Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjam meg az életet...

Hogyan oldjam meg az életet egyedül az ovis kisfiammal?

Figyelt kérdés
Kisfiam apukája 3 hónapos korában elhagyott minket, azóta sem foglalkozik vele, így rá nem számíthatok. Eddig a családom segített, hogy dolgozni tudjak mellette, mert a munkahelyemről fél 7 előtt nem tudok odaérni az oviba, plusz a rengeteg ovis szünetet és betegséget már végképp nem tudnám megoldani. Megpróbáltam egyedül, de a rengeteg betegség miatt ott kellett hagynom a munkahelyem, plusz a pénz sem volt elég, mert csak részmunkaidő volt. Utána hazaköltöztünk a családomhoz, anyukám megy érte oviba, vigyáz rá míg haza nem érek. Most keresek eleget, de az összes szünetet, betegséget, plusz az oviba érte menést nem tudom megoldani. A probléma az, hogy cserébe az otthon lakásért és gyerekvigyázásért anyukám rengeteget kínoz, nagyon sok a konfliktusunk. Pl nem mehetek el sehová(játszótérre igen, de azon kívül nem), nemhogy gyerek nélkül, de gyerekkel sem. Párkapcsolatról persze szó sem lehet, a gyereket pedig úgy kell nevelnem, úgy öltöztetnem/etetnem stb, ahogy neki tetszik, mert ha nem "nyugodtan el lehet menni máshova lakni!" ahogy ő mondja. Azt is mindig a fejemhez vágja, hogy ők tartanak el minket, bár havonta 70 ezret adok nekik és a kaját, ruhát, tisztálkodószert én veszem. Nem bírom már idegileg a rengeteg bántást és megalázást... de ha elköltözünk, nélküle nem tudom hogyan megyek időben oviba a gyerekért, és mit csinálok vele az ovis szünetekben. Annyira nem keresek sokat, hogy ezekre mind bébiszittert fizessek. Segítsetek, más egyedülálló anyuka hogyan oldja meg?
2014. nov. 22. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Költözz kis albérletbe, és keress egy bébiszittert. Ha nem állandóan kell ott lennie, akkor nem hiszem, hogy annyira sokba kerülni.

HA havi 70ezret tudsz otthon befizetni a rezsibe, akkor ennyiböl az albérlet meg a bébiszotter böven kijön.

2014. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

én úgy tervezem

egyik, hogy soha haza nem költönék, szoba-konyhás alacsony rezsi, mindenféle segítséget figyelek(pl dologóknak van lakhatási, bejárási támgatás!, van félszocpol is, ha már neted van, legalább ezeknek néznél utána)

én is részmunkaidőset fogok vállalni(még gyeden vagyok)HA nem egyeztethető a bölcsivel, csakhogy olyat ami "jól" fizet, pl Lidl-be keresnek boltvezetőt, sima mezei szakközép szintű végzettséggel 136 ezer nettoban a fizu; valóban LUXUS rosszul fizető állást elvállalni, nem tehetem meg!már most pályázgatok, amíg nem lesz a rendszeres gyermekvédelmivel beveszik bölcsibe, simán be tudom szoktatni, mellette interjúkra járni

harmadik az idő miatt ha fontos a leendő munkahely közelébe áttenném bölcsibe, így amikor érte kell menni, ott lesz "kéznél"


vészterv apjára/anyósékra bízni ha nyagyobb lesz és kijárkálni külföldre megszedni magam egy lakásra


fontos, hogy megtakarítást is úgy próbálom fizetni, mnt a sárga csekket, különben soha nem lép ki az ember az ördögi körből


jelenleg kenyéren élek és párizsin, a kicsinek nem tudtam az oltóanyagot sem megvenni. de legalább "saját" otthonunk van. nagyon sokat jelent.

2014. nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*regisztrált álláskeresőknek és dolgozóknak is van segítség
2014. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasonlo helyzetu anyukakkal kellene osszefogni. Beosztani, ki mikor tudja bevallalni mas gyereket is.
2014. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra, ha ellentmondasz neki mi történhet? kirak erőszakkal? Nem hiszem... De ha így is tenne, mint írod keresel eleget nem lenne gond. Egyébként én keresgélnék hasonló helyzetben lévő anyukát esetleg így kölcsönösen vigyázhatnátok egymás gyerekeire, vagy ott esetleg az óvodában valaki némi plusz pénzért hazavinné.
2014. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdésedre reflektálva tömören:

Hogyan oldjam meg, hogy óvodapedagógus diplomámmal még babysitteri munkát se kapok vidéken se senki, vidéken, akinek nincs protekciója, hasonló végzettséggel...?


(De vidéken még a betanított fizikai munka is protekcióhoz kötött, ha diplomás az ember, és nem szakmunkás, mert ugye a diplomás munka is protekcióhoz kötött, sajnos.)


Én már felajánlottam pár embernek, hogy akár ingyen is babysitterkedem, hogy hasznosítsam magam munkanélküliként, pláne szakemberként(!), de ők neten át nem fogadnak sittert, csak élőben, ismerőst, amilyen finnyásak... Ez a hozzáállásuk meg nekem ismerős, mint a protekcionizmus...

2014. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!