Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van/volt kicsi gyermekednek...

Van/volt kicsi gyermekednek herevízsérve?

Figyelt kérdés
Mennyi idős korában alakult ki? Meg kellett műteni miatta? Meddig vártak a beavatkozással a felszívódás reményében? Ha műtötték, azt hogy viselte?
2014. okt. 30. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. 3 hónapos koràban lett neki. Uh-t csinàltak és fél évig havonta kellett kontrollra menni, utàna 1év múlva. 8-9 hós koràra felszìvódott. 3 évesen műtötték volna ha nem szívódik fel v panasz van.
2014. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Volt igen.csütörtökön vettem eszre este h duzzadt a kis fütyi.pénteken egyébként is mentünk statuszra dokihoz.megnezte s mondta h nincs probléma de vigyem be a Heim Pálba megmutatni.megnézte a doki s mondta h ha hétfőre nem mulik el megműti.ja nem is.szombaton vettem eszre de nem volt panasza,igy csak hétfőn vittem korzetihez státuszra.s akkor küldött heimpalba ellenőrzésre s akkor mondta ha szerdára nem mulik műtét.de elmult s nem is kellett semmit csinálni vele.kb fél éves volt,most másfél.megultrahangoztak de elmult magától.
2014. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak nem múlt el. 3 évesen még megvolt neki, így műteni kellett. Egyébként 3 éves korig várnak, azt mondta nekem a sebész, ha addig nem múlik el, akkor műtik, 3 éves kor előtt nem nagyon van műtét.

A műtét gondolom altatással együtt és megvárva míg felébred, jó másfél óra volt, de úgy hozták ki, hogy már ébren üldögélt, persze kómásan. Sajnos nem jól viselte a műtétet, miután teljesen felébredt majd 1 órát sírt, mert infúziót is kötöttek be neki, mivel elég későn került műtőbe, így nehogy kiszáradjon. Na, meg persze fájt is neki, arra kapott fájdalomcsillapítót. Aztán műtét után kb. 1 óra múlva megnyugodott. Amíg nehéz volt nagyon, hogy ugye a saját lábára álljon és próbáljon meg sétálni egy picit. Ezt a műtét után pár órával meg kell tegye, mert ha nem akar felállni vagy annyira fáj ugye a sebe, hogy nem tud felállni és pár lépést tenni, akkor nem engedik még haza, mert ugye ezzel csak 1 éjszakát kell bent lenni. Szerencsére nálunk minden jól alakult, másnap hazamehettünk, otthon nem volt semmi gond, csak ugye jó darabig nincs ugrálás.

2014. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az én gyerekemnek 1 éves kora körül vettük észre, el is vittük orvoshoz, majd aztán rá pár hónapra újra kontroll. Nekünk azt mondta a sebész, hogy két évesen újra megnézi és ha akkorra sem lesz változás, akkor megműtik! :( Úgy gondolom ez már nem fog felszívódni, mert az már megtörtént volna igaz? Persze bízunk benne, de nem valószínű!

És megszeretném kérdezni, hogy a műtét előkészület, hogy zajlik? Meddig lehetsz vele és mikor megvan a műtét az ébredésnél már ott lehetsz, vagy azt még a műtőben csinálják?

2014. nov. 19. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a dolgok kórházfüggők.

Az előkészület úgy volt, hogy a műtét előtt kb. 3 nappal mentünk vérvételre (1 hétnél régebbi vérvételt nem fogadnak el), majd a műtét előtti napon voltunk a gyerekorvosnál, kell tőle papír, hogy a gyerek nem beteg, műthető, mikor ez is megvolt, akkor a véradó állomásra kellett elmenni a vércsoport papírért, majd ezekkel együtt az altatóorvoshoz. Ha minden megvolt, akkor visszamentünk a gyereksebészetre, elvették a papírokat és másnap reggel 7-re kellett az osztályra megérkezni. Éjfél után nem ihatott és ehetett semmit sem a fiam. Természetesen vele lehettem, kb. 11-12 óra körül vitték el a műtőbe, rendes volt a beteghordó srác, mert megengedte, amíg a fiam várakozott arra, hogy a műtőbe bevigyék, addig a műtőszoba előtt lévő előkészítőbe még ott lehettem vele, majd kijött egy orvos is beszélni velem és utána jött egy ápoló aki elvitte. Mondta neki, hogy mennek lufit fújni, ugye maszkos altatás volt. Műtét előtt kb. 1 órával kapott nyugtató inekciót, attól jókedve lett a kisfiamnak, mint aki részeg:)

Mikor elvitték, a műtők előtt lévő váróteremben kellett várjak, nem maradhattam bent tovább. Mikor kihozták, már ébren volt, keresett is engem. Éjszaka is bent lehettem vele, sőt azt is megengedték, hogy egy ágyban feküdjek vele, pedig rácsos ágyak is voltak, de mivel nem akart elaludni, így lefeküdhettem vele a rendes nagy ágyba.

Szóval nálunk nagyon rendesek a gyermeksebészeten, gondolom a dolgok kórházfüggőek is és sok minden függ az osztályvezetőtől, hogy mit enged és mit nem.

Másnap mehettünk haza, az orvos elműagyarázta hogyan kell a sebet kezelni, hűsítő kenőccsel kellett kenni és a kötést cseréni, ami egy egyszerű sebtapasz volt, persze nem olyan amilyen a sima sebtapasz, kicsit speciálisabb, azt nekem kellett megvenni a gyógyszertárban és a kenőcsöt is. Műtét után 2-szer kellett kontrollra menni.

2014. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a sebet jó 2 hétig nem érheti víz.
2014. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes beszámolót! Már most nagyon izgulok miatta, ha nálunk is esedékes lesz, hogy fogja viselni a kicsikém!

Még egy pár kérdést tennék fel, olyan jó hogy van valaki, akitől megkérdezhetem, mert a környezetünkben senki nincs, aki átesett ilyenen!

Szóval, hogy nálatok születése óta fenállt a probléma, vagy a későbbiekben jött csak elő? Végülis, tudom ez mindegy is, csak kíváncsi vagyok, mert nálunk ugye csak egy éves kora körül vettük észre.

A másik, hogy viselte a fiad azt, hogy olyan hosszú időn keresztül nem ehetett,ihatott? És ez műtét után még mennyi idő, amíg nem lehet neki enni,inni adni?

Egyébként azt elmondták nekünk is, hogy egy éjszakát bent kell majd töltenünk. A sebész kedves volt, remélem minden szempontból jó kezekbe kerül a fiam, ha oda kerülünk!

2014. nov. 19. 22:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj, ne haragudj most vissza olvastam az első válaszodat is és abban le is írtad, hogy bizony rosszul viselte azt a hosszú időt, amit a műtétre kellett várni! Szegényke, hát el tudom képzelni!
2014. nov. 19. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!