Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit játszotok 2 év körüli...

Mennyit játszotok 2 év körüli gyerkőcötökkel?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, hogy kevés idő jut a közös játékra. Igyekszem a legjobbat kihozni a napból, de van, hogy alig jut idő a közös játékra, ha aznapra sok a házimunka. Mostanában ráadásul újra előjött a szeparációs szorongása, pedig az utóbbi időkben olyan szépen eljátszott egyedül is. Most újra az van, mint korábban, hogy míg főzök, mosogatok, a lábamat nyúzza és nem tágítana, nyöszörög, hogy játszunk együtt, de be nem jönne a szobába egyedül. WC-re is megint jönne utánam...

Minden nap megyünk sétálni, igyekszem délelőtt és délután is levinni, emellett nem fér bele még napi 1-2 óra közös játék. (Ezalatt azt értem, hogy leülünk és játszunk). Persze olyan szinten mindig foglalkozok vele, hogy mondókázok házimunka közben, bevonom amibe tudom (mosógép bekészítése, teregetés, ruhák leszedése, stb.), beszélek hozzá stb.

Viszont az még nagy gond, hogy az éjszakát nem alussza át, elég rossz alvó, és reggel képtelen vagyok felkelni előtte, hogy pl megfőzzek vagy kivasaljak, ilyesmi. PEdig tudom, hogy sok időt spórolhatnék, de ritka, hogy előtte keljek.


Nálatok hogy megy ez, mennyi idő jut közös játékra, illetve mennyit játszik el egyedül a gyerkőc? Nem érzitek kevésnek a közös játékot?

Igazán én most kezdtem úgy érezni, hogy kevés, mert folyton jönne, hogy "játszunk, játszunk". Míg jobban elpötyögött egyedül is, fel sem tűnt, hogy talán többet igényelne.


2015. jan. 17. 21:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért nyúz, mert már kevés neki a társaságod, unatkozik és mivel te vagy kéznél, téged kérlel folyton.

Amúgy én se foglalkozok vele többet aktívan.

Én egyedül nevelem, egész nap engem lát együtt vagyunk, de konkrétan leülni vele játszani nem szoktam sokat, max. 1-1,5 órát naponta.

Nem is kell mindig a fenekében lenni. Bár igaz, az én lányom nem is igényli többször, jól elvan a játékaival, vagy a kutyával.

2015. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nekem inkább újra egy szeparációs szorongás hullámnak tűnik... eddig olyan jól elvolt hosszabb-rövidebb időkre egyedül is. Viszont olyan szinten nem társasági lény...idegen helyeken fél, nagyon lassan oldódik, játszótéren is addig nagylegény csak, míg egyedül van, ha valaki a közelében játszik, egyből jönne, hogy vegyem fel, menjünk haza... SZóval szerintem nagyon is ellenne velem, csak vele foglalkozzak. (Ha leülök vele ilyenkor játszani, szuperül eljátszik, sokszor csak asszisztálni kell...)

Igaz én nem egyedül nevelem, de legtöbbször férjem már csak vacsora/fürdetés táján ér haza és nem sokszor van az, hogy ők kettesben eljátszanának míg én gyorsan megcsinálok ezt-azt.

Az 1-1.5 óra szerintem teljesen jó, sajnos sokszor nálunk ennyi nem fér bele a napba :( Legalábbis így érzem, persze nem mérem az időt :)

2015. jan. 17. 22:16
 3/18 anonim ***** válasza:
Én csak akkor ülök le hozzá, ha konkrétan kér, hogy valamit össze kell rakni, vagy ilyesmi. Utána megyek vissza a dolgomra. Mellette én is folyamatosan beszélek hozzá, énekelünk, vagy bevonom a házimunkába.
2015. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2015. jan. 17. 22:59
 5/18 anonim ***** válasza:

22 hónapos a kisfiam. Ő most egy pár napja vett egy 180 fokos fordulatot, eddig egyáltalán nem játszott önállóan, mostanában viszont szinte egész délelőtt egyedül molyol valamivel. Persze, sokat van a közelemben, de a szobáját, mintha most kezdené felfedezni. Épp ezért én eddig rengeteget játszottam Vele, egyfolytában engem igényelt. Napi sok órát olvastunk, építettünk, autóztunk stb. A férjem miután hazajön, egészen a lefekvésig aktívan játszik Vele. Mostanában, hogy ilyen jól elvan magában, végre tudok a házimunkával foglalkozni. De azért gyorsan végzek /alapból minden nap rendet tartok, hogy ne kelljen egyszerre sok órát pakolnom/, és aztán a.fiammal foglalkozom. Imádok Vele lenni, játszani, a férjem szintúgy. Úgyhogy én hiszem, higy egy pillanatra sem érzi magát egyedül.

Azért ha tanácsolhatok valamit Kérdező, legyél többet a gyermekeddel, foglalkozz vele többet aktívan! Biztos Te is érzed, milyen gyorsan rohannak a napok, élvezd ki a gyermekeddel az időt! A házi munka tényleg megvár, egyébként sem lehet olyan sok, hogy egész nap ne lenne időd a gyerekkel foglalkozni. És most nem a mondókázásra gondolok két mosás között, az is jó, de az nem minőségi idő, amit a gyerekkel töltesz.

