Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy hassak rá, vagy mivel...

Hogy hassak rá, vagy mivel "büntessem" amiért nem köszön senkinek, nem szólal meg ha valamit szeretne? (óvoda)

Figyelt kérdés

4éves múlt a fiam,itthon,család előtt be nem áll a szája szó szerint.Óvodába viszont mint aki néma....nem köszön,akárhányszor rá szóltam már,szépen,erélyesebben,viccesen,egyszerűen nem.....senkinek,se gyerekeknek,se óvónőknek,de máshol sem.Ahol lakunk a lépcsőházba,és találkozunk valakivel,annak se köszön.Ha az utcán találkozunk valakivel,vagy boltba,ott sem.....

Már nekem ég az arcomról a bőr,mert úgy jön le hogy nincs megnevelve,hogy nem tud köszönni....pedig tud,de nem hajlandó,és ezt közölte is nem egyszer.De hogy miért nem,azt nem tudja....

Én már nagyon el vagyok keseredve,mert szerintem egy 4évesnek akármilyen szégyellős,köszönnie kell!Vagy rosszul gondolom?Hagyjam még,"majd csak elkezdi"?

A másik,nem mer szólni hogy pl az oviba a táskáját,(vagy bármit) adják már oda a polcról.Inkább ott áll bambán,de nem szól!Hiába könyörögtem hogy menjen már ugyan oda,és szóljon a dadusnak vagy óvónéninek hogy segitsen levenni a táskát,mert abba van a ruhája,és igy addig nem tudunk hazamenni,szülő meg nem mehet be oda,de nem......kereken 1órát voltunk ott miután érte mentem az oviba,mert nem szólt hogy segitsenek!

Én már ezt nem birom.Eddig türelmes voltam,de szerintem ez nem normális.

De mondjátok meg kérlek,hogy normális,vagy nem?Hagyjam,vagy valahogy hassak rá?

Ha igen,akkor hogyan?A tegnapi után közöltem vele,hogy ma elfelejtheti hogy ebéd után érte megyek,mert amúgy igy beszéltük meg,de mivel nem hajlandó köszönni,meg szólni ha kell valami,ezért nem megyek érte csak délután!Nem nagyon érdekelte,vigyorogva integetett miután beadtam a csoportba.

Mit csináljak még?Szabad egyáltalán ezért "büntetni"?Vegyem el a játékait?Szerintetek mi a megoldás?


2014. okt. 16. 09:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem fog köszönni, ha ő nem akar. Olvass Vekerdy-t többet és hagyd békén szegény gyereket!
2014. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ez szuper!Nem fog köszönni ha nem akar...

De valamikor valahogy csak meg kéne tanulnia hogy köszönni kell,meg illik nem?Mindegyik gyerek tud köszönni ott,meg szólni ha szeretne valamit,kivéve az enyémet.

De ha ez ilyenkor még nem gond,normális,akkor nem idegesitem magam rajta!

