Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák ti hogyan viselitek...

Anyukák ti hogyan viselitek azt amikor vendégség van nálatok, vagy valaki jön a családhoz, ti nektek meg vége a buli 10 perc után mert mennetek kell a gyerekkel be?

Figyelt kérdés

Mert a gyerek nem bír megmaradni egy szobában , ha tovább kinn maradsz akkor az egész arról szól hogy még enni sem tudsz, mert a gyereket minden másodpercben szem előtt kell tartani hogy ne törjön össze semmit.

Nálatok ez hogy van?



2015. jan. 4. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hova be? Úgy érted, kerti partiról? Ilyenkor mondjuk kifejezetten örülnék, ha bemehetnék :)

Amúgy meg ha nálunk van a vendégség, akkor gyerek ide gyerek oda, nem tűhnetek el, hiszen én vagyok a háziasszony.

Mekkora gyerekről van szó? Hol vannak a vendégek olyan helyen, ahol a gyerek mindent összetör? Nem értem.

Ha nem bír megmaradni egy szobában, én meg háziasszony kell legyek, akkor kell valaki, aki futkos a gyerek után, pölö nagymama vagy testvér (mivel apa meg ugye a házigazda szerepét játssza).

2015. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Szocializálni kell a törpöket. A hétköznapokban sem engedem, hogy törjön zúzzon. Ha alvásidőbe belecsúszik a vendékvárás akkor elmondom mindjárt jövök lefektetem a gyereket. Megcsinálom és vissza megyek a társasághoz. Mert úgy is olyanok jönnek akik ismernek minket és tudják gyerekek vannak nálunk.
2015. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A konyhában vannak a vendégek , én csak a meny vagyok anyósom a fő vendégfogadó.

Az egyik nem érzem jól magam ha csak a gyerek után szaladgálok, mindig az van ha már rossz a másfél éves gyerekem inkább behozom a konyhából a szobájába.

De ma pl azért ért véget az összejövetel a számomra mert ráakartak gyújtani a konyhába.

A gyerek mellett pedig nincs cigizés.

Anyósom a férjemnek mondta hogy hozza be mert múltkor már szóvá tettem hogy én sosem ülhetek végig egy ilyen gyülekezetet a gyerek miatt.

De a férjem inkább bekapcsolta a páraelszívót és oda fújta a füstöt, de anyósom nem állt fel, így inkább én hoztam be a gyereket és azóta is benn vagyunk.

Amúgy is általában csak hallgatóság vagyok alkalmam sosincs a kibontakozásra.

2015. jan. 4. 17:50
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Miért cigiznek bent, ha tudják, gyerek van? Alapos szellőztetés, aztán menjetek vissza!
2015. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát nagyon sok lakásban a konyha a dohányzóhely, ezzel nem igazán lehet mit csinálni, ha nem te vagy otthon.

De amúgy ha mi vagyunk vendégségben, akkor nem egyedül az én dolgom a gyerek után szaladgálni, elvégre ha őt is meghívták, rá is figyelnek. Meg eleve a férjemmel kb. felváltva megyünk ilyenkor utána, de a többiek is nézik, hogy mit csinál, lefoglalják, stb.

2015. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Jaaa, vagy hogy ti együtt laktok anyósékkal, és ő hívott vendégeket? Vagy rosszul értem? Nem tudom, nekem is rá szokott gyújtani anyukám a konyhában, olyankor kinyitja az ablakot, de a gyerek meg ki-be mászkál. Őszintén szólva nem hinném, hogy ennyitől bármi baja lesz, hiszen nem napi szinten van ez, és nem is fújja rá a füstöt senki, nincs is bent alapvetően a konyhában, hanem jön-megy. Ennél azért egy sima városi séta is több káros anyagot hordoz magában. Nyilván itthon nálunk sem cigizik senki a lakásban, csak az erkélyen, de ha vendégségben vagyunk, ennyiből nem csinálok problémát.
2015. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

soha nem vonultam ki a gyerekkel mikor vendégek jönnek. mondjuk ha anyóshoz jönnek akkor meg egyáltalán ne is ülj be, illetlenség szerintem, hogy beszélgetne a barátnőjével a konyhában, te meg ott ülsz hallgatózni :D

beszéljétek meg hogyan működjenek ezek a dolgok, ha már együtt éltek, csak tisztázni kéne ezeket. na meg a bagózást is, nem alap, hogy gyerekes lakásban nem gyújtunk rá?

2015. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen mi együtt lakunk anyósommal és a konyhában szoktak télen dohányozni a férjemmel, mert kint túl hideg van hozzá.

Anyósom barátnője és családja jött látogatóban egyben a fiam keresztanyja aki anyósom barátnőjének a lánya.

Mivel én hamar be kellett jönnöm így a kereszt anyuka jött be a kicsihez rá egy időre, beszélgettünk kb fél órát kicsi jelenlétében.

(Magától jött be a keresztanyuka, még mielőtt félreértések lennének)...

2015. jan. 4. 18:59
 9/14 A kérdező kommentje:
Bizonyos szinten hozzánk is jöttek,mivel gyerekem keresztanyja, inkább illetlenség lett volna ha nem is ülök le hozzájuk még annyi időre sem.
2015. jan. 4. 19:03
 10/14 anonim ***** válasza:
ha vannak nálunk akkor nincs vége a bulinak 10 perc után. a gyereknek is meg kell tanulni bizonyos szinten gyerekként is viselkedni társaságban! én nemviszem őt fére.
2015. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!