2015. jan. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Próbálj meg előre megfőzni és fagyaszd le akkora adagokba ami nektek egy evésre jó. Próbálj egyszerűt főzi. Pl csirkepöri fagyóba ahoz már csak tésztát kell főznöd .A vasalást én alvásidőben igyekszem megcsinálni ha nincs meg mire felébred akkor félreteszem és majd legközelebb. meglesz.Felmosást este miután alszik akkor szoktam megcsinálni így nincs össze mászkálva.mosogatás napközben megcsinálom ami nem megy marad estére.Szervezd át az időd ne stresszelj és minden jobb lesz.A.
2015. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Persze úgy biztos könnyebb, ha átalussza egy gyerkőc az éjszakát! De a fiamat leteszem 21:00-22:00 között és már éjfél körül újra be kell menni hozzá. Semmi erőm este a házimunkára koncentrálni abban a 2-3 órában, míg éppen alszik. Az arra elég, hogy egy kicsit leüljek, pihenjek, fürödjek, férjemmel legyek. Éjjel többször is ébred, reggel képtelen vagyok előtte felkelni, illetve sokszor ha épp felkelnék megébred rá és jön is utánam.

Igyekszem vele a legtöbbet kihozni a napból, és mint ahogy írtam, napi kétszer sétálunk. SZerintem ez is elvesz sok időt, hiszen ilyenkor napi 2-3 óra ezzel megy el (nyáron még több).

Igen, a házimunka megvár, de csak egy bizonyos szintig :) Akinek nincs segítsége, az nagyon jól tudja, hogy a szennyes nem mossa ki magát és porszívózni is muszáj lesz előbb vagy utóbb :)

Persze, én is érzem, hogy rohannak a napok :S És tényleg csak mostanában érzem úgy, hogy talán keveset játszok vele, mert folyton igényelné. De talán inkább most ő változott egy kicsit, hiszen miután felébred, egyből vinne kézen fogva játszani. És legtöbbször zokon veszi, ha fél óra után felállok, hogy reggelizzünk, öltözködjünk... Ahogy utána néztem, most is van egy szeparációs szorongásos időszak, talán ezt éljük most, lehet, hogy pár hét és könnyebb lesz újra :)

Köszönöm a válaszokat :)

2015. jan. 18. 11:18
 8/18 A kérdező kommentje:

Még annyit akartam írni, hogy napi szinten többször is játszunk együtt, duplózunk, fakockázunk, kirakózunk, gyurmázunk, rajzolunk, pillangót fogunk (elefun), "horgászunk",labdázunk, mesét olvasunk, csúszdázunk, "sátrazunk", stb.(persze nem mindent egy nap alatt, hanem ebből duplózás, kockázás,csúszdázás, meseolvasás minden nap van, és emellé még valami(k)). És minden nap van "dögönyözés" is, amikor csak birkózunk, lovagoltatós játékot játszunk, nagylabdázunk, hülyéskedünk...

De a fiam úgy érzem egész nap rajtam lógna, nem szeretné, ha 10 percre is felállnék elmosogatni, vagy 1 órát nem akar kibírni, míg megfőzök, ezért érzem, talán nem játszok vele mégsem eleget.

2015. jan. 18. 11:40
 9/18 anonim ***** válasza:
Ó hát akkor mért nem ezt írtad! Okés ha nem akarsz este házimunkával foglalkozni csak ötlet volt. Amúgy én totál egyedül vagyok apuka másfél napot van csak itthon . Igaz 5 hós most de ő is igényli egésznap hogy vele legyek kézben alszik csak el sokszor, levegőre én is kiviszem. Most forog már nem lehet maģára hagyni. Ráadás a héten betegek voltunk ( szó szerint voltunk mert én is az voltam) 2 éjszaka csak azt hallgattam vesze rendesen levegőt mert annyira tele volt az orra hogy a porszivózás sem segített rajta. Szóval tudom milyen . Kitartás most nem tudsz mit csinálni ne érezd magad rossz anyának nem vagy az!!!Elmulik ez is. Ha esetleg néha néha valakit megkérnél a családvan vigye el pár órára sétálni vagy csak magukhoz az is megoldás lenne. Fel a fejjel lesz még jobb is.A.
2015. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdés alatti magyarázatban, hogy nem alussza át az éjszakát, rossz alvó, nem tudok olyankor már bármit is csinálni, vagy hamarabb kelni nála :)

De tényleg történt elírás, mert nem 1-2 órát akartam írni, hanem 2-3-at, tehát, hogy sokszor nincs napi 2-3 óra plusz (ugye a sétákat nem számítottam bele) közös játékra. 1 óra azért simán megvan, természetesen.

Valószínűleg csak azért éreztem meg, amit írtam is, hogy ő meg többet igényelne. Val.szín a fogzás is közrejátszik, már az utolsók jönnek, de hónapok óta szenved, ettől is a rossz alvás.

De sajnos ilyenkor ugye elkezd dolgozni az anyuka agya, hogy "mit csinálok rosszul" :)

Igen, olykor be tudnak segíteni, most pl férjem elvitte sétálni, én addig megcsináltam a vasalást, összepakolást, ebéd kész, persze, így minden gyorsan megy :) De pl. februárban egyedül leszünk, így még nehezebb lesz, bár amúgy is sokat van távol a férjem.

Majd csak lesz valahogy, reménykedem, hogy csak átmeneti időszak :)

2015. jan. 18. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!