Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vegyem komolyan?...

Mennyire vegyem komolyan? Ovis barátnő esetleges molesztása.

Figyelt kérdés
Lányom elmesélte, hogy az ovis barátnője apukája kukiját szokta szagolgatni, megfogni, és apukája időnként megkéri, hogy húzza le a bugyiját. Hét éves az ominózus kislány. Komolyan vegyem? Szóljak az anyukának? Elvált szülők, apukát nem ismerem, anyuka aranyos, de azért barátnők nem vagyunk. A lányom nem szokott lódítani, a másik kislány meg kimondottan érett, nagyos, komoly.

2015. jan. 11. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kényes téma... Nem tudom, nem lenne-e jobb, ha inkább az óvónőnek szólnál, már persze ha olyan, aki valóban betartja a szakmájára vonatkozó etikai szabályokat (de gáz, hogy ezt külön ki kell emelni, de sajnos vannak rossz tapasztalataim ilyen téren). Elvégre ő van olyan kapcsolatban az anyukával - mint a gyereke nevelője -, hogy ezt megbeszélhesse vele, és amúgy ez ahogy hozzád eljutott, úgy az óvónénihez is eljuthatott volna.
2015. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, így is átment már az információ néhány "postáson" (biztos ismered a postás játékot), meg aztán az óvónő mégiscsak kívülálló, egyik anyuka a másik családjáról így teregessen ki egy talán teljesen valótlan információt az óvónő előtt?
2015. jan. 11. 22:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vedd komolyan. Azèrt a gyerekek ilyent nem talàlnak ki maguktól.

Vagy az ovónőnek szólj, vagy az anyukànak.

2015. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónőnek elmondod,amit a lányod mondott és ennyi.Lehet nem fog meglepődni,vagy bevonnak pszichologust,illetve másképp figyelnek oda.Nem fognak azonnal pedofilt kiáltani,ne aggódj emiatt.Viszont másoknak ne meséld el,mert hamar pletyka lesz belőle.
2015. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Dehogy mesélem! Uram Isten, eszembe se jutna. De bevonni egy pszichológust az anya tudtán kívül?? Inkább szólok az anyukának. Lehet, ő jobban ismeri a lányát, lehet, mégis szokott füllenteni, csak én gondoltam rosszul. Végül is az anya felelőssége. Fú, de gáz beszélgetés lesz...
2015. jan. 11. 22:56
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Hű!

Nagyon komoly, nagyon kényes téma!


Én az anyukát hívnám félre, és mondanám el, hogy miket mesél az oviban a kislány, figyeljen oda, beszélgessen el vele, és derítsék ki, hogy mi igaz ebből az egészből.


Amúgy simán el tudom azt is képzelni, hogy egy teljesen ártatlan szituációt turbózott fel a kislány, aztán azt sokszorosan továbbadva már teljesen más színezetet kap a sztori. pl. meglátta az apját a fürdőben, ami nyomot hagyott benne, elgondolkodhatott, hogy mi az az apunak, milyen lehet a szaga, stb. V agy este a fürdésnél undzolni kellett, hogy menjek már, az apja ttöbbször kérte, hogy vetkőzzön már, Menjen már fürdeni, mert késő van, stb. Hét éves, gondolom ha fürdik is egyedül, mégis kell valamennyi segítség.

Ilyen idős korban a gyerekek nagyon sokat szeretnek vetíteni. Az én lányom pl. egyszer elmesélte, hogy felmászottott volt az Eiffel toronynál, és tök élethűen mondta, volt, hogy az oviban gratuláltak a kistesóhoz, és nem is tudták, hogy terhes lettem volna ( aztán azt terjesztették, hogy biztos apukánál született balról egy kustesó, csak tagadunk.) Volt, hogy a csoporttársával kitalálták, hogy ők féltestvérek, és beadták a többieknek is, azok meg elhitték. Aztán volt, hogy ha az óvónő megkérdezte, hogy mit evett otthon, mindig vizet meg kenyeret ebédelt, meg csokit vacsorázott. :) És én soha nem főztem szerinte, csak a mama ( persze minden iszonyat tódítás)

Meg a vezető óvónő, amikor egyenként elbeszélgetett a gyerekekkel, és kérdezte, hogy szoktuk- e fenyíteni, az én lányom Közölte, hogy verjük. Pedig soha egy pofont se kapott, és büntiszéken is ült vagy kétszer életében.

Szóval, könnyen lehet, hogy ott is van benne némi fantázia, ennek ellenére nem szabad félvállról venni!!!!!

2015. jan. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

6-os vagyok. Most olvastam vissza, hogy mennyi szót félreírtam.

Tudok helyesen írni, normálisan fogalmazni, de így éjfél körül, ágyból, szemüveg nélkül, telefonon pötyögve nem is olyan nehéz mellé- mellé ütni pár betűt. Bocsánat!

2015. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Te jó ég 6-os és ezt hogy kezeltétek? Hogy lehet az ilyenről leszoktatni?
2015. jan. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Ebben a korban még teljesen természetes a történtek kiszínezése.


Na és az apukája miért ne húzhatná le a bugyiját? Pl. ha ellenőrizni akarja, hogy minden rendben van-e a bugyiban.

2015. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi, lányok. Anyukával fogok beszélni, bármilyen kínos is. Tudom, hogy akár meg is haragudhat, de nem vállalom annak a felelősségét, ha csak kis esély is van arra, hogy ez igaz, hogy miattam ne derüljön ki és minden folyjon tovább ebben a mederben. Éjszaka is ezen rágódtam, mert még nem találkoztam az anyukával, nem tudtam vele beszélni. Kattogás közben két dolog is szöget ütött a fejembe


- Mi van, ha ez valójában az én lányommal történik, csak így adja elő? Nem hinném, hogy ilyet el tudok képzelni a férjemről, de lehet akár más felnőtt is.

- Mi van, ha nekik ez a szagolgatás dolog belefér? Mert hogy hozzáérjen, egyszer életében egy fél másodpercre, csak mert kíváncsi és annyira kéri, az még talán elfogadható. Nem? A szaglászás az már tuti gáz, igaz? Az meg, hogy húzd le a bugyid, tényleg pisiltetéskor is elhangozhatott vagy ki tudja, krémezni kellett vagy fürdetni, simán elhangozhat egy ilyen mondat.

Nem akarom elbagatellizálni, csak igyekszem minden oldalról átgondolni.

2015. jan. 13. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!