2014. okt. 16. 09:10
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Te vagy aki nem normális. Van egy félős, visszahúzódó gyereked és azzal bünteted, hogy nem mész érte, amikorra megbeszéltétek? Elképesztő vagy! Miért nem tudod megbeszélni az óvónővel, hogy ő még nem elég bátor ilyesmihez és segítsenek neki, amikor jön hazafelé és akkor nem kell ott állni. Majd beszél, ha akar. 4 éves, nem 40. Te vagy a felnőtt! Több türelem és empátia az ég szerelmére! A gyerekkel semmi gond nincs! De persze, ha otthagyod és elveszed a játékait, akkor majd megoldódik minden. El tudod te képzelni, milyen belső feszültségben él??? Mit csinálj? Szeresd és fogadd el így, ilyennek, amilyen. Változást az idő hoz, nem a pitiáner játszmáid.
2014. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a büntetés erre nem megoldás. Van ilyen típusú gyerek (az én lányom is ilyen), hogy otthon jól érzi magát, idegenektől meg tart. Mondjuk az én lányom köszön, de általában úgy, hogy beáll mögém, és az orra alá mormol egy csókolomot. Mutass neki példát, mindig köszönj Te, amikor kell, mert a legjobb nevelés a példamutatás, és persze szólj neki, hogy köszönjön, de ha mégse teszi, akkor azért ne büntesd meg, csak mondd meg neki, hogy ez nem olyan szép dolog, hogy Neki köszönnek, Ő meg nem köszön vissza. Az meg, hogy az óvónőnek nem mert szólni, azt jelezheti, hogy az óvónővel nem megfelelő a kapcsolat. Próbálj meg beszélni az óvónővel, hogy ő nem mer szólni, kicsit jobban kéne nyitni a gyerek felé. A fiadnak meg próbáld mondogatni, hogy az óvónéni azért van ott, hogy segítsen, és bármilyen problémával fordulhat hozzá. Most kezdte az ovit?
2014. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a köszönést próbáld kicsit hanyagolni, Te köszönj hangosan, hogy lássa mit is kéne, és hátha ő is majd elkezdi. Minél jobban erőlteted annál kevésbé fogja.
2014. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%
Így van, még senki nem halt bele abba, hogy nem köszöntek neki. Köszön, ha akar, (és itt most a hangsúly nem azon van, hogy nem akar, hanem azon, hogy jó eséllyel NEM MER!). SZomorú, hogy elfogadás helyett szégyenled a saját gyereked azért, mert nem úgy viselkedik, mint ahogy te azt elvárod. Neked kéne védened a villággal szemben, amitől ennyire fél, erre te még pluszban támadod, nem is akármilyen agresszióval! A gyermeked egy különálló, saját személyiség, nem eszköz a villogásra, és nem idomítani való kiskutya, utálatosabb mondatot pedig elképzelni sem tudok, mint a "köszönj szépen".
2014. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Az a megoldás, hogy légy óvatos az általad említett "büntetésekkel", mert a nem köszönést és hogy nem mer szólni, azt szociális fóbia is okozhatja. Akiket ismertem, kivétel nélkül mind szociális fóbia miatt nem köszönt vagy nem szólt idegen társaságban. Erre a büntetés vagy bármi erőszakos kényszerítés olyan, mint ha egy csoszogó időst kényszerítenénk arra hogy rohanjon már ő is a járdán, mert mindenki azt teszi. Szociális fóbiás ismerőseim szerint a büntetés vagy kényszerítés arra "jó volt" hogy tovább mélyültek abban a fóbiában, erősítették azt. A helyes megoldás a toleráns környezet, vagyis például nem lesz becsületsértés a felnőttek számára az, ha a felnőtt köszön előre a gyereknek ilyen esetben. Ha udvariasan és megértően teszi, akkor a gyerek vissza fog köszönni, viszonozni fogja a megértést. Ilyen "eccerű". Több szociális fóbiást ismerek, és soha nem esett csorba az önbecsülésemen ha én köszöntem nekik előre, ők meg viszonozták.
2014. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

2.!

Azért nem kell kiforgatni a szavaimat!Nem a gyerekem nem normális,nem azt irtam,hanem ez a viselkedés!És kérdeztem,tanácsot kértem,hogy ez ilyenkor normális e,és ha igen,akkor nem idegesitem magam ezen,és hagyom!!Vissza kéne olvasni......

Büntetni sem büntettem!Csak kérdeztem hogy kell-e,vagy lehet e ilyen esetben?játékait se vettem el,ezt is csak kérdeztem!Egyedül azzal "bünettem" hogy ma nem megyek érte ebéd után!Elhiheted hogy nem fog összetörni ezért,jobban ismerem a fiam.....

És bármennyire is hihetetlennek tűnik,imádjuk egymást,nincs verve,de ezzel a viselkedéssel most tanácstalan vagyok,ennyi.

2014. okt. 16. 09:16
 9/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat!

De az már kicsit most már sok hogy szégyellem a gyerekem??Hol irtam ilyet??

Példát mutatok neki természetesen,mindig köszönök előre,hogy lássa,hallja igy kell,és mondom is neki hogy ezt igy kellene.Az óvónőt szereti,azzal nincs gond.De egyik óvónőnek se,dadusnak,felnőttnek se szól.

MÉg egyszer leirom,hogy nem büntettem!Csupán feltettem egy kérdést,és tanácsot kértem!

A normális válaszolóknak köszönöm!

Akkor hagyni fogom,egyszer csak kibontakozik....

2014. okt. 16. 09:20
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
A 7-es vagyok. Ja, és ha a felnőtt netán lekezelően vagy tolakodóan köszön előre a gyereknek, kimutatva felsőbbrendűségét, akkor is előfordulhat hogy a gyerek nem köszön vissza. Jól teszi. Aki megérdemli, annak köszönni fognak még a szociális fóbiások is.
2014. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!