Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hallgat rám a...

Miért nem hallgat rám a 6-éves lányom? Hogyan hassak rá? Csak azért sem azt csinálja amit kérek!

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan jurtottunk el idáig ,nagyon szeretem őt.De lassan idegössze omlást kapok tőle.

Kissebb korában nagyon jól megértettük egymást,öröm volt vele foglalkozni.

Most ha kifli helyett zsemle van már dúl -fúl feláll az asztaltól.(eddig inkább a zsemlét választotta). Folyamatosan ellentétesen beszél,és

viselkedik.

Nagyon szégyenlem magamat,de tanácstalan vagyok.Elmúlik ez a "korszak"? Mitől ilyen velem? Hogyan tudnék segiteni rajta/rajtunk?


2015. jan. 17. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért szégyenled magad? Igen, el fog mulni. Dackorszak 1, dk2, dk3, ........dksok. Nehéz kezelni, de meglátod, megtalálod a modját! (Csak ne hagyd "elhatalmasodni")
2015. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Még nincs gyerekem, nem is szándékozom majd bántani... De ilyenkor egy kis pofon nem térítené észhez a gyereket? Vagy akkor ne adj neki semmit,se kiflit se zsömlét. Ha az anyuka ilyenkor elfut boltba mert őkirálykisasszonyka" zsemlét választ, ne is várj javulást...

Lehet pontozni!

2015. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sandrachnologic ***** válasza:

Nalunk Ugyanez van 1 hete, 3,5 eves kisfiú.

En azt csinálom, hogyha pl. Válogat vagy fujjol az ételre, rondán viselkedik az asztalnál akkor eloszor szólok szepen, hogy hagyja abba vagy elviszem az asztaltol. Ha nem hasznal a szep szo akkor bekiserem a konyha melletti szobaba, es nyomatekositom hogy ezt a viselkedést nem turjuk el, ha szeretne megis szepen megenni akkor Jöjjön vissza, ha pedig megsem akkor a következő evesnel találkozunk étel ugyben, de valogatni nem lehet es nem is okos dolog. 99%ban hasznal, az 1% meg az, amikor nem aludta ki magat. 😄 de akkor az se hasznalna ha lepofoznam, es az kulonben is mire jo? Akkor belenyonhatnam a kis fejet a kajaba ia hogy marpedigmegeszed, mint a kutyáknak... En ugy gondolom, hogy a gyereket nevelni kell, nem idomitani. Amugy azt is lehet, hogy elmondod neki, hogy most zsemle van, de delelott/delutan elsetaltok a peksegbe/boltba es o választhatja ki/pakolhatja a zacskova a kiflit vagy zsömlét másnapra. 😊 tudom hogy nagyon nehez, én is az idegösszeomlás szelen állok néha a dackorszakkal, de provalom szivvel-lélekkel megoldani anelkul, hogy súlyosabb buntire kerüljön a sor.

2015. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem vagy egyedül ezzel, gondolom ez nem nyugtat meg, de legalább tudhatod, hogy ez korosztályos dolog és nem csak a tiéd makkant meg

második válaszoló voltam itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2015. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, a legnagyobb 6 éves, és vele alegnehezebb, állandóan tiltakozik, nem jó neki semmi. (mármint ilyen rossz időszakai vannak)

Ha épp ilyen "nemnormál", akkor én nem foglalkozok vele, ha nem jó a kifli, akkor enni se kapsz, sz.ar.ok rá. Ha visít, visít.

Nálunk ez be szokott jönni, és ha ezen kívül még nagyon nagyon kiabál, akkor kizavarjuk. Neki ez büntetés, mert utál egyedül lenni.

2015. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6,5 éves,ugyan ez megy.Ráadásul szemtelen is sokszor,és visszabeszél.A csoportjából,jó pár anyukával jóban vagyok,náluk is ez a helyzet.


Ez a kiskamaszkor,már előre félek mi lesz rendes kamaszkorban :P [link]

2015. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!