Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hátránya származott...

Milyen hátránya származott (ha származott) gyermekednek abból, hogy úgy kezdte a suli, hogy tudott írni, olvasni?

Figyelt kérdés
Félek az iskolakezdéstől, attól hogy hátránya lesz ez miatt. Unatkozni fog, nem figyel oda, nem érdeklődik, mert Ő már tudja ezeket.
2015. jan. 13. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudtam írni, olvasni suli előtt, mert mikor bátyám tanulta, én is megtanultam vele. Nem volt hátránya, ráadásul iskolaversenyeket nyertem olvasásból és nyelvtanból is alsóban. Engem motivált anno, aztán kinőttem. :)
2015. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudtam olvasni és nyomtatott betűkkel írni, de ettől függetlenül nem unatkoztam az iskolában. Szerettem tanulni, minden érdekelt. A lányom is úgy ment suliba, hogy előtt kb fél évvel tudott olvasni és írni, de nála sem okozott gondot, bőven volt még így is mit tanulni az órákon. Az olvasás az egyik kedvence volt, szerencsére azóta is imádja a könyveket (most 8 éves). Különben nem ritkaság, hogy így mennek suliba, a lányomék osztályának több, mint a fele tudott olvasni mielőtt elkezdték a sulit.
2015. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt régen mondogatták, de nem tudom, hogy valaha is volt-e valami alapja ennek...

Én is írtam-olvastam első előtt, és a sulit nagyon szerettem, semmire nem emlékszem, ami rossz lett volna. Nem ért hátrány.


Unokaöcsém írt-olvasott-számolt iskola előtt. Még százalékokat is kiszámolt, kész voltam tőle. Most már 3.-ba jár, élvezi, jó tanuló. Nem volt vele gond, és nem unatkozott.

2015. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam 4 és fél éves koromtól, húgom is. Mindketten kitűnő tanulók voltunk, sokkal többet olvastunk gyerekként és manapság felnőttként is, mint az átlag. 3.-kos koromban 2 nap alatt kiolvastam az Egri csillagokat, amin más gyerek heteket szenved felső tagozatban. Nem ért semmi hátrány, minden kötelező olvasmányt faltam, 1-2 napnál semmi nem tartott tovább. :)
2015. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolába nem egyengyerekek kerülnek be. Az egyik lassú lesz, a másik pillanatok alatt elsajátítja az anyagot, az egyik rajzversenyt nyer, a másik meg ceruzát se akar fogni a kezébe. Ezt egy tapasztalt ügyes tanító néni tudja kezelni. Nekem a kisebbik úgy tanult meg olvasni, hogy nem tanítottam, egyszerűen hallotta a nagyobbat a szavakat betűzni, az utcán a feliratokat elolvasni. Az iskolában nem unatkozott, nem ő volt az egyetlen aki tudott olvasni.
2015. jan. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Az ilyen kérdéseknek számomra mindig burkolt dicsekvés szaga van.

Mégis miért unatkozna?? Eleve nem csak írás-olvasás óra van elsőben. Azon kívül biztos nem àrt meg pár hónapnyi gyakorlás értő kezek alatt.

Főleg, hogy egy betűt legalább 5 féle képpen le lehet írni. Gyanítom nem tökéletesen megformált folyóírással ír, hanem max nyomtatott "macskakaparással". Eddig meg már november-decemberre eljutnak a többiek is.

Nehogy ezalatt szétunja magát a többi 5 tantárgy és 1000 újdonság mellett...

2015. jan. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám mesélte (én nem emlékszek rá), hogy sok probléma volt velem elsőben, mert tudtam írni, olvasni, számolni és végig unatkoztam az évet.

Ettől függetlenül zseni se lettem :) 9 éves korom óta "könyveket" írok és imádok olvasni, de 2. osztály óta nem vagyok jó tanuló, mert egyszerűen nem érdekel.

2015. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Én is tudtam írni-olvasni már nagycsoportban. Nem volt semmiféle hátrányom, színötös tanuló voltam. Ma már még többen mennek így iskolába, mivel sokan egy évet ráhúznak az ovira. Szóval egy magára valamit is adó tanító tudja kezelni ezt a helyzetet.
2015. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!