Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek kezdetektől egyedül,...

Akiknek kezdetektől egyedül, vagy játékokkal sokáig nem eljátszó gyermeke van, volt, mikortól (ha volt ilyen időpont) kezdett már el önállósodni?

Figyelt kérdés

Pl. meséket nézett, nagyobbaknak való játékok érdekelték -e (pl. memória, társas, nyomdázás, gyurma, stb.)

20 hósom ezek közül semmit nem szeret még, a bajom, hogy alig tudok mellette még élni is, mert nagyon anyás is, de állandóan csak velünk akar játszani, húz, hisztizik, ha nem úgy alakul...


2015. jan. 6. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én 23 hónaposom eljátszik szépen, pl duplózik, gyurmázik (szerintem a memória, társas csak később érdekli majd őket), de ott kell vele ülni! Ha nem vagyok vele, akkor csak jön utánam, pl ha főzök, akkor ott téblábol a lábam alatt...

Ő is nagyon anyás, pont most írtam ki kérdést, 2 éves, és még éjjel is folyton be kell hozzá mászkálni, egyedül elaludni sem akar...

Teljesen átérzem, én is így vagyok, hogy alig van mellette szabadidőm, mert míg ébren van, teljesen lefoglal, este meg mikor elalszik, pár órára rá már mehetek is be hozzá.

2015. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Ötször elolvastam, mert nem akartam hinni a szememnek. Ugye nem azt várod, hogy egy másféléves memória- meg társasjátékokkal játsszon? Miért nem mindjárt scrabble-t adsz neki, hogy rakjon ki szavakat vele? :)

Az ekkora gyereket leginkább azzal tudod lekötni, amikor nem érsz rá játszani vele, ha melletted "ugyanazt" csinálhatja, amit te. Például amikor főzöl, akkor a kezébe nyomsz egy műanyag lábaskát egy fakanállal, hogy keverje neked stb. Ebben a korban szinte mindegyik gyerek nagyon anyás lesz, kezd nyiladozni az értelmük, és rettegnek az elszakadástól.

2015. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is ilyen, elalváshoz is kellek aztán pár óra alvás után mehetek be hozzá éjjel is, így még egy átaludt nyugodt éjszakám sem volt pedig most lett két éves. Amúgy nekem a konyhában kisebb dolgok elvégzése mellett sikerül lekötni azzal, hogy besegít. Például ( segítséggel ) beleöntheti a tálba a kimért hozzávalókat, vagy a földre rakom a tálat amiben gyúrom a tésztát és érdeklődve lesi mi lesz belőle. Vagy söprésnél hozza utánam a lapátot és együtt fogjuk amikor belesöpröm a szemetet. Porszívózni, mosógépbe pakolni és teregetni is együtt szoktunk. Mosogatásnál énekelek és mondókázok neki arra a 10 percre az is leköti.Bár ez nem sok de legalább egy kicsit halad az ember. Takarítani vagy normálisan főzni én is csak akkor tudok ha alszik de már megszoktam. Vagyis egy szó mint száz próbáld meg bevonni amibe csak lehet, vagy polcot/szekrényt adni neki amit kipakolhat, edényeket és fakanalat a kezébe amivel dobolhat amíg te teszel-veszel mellette. Egész nap egyedül vagyok vele segítség nélkül, mégsem lehet 24-ben gubbasztani mellette a szobában mert akkor úszik a lakás és nincs kaja sem. Kitartás, ki fog ez alakulni nagyon kis ügyik már ebben a korban :-).
2015. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 eves lanyom ilyen, es el kell keseritselek, meg most sem jatszik egyedül. Vagy en, vagy az apja kellünk mindenhez, állandóan le kell kötni valamivel. Meg rajzolni sem rajzol egyedül, csak ha en is. Emellett mindig ott van mellettem a konyhába es segít, neha fárasztó, de különben halálra unja magat ha nem játszok vele. Nem hinnem hogy anyámasszony katonaja, inkább szörnyen társasági lény es nincs testvére sem. Imád barátokkal lenni, ha baráttal van, akkor en egyből megszűnok létezni. Es mielőtt valaki belem kötne, hogy miert nem hagytam babakorában egyedul ellenni, a válasz hogy állandóan ezt próbáltam, de vannak ilyen gyerekek, akiknek kell a társaság, es nem kell hogy anya legyen, lehet az bárki más. Elvan o bárkivel, csak ne egyedul kelljen játszania.
2015. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Előzo vagyok. Ja es imádja ha rabizok feladatokat, portörlés, söprögetes, konyhaszekreny ajtók letorlese, van hogy mar szinte mindent o akar csinálni. Ilyenekbe be lehet vonni játék helyett, mert szörnyű lelkes, de azert viszont mindig könyörögni kell, hogy maga utan parkoljon el.
2015. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
kb. 2 éves korától egyre inkább egyedül játszik. Főz, babát öltöztet, rajzol, matricázik, játszik a zongorán, épít. Most ismerkedik a társasokkal is, egyre többet foglalkozik azokkal is. De azért ne órákra gondolj, max. 20-30 perc egyben.
2015. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amióta fogni tud, azóta játszik egyedül. Persze nem mindig, de kisbaba korában is eljátszott simán fél órát. Tévénézés soha nem érdekelte, ez nem igazán program nálunk, idő se lenne rá, rendes rajzfilm is kevés van. Rászoktatni se szeretném és engem is untat az igazat megvallva. Memóriázni most, hogy lassan hatéves, nagyon szeret, mivel senki nem tudja legyőzni benne :) Társasozni négyéves kora előtt nem szeretett. Gyurma nagyon pici korától érdekli, kezdetben csak só-liszt gyurmát adtam neki, nehogy megegye, mivel sok gyurmát illatosra csinálnak ezek a zseniális játékgyártók. Nyomdázni is szeretett már ovi előtt is.
2015. jan. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kellene ilyen fölényes stílusban lekapni a kérdezőt a tíz körméről, sehol nem írta, hogy társasozni kellene a gyereknek, arra kíváncsi, mikor, melyik játékkal jöhet el az idő, mikor egyedül is ellesz a gyereke. Ehhez nem kell ötször elolvasni a kérdést, anélkül is érthető.
2015. jan. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

