Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában dolgozó magyarok,...

Ausztriában dolgozó magyarok, mennyi a fizetésetek? 1500€ nettó fizu milyennek számít kint?

Figyelt kérdés

Mit dolgoztok kint és hány órát melóztok egy héten?

Osztrák munkatársakkal illetve a munkaadóval mennyire jöttök ki?

Ott éltek kint vagy átjártok Magyarországról?

Mennyire tetszik nektek a kinti élet,szeretnétek majd hazaköltözni?



2014. dec. 14. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

1500 € nettó már nem rossz, bár attól is függ, milyen munkáért adnak ennyit.


"Mit dolgoztok kint és hány órát melóztok egy héten? "


Heti 37.5 órát dolgozom, egy perccel sem többet. IT tanácsadó vagyok egy cégnél, Bécsben.


"Osztrák munkatársakkal illetve a munkaadóval mennyire jöttök ki?"


Teljesen jól kijövök a kollégákkal, a főnököm kifejezetten jófej.


"Ott éltek kint vagy átjártok Magyarországról? "


Itt élek, Bécs 20. kerületében.


"Mennyire tetszik nektek a kinti élet,szeretnétek majd hazaköltözni?"


Nem rossz, de nekem Ausztria csak egy köztes állomás a cél felé, így még maximum 1 évig tervezek itt lenni, utána már lesz annyi megtakarított pénzem, hogy elindítsam a saját vállalkozásomat, szintén külföldön, de nem Ausztriában. 2,5 éve lakom itt, de másra vágyom, Ausztria nekem túlságosan is "nyugdíjas"

2014. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Bruttóban azért elég kevés szerintem, sokat elvesz az osztrák lakhatás. Én 3000€ bruttót kapok, és ez éppen hogy élhető, az adó baromi sokat levesz belőle.
2014. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2.


Le sem tagadhatnád hogy magyar vagy. 3000 € bruttóra azt mondani hogy éppen hogy élhető, elég panaszkodó, amolyan magyaros megjegyzés. 1905 € nettó az az bruttó 3000 €. 1905 € nettóból azért már kényelmesen ellehet lenni, mert azért a lakbér nem olyan magas, mint mondjuk Angliában.

2014. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha éppen hogy élhető a 3000 bruttó, gyere haza dolgozni bruttó 130 ezerért.
2014. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 drlaci78 válasza:
52%
Akinek 3000 bruttó kevés annak minden országban problémája lesz, mert nagy lábon akar élni.
2014. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
junior mérnökök többet kapnak ausztriában mint én, megfizethetnék az orvosokat is, és még évekig fogok ennyit kapni, mert még sokéves a szakképzés, és egy kicsivel nincs kevesebb felelősségem, mint egy szakorvosnak bruttó dupla ennyiért
2014. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!