Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldön (Ausztria, német)...

Külföldön (Ausztria, német) élő anyukáktól szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés

Tervezzük, hogy majd kiköltözünk Ausztriába és szeretnék kérdezni egy-két dolgot.

Most 3éves a lányunk, valószínű iskolás korába fogunk majd kimenn, vagy előtte kicsivel.

Iskolásként hogyan szokta meg a gyerek az új országot, nyelvet?

Te egyből találtál munkát?

Ha igen, akkor milyen helyen?

Te vagy a férjed mindig tudtatok mennyi a gyerekért az iskolába?

Hogyan alakultak a hétköznapok az elején?

Ott kint milyen az iskolarendszer?

Miben tér el az itthonitól?

Most így hirtelen ennyi kérdésem lenne. Leginkább nem kisbabás anyukák válaszát várom, de ők is leírhatják tapasztalataikat.


2015. jan. 11. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyan nem Németországban vagy Ausztriában élek, de külföldön, így talán valamelyest mégis segíthet a válaszom. A férjemnek és nekem is volt azonnal állásom. A fiam 8.45-től 15.15-ig volt suliban, én 9-3-ig dolgoztam egy szálloda éttermében, így tudtam hozni vinni. Muszáj volt neked részmunkaidőben dolgoznom, mert a férjem 8-4-ig dolgozott (dolgozik most is), így nekem kellett megoldani a gyereket. Heti 1x edzés után viszont ő hozta haza, akkor el tudott menni érte. A fiam nulla nyelvtudással került külföldre, 3 hónap volt a vízválasztó, utána már szépen boldogult a nyelvvel. A szülők rosszabbul szokták viselni az első heteket, mint a gyerekek, ez biztos. Szerintem hosszú távon sokat nyernek majd a gyerekeink a külföldi léttel.
2015. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi Ausztriában élünk, de még nem iskolás a gyerek. Én a helyedben nem úgy jönnék ki, hogy rögtön menne élesben iskolába, hanem előtte járatnám egy évig óvodába, hogy megtanulja a nyelvet. Ott még csak játszanak, nem zavarná annyira, hogy nem érti az elején.

Én akkor jöttem ki, amikor találtam állást, csak úgy a semmire nem jöttem volna.

Az iskolarendszer annyiban tér el, hogy csak 4 év az "általános" és utána már választani kell, hogy gimnázium vagy "szakközép". Iskola után mehet napközibe. Sokkal többet nem tudok mondani az iskoláról, mert még nem tartunk ott.

2015. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
na ez engem is érdekel mert én is kint szeretném tanitani a lányomat ausztriába .
2015. jan. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!