:) Szia

Én is voltam ebben a cipőben, illetve vagyok is. 6 éves elmúlt. Nagyon kevés dolog köti le..leginkább kinti, és amitől jó koszos lehet. Olajos, szerelés, barkács stb. De ugye erre ritkán van lehetőség (panelban lakunk). Most kapott tévéjátékot, max 10 perc.. ugy hogy tanácstalan vagyok, és várom a sulit, hátha jobb lesz! Nálunk még a pláne, hogy hiába ülök le vele társasozni stb.. az sem jó, max 10 percre. :(

2015. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok, már amennyire lehet. :)

Nekem rosszabb inkább feldolgozni ezt az időszakot (sajnos én épp ellenkezője vagyok a gyereknek, szeretek egyedül is lenni, sőt, jó lenne többet, mint amennyit enged, azaz jelenleg a semmit).Tudom, hogy ebben a korban, amiben még mi vagyunk, ez -persze gyerekektől függ, ki ilyen típusú- nagyon is "normálisnak" számít. Mégis csak annak a legnehezebb ezzel nap, mint nap együtt élni, felvenni a ritmust, akinek ilyen típusú gyermeke van.Sajnos nálunk az sem elég, ha csak odaülök, elvárja, hogy én bohóckodjak a játékaival és ő sokszor csak nézni akarja. Higyje el mindenki, igenis fárasztó.Én is próbáltam úgy szoktatni már jó rég óta, hogy csak 10 percre foglalná el magát időnként, de nekem sem sikerült.Nyílván órákat én sem várok el tőle! A játékokat csak azért kérdeztem, mert annak ellenére, hogy kevés időt tölt velük, azért szeretek venni neki időnként újakat is. Jó ötleteket adtatok, köszönöm, megfogadok minden hasznos tanácsot.

Úgy látszik, az értelmes többség tudta értelmezni a kérdésemet, és adott is rá választ, a fölényeskedő stílusú válaszadónak csak annyit mondanék, hogy inkább foglalta volna el magát hasznosan, míg bepötyögte a kötekedő szövegét. Mindig idetévednek ilyen idióták is.

További szép napot mindenkinek.

2015. jan. 7. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!