10 centire a járdaszegélytől és hátranézett. Szülők integettek, hogy köszönik, de semmi gond, "idomítva van".


Tényleg ilyen megbízhatóan megtanítható két éves gyerek arra, hogy magától megálljon a zebránál?


2015. jan. 3. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Megkérdezhetted volna a szülőket, hogy csinálták, ez engem is érdekelne! :)
2015. jan. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Simán, de nem mindenki, amúgy. Ha jól, és következetesen nevelik a szülők... bár én akkor is félnék, hogy mégis kimegy.
2015. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Hát nem tudom, nekem még nincs gyerekem, de a frász kerülget, amikor ilyet látok.


Mert igen, meg lehet tanítani, van olyan gyerek, aki alkalmas rá. Van olyan, aki később lesz ennyire érett. De akkor is: elég ha csak egyszer elbambul, és vége a történetnek. Nem mondom, hogy túl kell tutujgatni a gyereket, de ahol ekkora a rizikó, ott igenis lehet nemet mondani. A játszótéren meg próbálgassa az erejét, ott szabadjára lehet engedni.

2015. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az volt főleg furcsa a szituációban, hogy végig az első kereket nézte lehajtott fejjel. Lövésem sincs, hogy miből vette észre, hogy a járda szélére ért.
2015. jan. 3. 21:12
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia


Nekem kislányom van, kb.2.5 éves korától tanítottuk az ilyenekre komolyabban,nagyon gyorsan felfogta és megtanulta,hogy csak zebrán megyünk át, előtte meg kell állni és mindkét irányba körül nézni.Nagyon büszkén, okosan csinálja azóta is.Előre mondjuk nem engedem magamtól ilyen messze út előtt, de többször fél méterre mögötte megyek, és figyelem mit csinál,okosan,önállóan.De ezt nagy forgalmú úton nem csinálom, ott mindig is mellettem-kézen fogva,de velem együtt csinál mindent.Most 3.5 éves a lányom.

Én az anyuka helyében ezt nem tettem volna...

2015. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egy kisebb körforgalomról van szó, ahol a kicsi ív miatt sokszor padlógázzal hajtanak át, én egyedül is nagyon körbe szoktam ott nézni.
2015. jan. 3. 21:16
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

2 éves a lányom.Ő is megáll a zebránál,járdánál.Sőt nézi a lámpát,tudja és mondja is hogy piros,meg kell állni,zöld mehetünk anya.Okos kislány,maximálisan meg lehet bízni benne ilyen téren,megtanulta mit lehet,hogyan lehet és mit nem!

Szóval igen,vannak ilyen gyerekek! :)

2015. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Az én 3 évesemben simán megbízok. Én tolom a babakocsiban a kicsit, ő meg futóbicóval megy. Minden táblánál, lámpaoszlopnál meg kell várnia. Egyszer sem felejtett el megállni. A zebránál, ha valaki átmegy a piroson, akkor még ő kiált a gyalogos után, hogy milyen buta, nem szabad átmenni a piroson. Szóval, vannak ilyenek, de én is mindig készenlétben állok egy futásra. :-)
2015. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Off: Én már több ilyet is láttam, én majdnem szívrohamot kaptam, de a gyerkőcök megálltak. Sőt olyat is láttam, mikor a kisfiú egy meredek járdán aminek a végén úttest van (zebra sehol) úgy begyorsult, hogy az anyja sírva könyörgött, hogy valaki állítsa meg a gyerekét (nem érte utol futva), de a gyerkőc az úttest előtt 10 centivel megállt. (Hál Istennek)
2015. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

nekem is 2,5 éves a gyerekem. van két nagyobb is, igy látta mi az -eljárás :D


pl. ha az asztaltol fel szeretne állni, megkérdezi mama, befejeztem, felállhatok az asztaltol, csak akkor hagyja el az asztalt, ha a férjem és én is azt mondjuk igen, amikor meg elfelejtette, magátol visszaszaladt, elnézést kért és megkérdezte szabad e. o is megáll az ut mellett, jobbra-balra néz és meg is vár. egyébként meg elég veszeélyes, pl. idén tanult sielni, de mint az orult ugy siklik le, viszont nagyon figyel bennunket kezdetben az oktatot is.

a fiam (10 éves), na o nem volt ilyen, neki a mai napig konyorogni kell, hogy pakolja el maga után a tányért, a szemetesbe dobja ki a szalvétát stb. ha kerékpározunk is, o nem lát, nem hall..esik, borul..

2015. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!