Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a csudát csináljak már a 6...

Mi a csudát csináljak már a 6 évesemmel, már lassan 2 hete náthás?

Figyelt kérdés
Jól van, jó kedvű, na de kb. másfél héttel ezelőtt szipogott, most meg már csúnyán köhög, fújni kell az orrát, és sárga-zöld váladék jön ki belőle, nem kevés. Tudom, ez jó, na de meddig tart ez már?! Infralámpázzuk, C-vitaminnal tömjük, hagymateát főzök neki. Esetleg még vmi házi gyógypraktika, ami tuti be is válik?! Hétfőn már megy oviba, na de ha nem gyógyul meg addigra, akkor hogy? Nekem meg dolgozni kellene mennem, így is már plusz 1 hetet itthon vagyok Vele... :(((((
2015. jan. 9. 14:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%
Ezzel a hozzáállással egy kruppos gyereket már kinyírtatok volna.
2015. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember nem vár engedélyre senkitől sem.
2015. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van. Férjemről csak annyit: Jó ember, sokban igaza van, de ebben most én sem értettem egyet, hogy azt mondja, ne vigyem orvoshoz, mert úgyis antib.-ot írna fel a doki. Itthon kikúráljuk, és meggyógyul. Valóban volt ilyen eset, na de most én is úgy látom szükségét, hogy jobb ha látja egy orvos... Semmi esetre sem viszem oviba, ha nem gyógyult meg, márpedig nem fog...

Kisfiam a 6 évesem. Azt én sem szeretem, ha beteg a gyerek az oviban, mert a szülő nem tudja megoldani a felügyeletét. Nos, mi ebben a helyzetben vagyunk, senki nincs, akire hagyhatnám. :(

Amiket adok a fiamnak: Septofort és Strepsils szopogatós tabletta, 1200mg C-vitamin naponta, tengeri sós orrspray, köptető elfogyott, infralámpázás, sok folyadék, most éppen hagyma tea, ha szükséges, akkor Wick orrspray, hogy tudjon aludni éjszaka. Nagyon remélem, hogy vasárnapig jól lesz, ha mégsem, akkor viszem orvoshoz. Ennyi. Most már olyan mindegy, hogy megyek-e vagy sem, legfeljebb kirúgnak, de szerencsére ez a veszély azért nem fenyeget. Első a gyerekem...Remélem jól gondolom.

2015. jan. 9. 17:02
 14/18 anonim ***** válasza:
Jó, igen. Jobbulást a kisfiadnak!
2015. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Vidd el fül-orr-gégészhez is, orrmandula probléma is állhat a háttérben. Az én fiamnak mióta kivették, azóta alig volt náthás, ha mégis sokkal gyengébb lefolyású volt.
2015. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha köhög, akkor kell neki a köptető. Vegyél neki másfajtát, mint amit eddig szedett. Nekünk az Ambroxol vált be, illetve a gyógyszertári kikevert.
2015. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd dokihoz, mert nem mindegy, hogy mi miatt köhög! Ha hörghurut, akkor hiába adsz köptetőt, nem használ hörgőtágító nélkül, és a hörghurut könnyen felülfertőződik és tüdőgyulladás lesz belőle. Ha nem ott van letapadva a váladék, akkor meg lehet, homloküreg vagy arcüreg gyulladás vagy fülgyulladás, mely kezeletlen esetben a hallás elvesztéséhez is vezethet (van egy emiatt hallássérült barátnőm).
2015. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Teljesen meggyógyult a fiam! Hála a Jó Istennek! Mi is rendben vagyunk, de az a lényeg, hogy Ő már teljesen egészséges! Ezek szerint hatásos volt a nagy dózisú C-vitamin. ;) Orvoshoz elvittem, azt mondta, hogy minden rendben van!!!
2015. jan. 18. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!